Skocz do zawartości
Mutomb

Sprzet turystyczny - jaki nóż?

Recommended Posts

Hahahaha :D faktycznie, nigdy tego do końca nie oglądałem :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest zima, uzupelniam sprzet campingowy. Mysle o zakupie nowego podstawowego noza. Nie ukrywam mam teraz spory dylemat. Do tej pory uzywalem sredniej wielkosci noza skladanego. Był poreczny, nie zwracał zbytniej uwagi. Teraz mysle o nozu ze stala glownia. Takim z 25cm dlugosci. Czasem przydaje sie dluzsze ostrze. Bylby praktyczniejszym wsparciem dla tego z multitoola. Pytanie... Jest sens? Jak z przekraczaniem granic? Nie chcialbym miec z tego powodu zadnych problemow.

A moze ktos poleci jakis konkretny model? :roll: Czuje ze teraz to dopiero sie zacznie...

Nóż o ostrzu 25 cm jest świetny, jeśli potrzebujesz czegoś do obrony przed niedźwiedziami ;-) W innych wypadkach jest wg mnie mało praktyczny (ciężki, nieporęczny - za duża dźwignia na nadgarstek - szybko ręka się zmęczy).

Poniżej kilka praktycznych rzeczy

20140928_143250.jpg

Od góry:

1. Najczęściej przeze mnie używany. Dobry, bo tani (i dobry). Niewielka strata, gdyby się gdzieś zapodział. Długości ostrza - 14 cm. Trochę za dużo jak do patroszenia, ale wolę mieć coś na wypadek zapasów z dzikami (to nie żart, mam paru znajomych, którym dobry nóż uratował skórę ;-).

2. W zasadzie to samo, tylko w lepszej jakości. Masywniejsze ostrze, dobrze wyprofilowana rękojeść, odpowiednie wyważenie. Nóż od święta (bo szkoda byłoby zgubić).

3. Coś, co nadawałoby się do trybowania, gdyby było ostrzejsze i miało ciut lepszą rękojeść. W zamyśle to chyba miał być jakiś nóż wędkarski.

4. Uniwersalny nożyk obozowy. Lekki, poręczny. Ostrze raczej delikatne, więc drewna nie da się nim rąbać.

5. Cacuszko ;-) Ładne, zgrabne, wygodne. Długość ostrza idealna do polowych zastosowań myśliwskich (minus - raczej nie do samoobrony).

6. Składana wersja poprzedniego. Trochę gorzej leży w dłoni.

7. Pamiątka rodzinna ;-)

8. Uniwersalne i niezbędne narzędzie biwakowe. Korkociąg (kultura musi być!), otwieracz do konserw (można by każdym innym nożem, ale szkoda tępić na puszkach) i parę innych gadżetów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×