Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piszę tu bo jestem w desperacji :-(. Czy jest może na forum jakiś magik od komputerów, który potrafiłby odzyskać dane z padniętego dysku twardego laptopa? Dodam, iż jeden magik się tym zajmował ale czary nie zadziałały. Powiedział, że sytuacja jest beznadziejna :? . Może ktoś tu jest Copperfieldem informatyki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odezwij sie do Adriana, od którego odebrałeś swego czasu wydechy. Zajmuje sie serwisem pc i lapków. Może znajdzie radę?

Rozumiem ze próba podmiany elektroniki już byla?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem ze próba podmiany elektroniki już byla?

Pierwszy fachowiec powiedział, że się nie da w tym rodzaju dysku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem podobny problem. We Wrocku jest Firma która zajmuje się takimi przypadkami i pomogła. Jeżeli nie poradziłeś sobie to poszukam namiary bo sprawa była trzy lata temu - w razie "W" pisz na priw. Pzdr :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwszy fachowiec powiedział, że się nie da w tym rodzaju dysku.

Dysk SSD?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dysk SSD?

Alik, nie wiem jaki to. Komputer to Dell Vostro V131. Zaraz sprawdzę w necie, może będzie jakaś specyfikacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli to jest uszkodzenie a nie celowe usunięcie, to (prawie) nie istnieje pojęcie "nie do odzyskania".

OnTrack (http://www.krollontrack.pl) z Katowic dane odzyska. Niestety koszty są wysokie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik, nie wiem jaki to. Komputer to Dell Vostro V131. Zaraz sprawdzę w necie, może będzie jakaś specyfikacja.

WDC Scorpio Black WD5000BPKT-75PK4T0, 500GB 7200obr/min - tj. zwykły, talerzowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem coś takiego:

Dysk twardy

WDC Scorpio Black WD5000BPKT-75PK4T0, 500GB 7200obr/min

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WDC Scorpio Black WD5000BPKT-75PK4T0, 500GB 7200obr/min - tj. zwykły, talerzowy.

Czyli da się podmienić elektronikę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po 1 czy ten magik ingerowal juz w ten dysk czy tylko z niego czytal? Czy dysk jest widziany przez komputer a tylko nie ma danych? czy moze przy starcie (bios/efi) widac dysk ale slychac powtarzajace sie dzwieki ?

kazda z tych awarii jest inna w naprawie, najwiecej problemu jest gdy dysk to trup - wtedy jedynie reanimacja w specjalistycznym osrodku takim jak ontrack

jezeli dysk zyje a jedynie wcielo dane - to mozna to zrobic odpowiednim oprogramowaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisze Madrafi. Co robił już ten spec - to dość ważne aby próbując pomóc nie zaszkodzić. W ostateczności pozostają specjalistyczne firmy i grubsza kasa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po 1 czy ten magik ingerowal juz w ten dysk czy tylko z niego czytal? Czy dysk jest widziany przez komputer a tylko nie ma danych? czy moze przy starcie (bios/efi) widac dysk ale slychac powtarzajace sie dzwieki ?

kazda z tych awarii jest inna w naprawie, najwiecej problemu jest gdy dysk to trup - wtedy jedynie reanimacja w specjalistycznym osrodku takim jak ontrack

jezeli dysk zyje a jedynie wcielo dane - to mozna to zrobic odpowiednim oprogramowaniem.

Przy starcie zaczyna się ładowanie plików windowsa ale po chwili pojawia się czarny ekran informujący o błędzie. Napisane jest, że może być uszkodzony dysk twardy lub cd rom. Informatyk, który to oglądał powiedział, ze twardy dysk jest padnięty, mówił coś o tym, że próbował podłączać pod zwiększone napięcie ale to nic nie dało i on nie zna sposobu aby jakiekolwiek dane z tego dysku dało się uratować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

próbował podłączać pod zwiększone napięcie

:shock: wow

to jest ryzyko, że czymś próbował grzebać w logice.

Za to skoro dysk rusza (windows zaczyna startować) to jest duże prawdopodobieństwo, że da się odzyskać dane za pomocą oprogramowania (jak pisał MADRAFi)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki komunikat mi się wyświetla po komendzie "system windows ładuje pliki"

2013-01-17%252020.48.37.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Boze, jak to pod wyzsze napiecie ? Co to za spec ? Generalna zasada przy odzyskiwaniu danych jak najmniej ingerowac przy pierwszych probach odczytu. Nigdy na taki dysk nic nie zapisywac.

Jezeli startuje ci komputer to elektronika dysku jest sprawna, byc moze obaszry dysku pewne moga byc uszkodzone ale nie oznacza to calkowitej utraty danych

rozumiem ze dysk z laptopa, probowal informatych podlaczyc go pod inny komputer - tak by uruchomic system z innego dysku ?

PS Co rozumiem przez utracone dane - moze tylko masz uszkodzone pliki startowe windowsa ?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

EDIT: skopiowany post

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cas na spam ;)

Boze, jak to pod wyzsze napiecie ? Co to za spec ?

Jeden podwyższone napięcie, a inny deskę w szprychy ;) - jak nikt sobie nie poradzi to przywieź mi ten komputer :P

Koniec spamu !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozumiem ze dysk z laptopa, probowal informatych podlaczyc go pod inny komputer - tak by uruchomic system z innego dysku ?

PS Co rozumiem przez utracone dane - moze tylko masz uszkodzone pliki startowe windowsa ?

Z tego co zrozumiałem co do mnie mówił ;-) to chyba tak było, z tym że dysk nie był "widziany" przez drugiego kompa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początek można pobrać jakiegoś Linuksa [...]

... napisał Debian LOL :-D :beer:

ale oczywiście dobrze napisał, tyle że tak powinien zrobić ktoś kto wie jak tego użyć. Najgorszy scenariusz to jeżeli (nieświadomie) zmodyfikujesz dane na dysku.

Z tego co zrozumiałem co do mnie mówił ;-) to chyba tak było, z tym że dysk nie był "widziany" przez drugiego kompa.

Brzmi jak z "archiwum X". A podłączył tam zasilanie, czy tylko wysokie napięcie? Powoli zaczynam rozumieć porównanie informatyków do Copperfielda ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za wskazówki, stosuję się do rady Debiana i ściągam program. Sorki za laickie pytanie ale rozumiem, że w Biosie po instalacji live cd muszę ustawić pierwsze urządzenie dvd rom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×