Skocz do zawartości
Pawel

Odcinkowy pomiar prędkości

Recommended Posts

na A1 pomiar podobno działa, ale wiem że ścigają tych co przeginają ze średnią około 200km/h.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypadkowa luka :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezuuuu!Normalnie bylibyśmy mocarstwem finansowym gdyby ITD, SM, Policję, SL, SG, ŻW, i wszelkie inne "organa" tam wysłali!Orgazmów na stojaco by dostali!

To jest jednak inny organizm, który wypracował sobie, że się tak wyrażę - szczególne mechanizmy samoregulacji i koegzystencji jednostek. Pozornie wydaje się, że to chaos ale w takim ruchu panują po prostu inne zasady.

A wyobraźmy sobie co by się stało gdyby tak w miejsce tych wszystkich Azjatów czy Egipcjan wstawić nagle Polaków czy Niemców :-D

Niemniej jednak zazdroszczę im tej wolności bo "Kto poświęca wolność w imię bezpieczeństwa, nie zasługuje ani na jedno, ani na drugie" - czy jakoś tak :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to po co my się tu z foto(i)relacjami męczymy ja się pytam?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najbardziej kquriwa mnie coś takiego

http://moto.wp.pl/ka...ml?ticaid=1fcff

Skur.....syństwo i tyle, i to jest polskie prawo.

Będę oszukiwał na czym tylko mogę, nie ma wyjścia :) Przeniosę się do Belgii, jak francuski aktor ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na A1 pomiar podobno działa, ale wiem że ścigają tych co przeginają ze średnią około 200km/h.

:-) Myślę że przynajmniej ze dwa razy mogłem taką średnią mieć ale na usprawiedliwienie mam tylko to że naprawdę się spieszyłem

ale przecież to taka ekstra droga że aż się chce przycisnąć bo po prostu droga się dłuży :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wplywy z mandatow wzrosna 5300% w roku 2013 !!!

Kilka dni przed końcem roku wpływy z mandatów wyniosły około 3 proc. zakładanej w budżecie sumy. Początkowo sądzono, że do państwowej kasy trafi 1,2 mld zł. Później kwotę zmniejszono do 850 mln. Jednak z tytułu mandatów budżet w 2012 roku zwiększył się jedynie o... 30 mln zł. Ale w przyszłym roku ma być "lepiej". Rządzący założyli, że na mandatach zarobią 1,6 mld zł

Kłopoty z realizacją celów budżetowych wynikają z opóźnień podczas instalacji nowych fotoradarów oraz z wciąż niedziałającego systemu komputerowego, który miał przyspieszyć egzekwowanie kar. W tym roku prace nad siecią fotoradarów zostaną zakończone, walce z piratami drogowymi (i/lub o spełnienie założeń budżetowych) zacznie służyć odcinkowy i kaskadowy pomiar prędkości, a tzw. mobilne fotoradary GITD rozkręcą się na dobre. Przy obecnym tempie robienia zdjęć, 29 nieoznakowanych radiowozów Inspektoratu zarobi w tym roku około 300 mln zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na A1 pomiar podobno działa, ale wiem że ścigają tych co przeginają ze średnią około 200km/h.

Pokonuję drogę Nowe Marzy- Gdańsk srednio raz w tygodniu, tablice informujące o odcinkowym pomiarze prędkości są, ale z tego co wiem system jako taki jeszcze nie działa (głowy nie podłożę), kiedyś tylko bodajże w 2010 (po śmiertelnym wypadku na autostradzie), Panie na końcowych bramkach wszystkim którzy mieli bardzo krótki czas przejazdu wręczały ulotkę o tym jakie ograniczenie obowiązuje na autostradzie, nawet parę razy otrzymałem takie przypomnienie (nie chwalę się a nawet biję się w pierś mea culpa, mea culpa). Natomiast problem pojawia się obecnie od strony Gdańska na końcówce obwodnicy przy wjeździe na autostradę, gdyż jest tam ograniczenie prędkośći i prawie stały posterunek wystawiły krokodyle. Stoi sobie Mondeo i trzaska fotę za fotą.

