Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chłopaki jak będziecie dalej tak pisać szyframi to obiecuję, że zaraz pójdę do garażu i odpalę motóra, :lol: jakby cox napisał... mam nadzieję, że powyższymi postami mnie nie obrażacie :lol: :beer:

Vengosh mogę Ci sczytać system operacyjny z dyskietki jak potrzeba :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh - keep cool and stay calm !

z absolutnie kazdego dysku da sie odzyskac dane !

jest to tylko kwestia ceny....

na forum jest kilku dobrych, naprawde dobrych specow od IT, ktorzy pewnie sprobuje pomoc

ja wszystkie sposoby zawioda to wtedy wszystkie drogi prowadza do Rzymu czyli firmy, ktora za stosowna oplate odzyska Ci dane,

nie wiem czy tyle beda warte ile zaplacisz, ale to kwestia subiektywna wartosci Twoich GBajtow dla Ciebie

kwota za odzysk to od kilkuset zl do ok. 4000 zl

ostatnio w firmie padl dysk kobiety, ktora miala na nim wszystkie dane sprzedazowe firmy, (wrrrrrrrr) cale archiwum w podzialem na dealerow i produkty z ostanich 10 lat, niestety zaplacilismy kilka tys zl..... (cena za learning curve czyli w tym wypadku glupote i brak systemu back-upu)

po tym irytujacym incydencie wprowadzilem software i procedure kopiowania roznicowego wszystkich kompow uzytkownikow w tle ich pracy

Ty zapewne po odzyskaniu danych wprowadzisz domowa procedure backupu na dysk zewnetrzny typu 1Tera Bajt (koszt 200-300zl) raz w tygodniu lub w raz w miesiacu

podobnie warto robic z komorka, czego tez nikt nie robi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka moja rada / prośba - może ktoś pomoże fonicznie Venowi ? - coby się nie zapisać na śmierć i nie popełnić błędu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli tak jak chłopaki napisali dysk startuje a potem nie bangla to jest nadzieja, że światęłko w tunelu to nie pociąg.

Miejmy nadzieję, że to "wyższe napięcie" to jakieś przejęzyczenie. :)

Oddaj go komuś normalnemu to na pewno uda się odzyskać część danych jeśli nie całość.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za wskazówki, stosuję się do rady Debiana i ściągam program. Sorki za laickie pytanie ale rozumiem, że w Biosie po instalacji live cd muszę ustawić pierwsze urządzenie dvd rom?

Tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że najlepiej by było wyciągnąć dysk i podłączyć do drugiego kompa. Skoro system zaczyna startować to jest praktycznie niemożliwością aby padł dysk tak żeby się nie dało odzyskać 99,9% danych. A podejrzewam, że dyskowi nic nie jest tylko się system wysypał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za wskazówki, stosuję się do rady Debiana i ściągam program. Sorki za laickie pytanie ale rozumiem, że w Biosie po instalacji live cd muszę ustawić pierwsze urządzenie dvd rom?

mozesz ale nie musisz, przy starcie systemu mozesz wcisnac klawisz F(iles tam) - chyab rozne sa u roznych producentow zwany z angielska "Boot Menu" i tam wybierzesz z czego wystartowac ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dla przypomnienia Vengosh, nic nie zapisuj na tym dysku, jak chcesz odzyskiwac dane w jakikolwiek sposob to potrzebujesz albo 2 komp albo 2 dysk :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mozesz ale nie musisz, przy starcie systemu mozesz wcisnac klawisz F(iles tam) - chyab rozne sa u roznych producentow zwany z angielska "Boot Menu" i tam wybierzesz z czego wystartowac ;)

W Dell-u to będzie F12 lub F10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dla przypomnienia Vengosh, nic nie zapisuj na tym dysku, jak chcesz odzyskiwac dane w jakikolwiek sposob to potrzebujesz albo 2 komp albo 2 dysk :)

Tak wiem

Jeszcze jedno pytanie, w tym modelu laptopa nie ma wbudowanego cd roma tylko mam taki przenośny podłączany pod usb, czy ma to jakieś znaczenie przy ustawianiu boot menu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie można wybrać boot from usb albo cos podobnego. Najważniejsze nic nie zapisywać i jedynie próbować odczytać - najlepiej wymontować dysk i podpiąć do zdrowego kompa - mogl tez pasc kontroler na plycie. Poza tym zgrywanie przez usb jest strasznie wolne i nie zawsze plytki typu recovery oferuja taki dostep do dysku jak trzeba aby narzedzia dyskowe mogly poradzic sobie z jego zamontowaniem i odczytem w trybie "awaryjnym".

