Skocz do zawartości
mirek2404

Opla Zafirę zdecydowanie nabędę

Recommended Posts

Jeśli moge swoje trzy grosze to powiem że motor AVF 131 PS, 310 Nm to chyba najlepsza jednostka w stajni VW. Od zawsze jezdze samochodami z Wolfsburga wiec mam jako takie rozeznanie.

Przy 3000 obr/min na 6 biegu prędkośc wynosi dokładnie 150 km/h a spalanie nie powala na kolana.

Też mam AVF-a z 6 biegową skrzynią, odczucia takie same :)

Tylko koni trochę więcej ;)

One w serii mają więcej niż 131 koni (to tylko wartość na papierze;)), w zależności też od rocznika :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam AVF-a z 6 biegową skrzynią, odczucia takie same :)

Tylko koni trochę więcej ;)

One w serii mają więcej niż 131 koni (to tylko wartość na papierze;)), w zależności też od rocznika :)

Fakt, moje auto mialo chyba 136 ps, r 2004.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dużo nim nakręciłeś? Ja mam obecnie 338 000

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dojechałem do 2oo ooo, teraz jezdzi moj znajomy i mysle że ma jakies 24o ooo. Kupiłem go jak miał 124 ooo i od tamtej pory robiłem tylko serwisy w ASO co jakies 24 - 28 tyś. Działa nadal naprawde bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dojechałem do 2oo ooo, teraz jezdzi moj znajomy i mysle że ma jakies 24o ooo. Kupiłem go jak miał 124 ooo i od tamtej pory robiłem tylko serwisy w ASO co jakies 24 - 28 tyś. Działa nadal naprawde bardzo dobrze.

A olej, jaki olej lałeś ? - pewnie drogi :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A olej, jaki olej lałeś ? - pewnie drogi :lol:

nie lałem wogóle, jak nalali w ASO to starczało do kolejnego serwisu :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja cały czas Motula 5100, wymainy co 10-12 tysięcy km. Przy 25000 zrobiłem mu program na 165 koni i 350 Nm i jestem zadowolony :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja cały czas Motula 5100

Pewnie 4T, ale jak się ma syncro ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie 4T, ale jak się ma syncro ;)

Pomieszałem z motocyklowym ;)

Oczywiście że Specyfic!

:beer:

Edit:

Za dużo Motula w garażu ;) ... bo to dobry olej jest :)

Ale wprawne oko Jarka wyłapało pomyłkę :D

Edytowane przez lcoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirku - napisz wyraźnie, że jak nie kupisz Zafiry to cytrynówka na zlot nie dojedzie ;)

No ostro jedziecie Panowie, ostro.

Dobra Mirek znajoma sprzedaje Zefirę, paląca, jeździ na "półsprzegle". Ogólnie wyznaje zasadę jak najrzadszej zmiany biegów (jak da radę ruszyć albo silnik nie wyskakuje z pod maski to poco zmieniać). Przewoziła nią wszystko co się da, a nawet to co się nie dało. Poduszka powietrzna kierowcy wyjęta bo przeszkadzała kierować. Ogólnie to zapala, jeździ i hamuje. No i najlepsze, z pieniędzy które przeznaczyłeś na zakup zostanie Ci jeszcze 10-12 tysi (kupisz sobie GSika).

Auto jest, jest. To i cytrynówka musi teraz być :-D

Ps. Ileż to człowiek musi się na główkować dla tych marnych 5 litrów cytrynówki ;-)

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To i tak nieźle ,bo gdyby tak od niepalącej emerytki z NIemiec która tylko do kościoła... :D A syyytryyynóowcha pszefilllfffrowana

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nokian a mocy Ci w tym 116KM nie brakuje?? Bo na wiosnę chyba będę wymieniał swojego na nowszy model (mam 110KM i odczuwam braki) i zastanawiam się czy 115 czy 130KM

Mam ten sam model co Nokian - mocy nie brakuje. :)

Webasto mimo wymiany świeczki żarowej pochodziło dalej jeden sezon i znów szlag ją trafił - główny problem przy krótkich miejskich przebiegach (koszulka żarowa się zasyfia dieslem i kiszka).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Webasto czy dogrzewacz?? A raczej Eberspracher bo to tej firmy piecyki (mniejsza o to). Piecyki D5W jakie są zastosowane w tych modelach są dość awaryjne. Świeca, sitko, czujnik płomienia ale i dość nagminnie siada elektronika piecyka. Tyle dobrze, że D5W można zdiagnozować VAGiem (D3W takie jak zainstalowane w moim nie mają diagnostyki przez złącze OBD). Ostatnio spotkałem się z piecykiem tandemem. Gościu przerobił piecyk D5W tak, że zamontowana w nim była elektronika z D3W ale nie miałem okazji się dłużej przyjrzeć jak to dokładnie zrobił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mówię o dogrzewaczu D5W. Jak jest ciepło to mi się nie chce włazić i pogrzebać przy tym a jak się zrobi zimno to się budzę, że nie działa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żaden mój były diesel nie zbliża się nawet kulturą pracy i mocą do mojego obecnego pojazdu. Wiem że są jeszcze mocniejsze auta ,ale dla mnie jazda autem z silnikiem powyżej 200 koni to zupełnie nowe doznanie.Frajda jest zwłaszcza przy starcie spod świateł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żaden mój były diesel nie zbliża się nawet kulturą pracy i mocą do mojego obecnego pojazdu. Wiem że są jeszcze mocniejsze auta ,ale dla mnie jazda autem z silnikiem powyżej 200 koni to zupełnie nowe doznanie.Frajda jest zwłaszcza przy starcie spod świateł

Zapomniałes dodac o drugiej frajdzie, te 200 mechanicznych kobyłek trzeba często karmić PB ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapomniałes dodac o drugiej frajdzie, te 200 mechanicznych kobyłek trzeba często karmić PB ;)

PB czy ON, trzeba przyznać, że jest to dość upierdliwa sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze trochę, a Mirek kupi sobie webasto :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żaden mój były diesel nie zbliża się nawet kulturą pracy i mocą do mojego obecnego pojazdu. Wiem że są jeszcze mocniejsze auta ,ale dla mnie jazda autem z silnikiem powyżej 200 koni to zupełnie nowe doznanie.Frajda jest zwłaszcza przy starcie spod świateł

200 koni w jednej osi, to średni start ze świateł, nie mówiąc o mokrym, czy zasypanym asfalcie ;)

Dużo zależy też od umiejętności kierownika :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie tak dokładnie jest 256 i jak jest na jednej osi to niania nie pozwoli na zbyt wiele.

Natomiast gdy damy tą moc na dwie i dodatkowe wyłączymy tą elektroniczną nianię to nie ma mocnych. Co do webasto to w tej alhambrze też było, ale takie okrojone, po inwestycji w sterowanie tylko w ciągu jednej zimy padł akumulator a pewnego dnia to świetne urządzenie się rozszczelniło wytwarzając jednocześnie maskującą zasłonę dymną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łomatkoicórko :shock: Cztery strony.Niechcący wyciągłem wilka z lasu.No ale zima to i dziwić się nie ma czemu :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łomatkoicórko :shock: Cztery strony.Niechcący wyciągłem wilka z lasu.No ale zima to i dziwić się nie ma czemu :lol:

Zimowy syndrom braku 2oo :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam lubię śnieżne zimy i miękki śnieg (taki do pół metra;)) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, żeby grill zakryło. Namówiłeś mnie. Znikam. :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×