Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przyszły lampki led - wyglądają dobrze, opis też nie budzi zastrzeżeń, jak się uda to jutro je podłączę i "potestuję" ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyszły lampki led - wyglądają dobrze, opis też nie budzi zastrzeżeń, jak się uda to jutro je podłączę i "potestuję" ;-)

Zdjęcia Dakarowy, jak najwięcej zdjęć.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia Dakarowy, jak najwięcej zdjęć.

E tam zdjęcia, najlepiej niech w sobotę podjedzie i pokaże a szanowne gremium oceni czy wydatek był słuszny :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam zdjęcia, najlepiej niech w sobotę podjedzie i pokaże a szanowne gremium oceni czy wydatek był słuszny :)

Dobre, jest małe ale! My będziemy mieli "wyostrzony" wzrok i możemy nie być do końca wiarygodni ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co racja to racja, więc niech lepiej podjedzie w piątek :) tylko nie za późno bo będzie po ptokach!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakładaj, testuj i pisz co i jak, może wreszcie będzie coś sensownego w tej materii :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamontowałem (na trytki) :-P do gmoli i powiem tak.... nie wiem.... światło dają dodatkowe fajne, ze względu na cenę to chyba mimo wszystko dobry zakup, mam jednak wrażenie że lepiej byłoby, gdyby zakupić dwa spoty (dalekosiężne), zamiast jednego spota i jednego flood-a - takie mam wrażenie. :roll:

Wygląda na to że też b. ważne jest odpowiednie skierowanie - ustawienie światła, nawet odpowiednia wysokość montażu też może mieć duży wpływ na jakość świecenia.

Problem polega jednak na tym, że jak narazie nie było zbyt dobrych warunków do ich sprawdzenia, tzn. w ciemnym garażu, ale jednak za mało miejsca jak się wydaje i chyba nie ma dokładnego poglądu na to dodatkowe oświetlenie. Ogólnie różnica jest dosyć duża, ale jak wrzuci się film to sami ocenicie. ;-)

Druga sprawa jest taka, że poczekam aż się ściemni i zrobię test jeszcze raz na zewnątrz (poza garażem), z tym że leży śnieg i wg mnie to też nie da całkowitego poglądu na ten temat, najlepiej jednak byłoby wg mnie pojechać po ciemku w las i sprawdzić to oświetlenie na "czarnej ziemi" a nie na śniegu. :roll:

Jak załaduje się film to go podlinkuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

, ze względu na cenę to chyba mimo wszystko dobry zakup,

Tak jak tanim winem, nie ważne żeby smakowało, ważne żeby tanio sponiewierało ;)

Wrzuć ten film :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na śniegu na pewno będzie inny efekt niż na czarnym, ale będzie porównanie do oryginalnego oświetlenia, czy daje coś więcej i mocniej, czy tylko "efekt wizualny" za 300 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie tylko efekt wizualny ;-) jakby tak miało być to tematu bym nawet nie zaczynał ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zobaczymy, ocenimy ;)

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to wyglądało :-P

...

Strasznie nie profesjonalnie, ale inaczej nie umiałem, za jakieś pół godzinki idę zrobić test po ciemku

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, test po nocy zrobiony jak się wyśle na YT to podrzucę linka, wygląda nawet nawet, ale czy każdemu się będzie podobało to się okaże ;-)

I jeszcze jedno.. motocykl stoi na centralce, w prawidłowej pozycji światło świeciło będzie wyżej, trzeba o tym pomyśleć podczas montażu, oczywiście warunki nie są idealne, kamera jest jaka jest, światło też, do tego śnieg, na żywo wygląda w miarę porządnie, tym bardziej że są to tylko dwie lampki po 10W każda, uważam też, jak pisałem prędzej, że chyba dwa spot-y świeciłyby lepiej wg mnie, ale to moje subiektywne zdanie, być może w lesie, w trakcie użytkowania, moje odczucia się zmienią ;-)

Tak to wygląda na zewnątrz, z tym że mam jeszcze jeden filmik na któym widać jak przestawiany jest spot i jak to wpływa na efektywność oświetlenia, co ważne poddaje pod wątpliwość początkowe ustawienie przeze mnie tych ledów, chyba muszą doświetlać trochę szerzej i wyżej, ale to w nastepnym filmie, który zaraz wrzucę ;-)

albo i nie..

....

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jest ostatni, muszę tu jeszcze zaznaczyć, ze widać dokładnie jak kamera ściemnia obraz (widać to dokładnie po włączeniu samego led-a bez świateł głównych), więc na żywo wygląda dużo jaśniej

... filmu niet :-P

I tak naprawdę za te pieniądze poleciłbym z tym że jak pisałem raczej dwa spot-y. ;-)

Reszta testów w sezonie :-) :beer:

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ogladalem ale dalem lajki. Bo ledy są :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ogladalem ale dalem lajki. Bo ledy są :)

A..... to bardzo inteligentnie z Twojej strony ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od czasu jak rok temu swoje zamawiałem, to na rynku chińskich led-lampek dużo się pozmieniało, na plus oczywiście.

Fajny potworek:

sku049457-0.jpg

  • Spot Light.
  • Material:Diecast aluminum housing
  • Lens material:PMMA
  • Optional Color: Black(White is also available,Please Contact Us if you want)
  • Color Temperature: 6500K
  • LED Power: 25W 2250lm
  • Operating Voltage: 10-60V DC
  • Waterproof rate: IP 67
  • 25W*1pc high intensity CREE LED

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ciekawe, ciekawe. Rampus - jak Tobie te 60stopni nie pasują to może poszukaj soczewki ze zmienną ogniskową czy jakoś tak, żeby można było regulować czy chcesz SPOT czy FLOOD.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka 60 st. na doświetlenie jest ok, ale brakuje mi dodatkowo mocniejszej skupionej wiązki. Jak wspomniałem wyciąłem z aktualnej lampki soczewkę i rozglądam się, żeby wpasować tam inne szkiełko.

Tymczasem jednak pozazdrościłem Dakarowemu, a że była promocja, to chińczyki już mi ślą 1000lm spota...

$T2eC16JHJIIE9qTYI6g4BQvb%28lTsMw~~60_3.JPG

;)

Edytowane przez rampus
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zainstalowałem wcześniej polecane LEDY http://dx.com/p/10w-...12v-pair-131553 i sprawdzają się dobrze. Idealne do jazdy w dzień, a w nocy radzą sobie też dobrze, doświetlając obszar na paręnaście metrów przed motocyklem. Są dyskretne i porządnie wykonane, także rekomenduję to rozwiązanie.

http://img.edysk.pl/...3/FTAM7lrB9xP3/

Edytowane przez Artekles
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Artekles, fajna podkładka pod stopkę :D

PS. Dostałeś wczoraj moją wiadomość na PW?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To prawda, podłożyłem akurat to, co było pod nogą :)

Dostałem wiadomość i odpisałem Ci bezpośrednio ze skrzynki mail. Nie dotarła?

@Artekles, fajna podkładka pod stopkę :D

PS. Dostałeś wczoraj moją wiadomość na PW?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobiłem mały kątownik, który przykręciłem do gmola. Działa bezproblemowo. Denerwujący, ale do przyzwyczajenia jest stroboskop przy włączaniu (ok 2 sek). Można ten tryb uruchomić na stałe instalując włącznik dwu pozycyjny, ale to nie ma sensu i można zapłacić mandat ;)

Hmm.. 30 baksów i w tym wysyłka? I to działa? Jak zamontowałeś?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×