Skocz do zawartości

Recommended Posts

no to może jakieś fajne halogenki ?

ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty lepiej popraw sobie podświetlenie zegarów na ledowo ;) miales zrobic w zimie a że zimy brak to przypominam :D małymi kroczkami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

już sobie ledami domek oświetliłem :) co nie wystarczy / :) ale dobrze, że mi przypomniałaś

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ledy mają bardzo okrągłą charakterystykę - na ścianie dają piękne, wielkie kółko. Dobrze sprawują się do jazdy dziennej jako zamiennik głównej lampy a wieczorami oświetlają bezpośrednio przed motocyklem jakieś 5m.

Ale wieczorem jadący z przeciwka chyba nie są szczęśliwi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wieczorem jadący z przeciwka chyba nie są szczęśliwi?

Paweł , a Ty się martwisz o tych jadących z na przeciwka :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie, ale ciśnienie mi się podnosi jak z przeciwka jedzie ktoś i oślepia

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wieczorami przełączam na zwykłą żarówkę. Te mam na dzień tylko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wieczorami przełączam na zwykłą żarówkę. Te mam na dzień tylko.

W takim razie do czego one są potrzebne?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie do czego są one potrzebne?

jak to do czego ? , do oświetlania dnia ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie do czego one są potrzebne?

Jako swiatla do jazdy dziennej - oszczędzam alternator bo ciągnę tylko 20W zamiast 55W. Poza tym 'mruganie' jest dużo skuteczniejsze bo wtedy włącza się trzecie światło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie, ale ciśnienie mi się podnosi jak z przeciwka jedzie ktoś i oślepia

...Poza tym 'mruganie' jest dużo skuteczniejsze bo wtedy włącza się trzecie światło.

Widzisz Paweł, Marcin nie oślepia ciągle, on to robi morsem :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie do czego one są potrzebne?

A samopoczucie brałeś pod uwagę ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oszczędzam alternator bo ciągnę tylko 20W zamiast 55W.

A temu "alternatoru" to coś zmienia? Powoduje dłuższy czas jego działania?

Widzisz Paweł, Marcin nie oślepia ciągle, on to robi morsem :lol:

Teraz "widzę" to jaśniej ;)

A samopoczucie brałeś pod uwagę ?

No własnie nie, teraz widzę swój błąd ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może sobie takie stroboszkopy zamontować?? Ztrudnie szwagra elektryka/elektronika co nic nie umie i będę miał do kamizelki dodatek :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gadu gadu a tu dalej ciemnośc widzę i co tu założyć ? a założę skarpetki ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki za wsparcie :) ale własnie przeczytałem i jest kilka ciekawych pomysłów do omówienia w weekend :) Mutomb piątka za podpowiedź

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ben, Falcon - naprawde nie zauwazyliscie tamtego watku? Rzeczywiscie malo swiatla w tym Wroclawiu w dobie oszczednosci antykryzysowych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ben, Falcon - naprawde nie zauwazyliscie tamtego watku? Rzeczywiscie malo swiatla w tym Wroclawiu w dobie oszczednosci antykryzysowych ;)

Jak nie , jak tak ... Już dawno czytałem że alternatorki nie wytrzymują , aku padają ... cóż , technologia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A temu "alternatoru" to coś zmienia? Powoduje dłuższy czas jego działania?

Teraz "widzę" to jaśniej ;)

No własnie nie, teraz widzę swój błąd ;)

Gdybym był tak zajebisty jak Ty i każdą trasę na moto miałbym przynajmniej trzycyfrową ze średnią prędkością ponad 120km/h to pewnie alternator bez problemu doładowałby mi akumulator przez wyjazd. Niestety, jak większość tu obecnych wie, 95% moich tras to jazda po garażu, więc tam alternator nie ma aż tyle czasu by doładować akumulator w motocyklu. Dlatego pomagam mu jeżdżąc na LEDach. Może kiedyś, jak dorobię się wolnej gotówki, kupię jakiegoś "litra" i problem ładowania odpadnie - na razie muszę sobie radzić z tym co mam.

A co do 'mrugania' - lubię komuś z przeciwka zasygnalizować np. brak świateł, albo przepuścić kogoś na wrednym skrzyżowaniu - niech inni wiedzą, że motocyklista to też człowiek i zdolny jest do uprzejmej jazdy a nie tylko nocny zapier..acz z pustymi wydechami łapiący galerianki na dwa kółka.

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie uważam się za zajebistego, poprostu małe mam pojęcie o elektryce w motocyklu i szukałem odpowiedzi. Pytałem o zasadność montowania LED'ów, bo powiem szczerze że to co zrobiłeś u siebie wogóle do mnie nie przemawia. Źródło światła które po skierowaniu na ścianę daję okrągłą poświatę, moim zdaniem idealnie nadaje sie np w podwieszany sufit w mieszkaniu a nie do oświetlania drogi przed motocyklem. Tak jak napisałem wcześniej, takie "garażowe" rozwiązania delikatnie mówiąc działają mi na nerw, bo powodują tylko oślepianie jadących z przeciwka, czego raczej żaden z nas nie znosi.

Drażnią mnie też pseudo-xnenony które są ludzie montują w zwykłe reflektory które absolutnie nie są do tego przystosowane. O efektach takiej modyfikacji nie będę się rozpisywał bo chyba każdy mijał pojazd z takimi światłami i ma swoje własne zdanie na ten temat.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A najbardziej zajebiste są klejone taśmy LED do jazdy dziennej, w lampy lub pod zderzak ...

No qrwa nie mogę na to patrzeć , a jak już świeci niesymetrycznie to już w ogóle żal mi gościa i jego wydanych pieniążków :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×