Skocz do zawartości
Joseph

Kask na zimę ??

Recommended Posts

Witam !

Czy macie jakiś patent na zimowy kask a może taki istnieje , wieje mi po czole jak cholera przy temp 5+ a zamierzam pojeździć zimą . Teraz zakładam większy czajnik + kominiarka+ czapka = zaparowana szybka a w głowę gorąco- wiem co powiecie "zamknij wloty powietrza + antifog" ale może jakieś inne pomysły ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kominiarki masz różnego rodzaju, takie zimowe też. Jak ty masz zamiar czapkę pod kask załozyć (na kominiarkę) to nie wiem ale w razie wykolejenia to nie wiem czy garnek na głowie zostanie?!

Tutaj masz link http://www.4ride.pl/index.php/kominiarka-zimowa-alpinestars-winter-1.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No wiesz generalnie nie jest mi zimno w głowę , po prostu strumień zimnego powietrza wali mi prosto między oczy , w lecie owszem jest przyjemnie aleteraz zatoki czuję kilka dni po jeździe - nie wiem czy w Waszych kaskach też tak ale u mnie TAK ,

a propos kto z Was jeździ cały rok ? tak z ciekawości pytam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Latam o ile nie ma śniegu i lodu na jezdni. Kup dobry kask z uszczelnieniem pod brodą. Ja mam c3 i jeździłem przy -7. W łapki było zimniej niż w dyńkę. Problemem jest zawsze szyja. Wysoki kołnierz, kominiarka z windstoperem a czasem i polarowy kołnierz na to. Generalnie twardym trzeba być nie miętkim ;-)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No wiesz generalnie nie jest mi zimno w głowę , po prostu strumień zimnego powietrza wali mi prosto między oczy , w lecie owszem jest przyjemnie aleteraz zatoki czuję kilka dni po jeździe - nie wiem czy w Waszych kaskach też tak ale u mnie TAK ,

a propos kto z Was jeździ cały rok ? tak z ciekawości pytam

Jak nie ma śniegu i lodu to jeżdżę - największy hardkor był -12 st. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie "coś" pod brodą pomaga na przeciągi:

1339351926_395443862_3-KASK-HJC-ZF-10-Warszawa.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na parowanie od antifoga lepszy wydaje się pinlok, a na przeciąg zapuść brodę ( dużą - wiem z własnego doświadczenia - mi nie wieje) i uszczelnij pod brodą.

Co do kasku mam Probikera - daje radę - Ponad 200 km przy -5 dało radę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Autor twierdzi że:

(...) Elektryk kombinator uparł się, że zrobi sobie podgrzewaną szybę w kasku. Udało mu się metr drutu oporowego ~5 ohm, zjada około 26 wat, szyba nie paruje a i w twarz ciepło (...)

10174985_720020798066336_5676360675766619457_n.jpg?oh=872fe4ac530ece8a4aa526cb231be297&oe=55074A0E

10849787_720020811399668_7925781590934856764_n.jpg?oh=173aef4d9bcda4653b4963b732fc9d50&oe=54FE52A2

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Normalnie czacha dymi. Głupszej rzeczy ostatnio nie widziałem choć pracuję w korporacji z bardzo zdolnymi ludźmi. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a mnie się podoba :) tym bardziej przydatne jak mi tydzień temu nagle mgła na szybie zamarzła było słabo....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne, nie tylko w głowę zimno, dlaczego autor nie poszedł dalej i nie puścił sobie tego druta także gdzie indziej? :mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam:

Alpinestars Winter Balaclava lub Oxford Chillout

A co do ingerencji Pana elektryka - tosty dawał gratis?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe czy ten system też opala jak się podkręci :cool: , jak tak to biorę w ciemno. Bardzo estetyczne wykonanie, ciepło to by mi było ze wstydu jakby ktoś mnie z takim drutem zobaczył :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe czy ten system też opala jak się podkręci :cool: ,

:lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×