Skocz do zawartości

Recommended Posts

To prawda, podłożyłem akurat to, co było pod nogą :)

Dostałem wiadomość i odpisałem Ci bezpośrednio ze skrzynki mail. Nie dotarła?

Nie, nic nie dostałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zainstalowałem wcześniej polecane LEDY http://dx.com/p/10w-...12v-pair-131553 i sprawdzają się dobrze. Idealne do jazdy w dzień, a w nocy radzą sobie też dobrze, doświetlając obszar na paręnaście metrów przed motocyklem. Są dyskretne i porządnie wykonane, także rekomenduję to rozwiązanie.

Miałem te przez jeden sezon, ale było mi mało. Jakość OK, działają do dziś, tyle, że jak dla mnie strumień światła zbyt rozproszony, oświetla dobrze tylko to, co masz pod kołem - raptem kilka metrów. Spisuje się za to jako "obrysówka" do poprawienia widoczności.

Rampus, i co? Działa to jeszcze u Ciebie? Sprawdza się?

Sprawdzała, ale przestała ;) Działała dwa miesiące, dość intensywnie używana. Niestety mocowanie z gównolitu się luzowało i powodowało, że lampa cały czas wpadała w rezonans i konkretne wibracje przenosiła na diodę, w konsekwencji coś się usmażyło. Chińczycy uznali niby gwarancję, ale chcieli kasę za przesyłkę, więc olałem. W międzyczasie wpadła mi w ręce mocniejsza (12W), choć z zewnątrz wygląda byle jak, to strumień ma optymalny i działa do dziś. Muszę tylko w zimie wymodzić nowy uchwyt. Minus taki, że driver ma na kablu poza obudową, więc trzeba go gdzieś ukryć w owiewkach.

$T2eC16N,!)0E9s37E2PBBRnbt(CYi!~~60_12.JPG

Klik

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam jako dodatkowe światło do jazdy dziennej. Zamontowałem je na gmolach. Są też w wersji ze światłem skupionym. Solidna, pancerna konstrukcja i dobre doświetlenie przy niewielkich gabarytach.

http://allegro.pl/lampa-robocza-flood-halogen-led-cree-10w-off-road-i4526934019.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powstały na szybko, z powodu wyjazdu.

Domyślnie będą troszkę inne.

Będę informował na bieżąco!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koniecznie zabezpiecz miejsca lutowań jakąś termokurczką, bo na tą chwilę, to zwarcie jest kwestią czasu.

Powstały na szybko, z powodu wyjazdu.

Domyślnie będą troszkę inne.

Będę informował na bieżąco!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Póki co to wersja "tymczasowa".

Planuję zastosować zewnętrzny radiator, taki jak tu:

f_05080.jpg

W celu lepszego odprowadzania ciepła, driver do środka i toczony top, by ładnie trzymać odbłyśnik z soczewką!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jeszcze podświetlane podwozie sobie zrób w efce :)

nie potrzebne ale lepsze mijania by sie przydaly...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zmienisz moto na nowszy model to bedziesz miał lepsze światła ;-) . odpuść te h4 led , tam nawet nie ma podanej temperatury barwowej . ja w ogóle ostatnio mam awersję do chińszczyzny - kupiłem jakieś palniki D1S u kolegi w sklepie . jakieś czyli super extra i w ogóle lepsze od osramów które miałem w 1-ce żony . zgasły dzień po dniu po 3 miesiącach :) . osram świecił 8 lat ... . reklamacja ? gwarancja ? na żarówki ??? czego kurde , przecie taniość była ! itp itd ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motka szybko nie zmienie - moja srednia to chyba z 6 lat :P

A co do chinski palnikow to w samochodzie 67 700km 3lata i 3mc - padl pierwszy palnik (H1) swiecil na czerwono. Lampy soczewkowe tez chinskie i jestem zadowolony z tego zestawu.

Jak narazie nie mam zamiaru kupowac ale zapytac warto - moze ktos mial je w reku...

W moim GS jest jedna wada - lampa ma ryflowane szklo a to nie sprzyja modyfikacjom. A tak przy okazji lampa z nowszego GSa (gladka) pasuje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a homologacji koledzy pamiętają ? w przypadku spotkania upierdliwego funkcjonariusza może być problem - ja mam Hella Micro i dają radę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Homologacja homologacja... wazne aby robic z glowa i nie draznilo to innych.

Przez 5 lat i prawie 100 000km nie mialem problemu z niebieskimi przez lampy.

Jedynie diagnosta krecil nosem jak sam powiedzialem ze nie ma homologacji i samopoziomowania a reszte warunkow spelnialem. Ale juz nastepnego nie uprzedzalem o zmianach i poszlo bez problemu.

Jak nic sie nie wyjasni z tymi H4 to w nastepnym sezonie pewnie zawitaja jakies dodatkowe lampy LED.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A hella micro to nie halogeny przeciw mgielne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dokładnie , żarówka główna Night breaker i Hella Micro przeciwmgielne na doświetlenie poboczy, Zresztą chyba tylko przeciwmgielne są dopuszczone w moto (tak mi się wydaje). Policja coraz częściej zwraca uwagę na światła w moto, więc ja nie ryzykuję (przynajmniej w tym zakresie :) )

Edytowane przez FALCON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

orientujecie się czy są jakieś żarówki LED posiadające homologację drogową?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma takiej możliwości, bo homologacja jest na komplet: lampa + rodzaj żarówki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pozycję to wiem, ale są niby H4,H7,H3 led i zastanawiałem się czy może i są takie z homologacją

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trafiłem na takie cudo, wygląda jak wygląda ale zapewne robi dzień z nocy :-D FB_IMG_1516474274756.jpgFB_IMG_1516474269869.jpgFB_IMG_1516474265858.jpg

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, Pawel napisał:

Trafiłem na takie cudo, wygląda jak wygląda ale zapewne robi dzień z nocy :-D FB_IMG_1516474274756.jpg

Miałem takie na samuraju - normalnie dzień polarny po zmroku :D 

Akcje, jak ktoś z przeciwka nie chciał zmienić na mijania, pomijam :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A z alternatora robi suchara

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×