Obecnie pilotażowy odcinkowy pomiar prędkości działa podobno pomiędzy Bydgoszczą a Osielskiem (droga z Bydgoszczy na Gdańsk) jutro tamtędy będę jechał więc dam znać co i jak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obecnie pilotażowy odcinkowy pomiar prędkości działa podobno pomiędzy Bydgoszczą a Osielskiem (droga z Bydgoszczy na Gdańsk) jutro tamtędy będę jechał więc dam znać co i jak.

Fotorelacje proszę w odpowiednim wątku ...

Może przed.... - warto do fryzjera ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotorelacje proszę w odpowiednim wątku ...

Może przed.... - warto do fryzjera ?

Pewnie i tak mu się upiecze, patrząc na avatara, to na pierwszy rzut oka norbi jest zupełnie niepodobny do nikogo.. a takim zdjęć nie wysyłają :-D

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie i tak mu się upiecze, patrząc na avatara, to na pierwszy rzut oka norbi jest zupełnie niepodobny do nikogo.. a takim zdjęć nie wysyłają :-D

wysyłają wysyłają, nawet miałem zaszczyt dostać fotkę od chłopaków z Twoich okolic (Człuchów), jednak po wizycie i miłej pogadance na posterunku Straży Miejskiej (o dziwo) zostałem tylko pouczony.
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja rzuciłem tylko pomysł. Sam jestem przeciwnikiem utrudniania życia innym i sobie na drodze w codziennej eksploatacji. Ale jak widać (powyższy post Doodka) tylko prawo pięści (strajki, blokady, inne siłowe rozwiązania) mają w naszym kochanym kraju siłę przebicia. Jeżeli można było wywalczyć obniżkę opłat na A4 siłowo (kiedy na A1 i A2???) to może wywalimy numer na początek lub koniec wakacji wspólnie z innymi motocyklistami?Może GDDKiA, MSW, Policja i inne wszelkie instytucje zobaczą że motocykliści to nie tylko znikające punkty w sezonie letnim a realna liczba użytkowników dróg?

P.S. Doodek, jak znajdziesz jakąś sensowną "miejscówkę" we Włoszech lub południowej Francji, koniecznie nad morzem, to chętnie będę Twoim sąsiadem!!!Obiecuję!

potrzebna jest rewolucja, wszyscy wyjdźmy na ulicę, jestem za

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Red-a czy w naszym kraju coś można zmienić pokojowo? Przecież Polacy mają rewolty wpisane w tożsamość narodową. Nigdy nie lubiliśmy nakazów zakazów, zawsze omijaliśmy przepisy, łamaliśmy reguły, prawa narzucone przez władze, zawsze "na opak". Patrząc na historię naszego kraju nigdy nie potrafiliśmy zmienić pozytywnie Polski, zawsze byliśmy mistrzami odbudowywania z gruzów. I analizując najnowszą historię, nasze władze były mistrzami kopiowania idiotyzmów z innych krajów lub ślepego kopiowania wzorców z innych krajów bez uwzględnienia specyfiki Polski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

boszz. nie mają już pomysłu na łatanie budżetu, skoro śmigłowce chcą włączyć do akcji...

normalnie trzeba zrobić jakąś akcję "black hawk down" czy coś....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, ale chyba skończymy w ten sposób:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

proponuję sprężyć z fotorejestratorami działka kalibru automatyczne 20-35 mm. Wyjdzie taniej eliminacja "piratów drogowych" niż wysyłanie aż trzech pism za około 16 zł. No, kwartał i już będzie bezpiecznie na polskich drogach!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

proponuję sprężyć z fotorejestratorami działka kalibru automatyczne 20-35 mm. Wyjdzie taniej eliminacja "piratów drogowych" niż wysyłanie aż trzech pism za około 16 zł. No, kwartał i już będzie bezpiecznie na polskich drogach!

Problem w tym, że to nie chodzi o to aby było bezpieczniej na drogach. Dla budżetu i ITD byłoby lepiej aby piratów było więcej

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×