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Joł, pomysł Debiana jest spoko, imho powinno się udać. Jeśli nie, a dane są dla Ciebie mega cenne, to uderzaj do ontracka, są naprawdę dobrzy. Nie grzeb nie potrzebnie, a pod żadnym pozorem go nie otwieraj, bo poprostu odzyskanie danych będzie droższe.

Jeśli miałbyś problem z linuxem, to pytaj (PW).

T.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeoczyłem temat, w razie czego dzwoń, ale chyba wszystko Ci już napisali ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niestety, mimo zmian w BIOS boota podane przez Ciebie programy nie chciały się uruchomić ani z CD ani z USB. Sprawa chyba jest beznadziejna bo dziś wyjąłem dysk i dałem do sprawdzenia do jeszcze jednego serwisu. Powiedzieli, że uszkodzenia uniemożliwiają odczytanie go. Na poniedziałek jestem umówiony jeszcze z jednym gościem z firmy informatycznej, która współpracuje z Ontrack - firmą wspomnianą tutaj przez Was wcześniej i ma zerknąć na dysk. Powiedział, że wysłanie go do Ontrack to min. 2000 zł za odzyskanie danych :-( i polecił jeszcze wersję tańszą firm ogłaszających się na allegro jakby w poniedziałek wyszła kiszka (a pewnie wyjdzie :-()

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche taniej niz 2000, http://www.krollontr...ane.html#cennik

zamiast nosic do jakis domoroslych informatykow trzeba bylo oddac do speca :)

tego podwyzszonego napiecia mogl nie przezyc :D

Dysk nie zachowuje się inaczej (gorzej) niż przed oddaniem do tego informatyka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche taniej niz 2000, http://www.krollontr...ane.html#cennik

Jeżeli nic nie zmienili, to obawiam się że dużo drożej (a nie trochę taniej).

W tym cenniku jest "od". Kiedyś się dowiadywałem o koszty to wołali bodajże 4000zł za dysk 80GB. A cena jest uzależniona od GB dysku (nie danych).

zamiast nosic do jakis domoroslych informatykow trzeba bylo oddac do speca :)

tego podwyzszonego napiecia mogl nie przezyc :D

nic dodać nic ująć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dysk ma 500GB na moje nieszczęście... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dysk ma 500GB na moje nieszczęście... :roll:

Nie ma co się zamartwiać na zapas. Zadzwoń i dowiedz się ile kosztuje. Rozmowa jest za darmo ;) a może wyrosła im konkurencja i ceny rzeczywiście tak spadły?

A to co pisał MADRAFi to niestety prawda... z każdym dotknięciem tego dysku przez jakiegoś magika szanse na odzyskanie maleją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

<p>Tylko (o ile pamiętam) 0xc00000e9 to błąd sprzętowy - między innymi komp nie może "porozumieć" się z dyskiem. Wina może leżeć po stronie taśmy łączącej płytę główną z dyskiem, kontrolera (kiedyś był umieszczany na płycie głównej) lub samego dysku.</p>

<p>P.S. Trochę to nieprawdopodobne żeby dysk wyzionął ducha - ile on ma lat 2-3?</p>

<h1 class="wrapWord" id="threadTitle">

 </h1>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 lata. Jakiś rok temu komputer spadł mi na ziemię ale był wtedy wyłączony i w torbie, niemniej uszkodzeniu uległa wtedy obudowa komputera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Połowiczny sukces, udało się odzyskać dane oprócz filmów z ostatnich wakacji zimowych (podczas obróbki plików z tymi filmami padł dysk). Co ciekawe z proponowanych na początku 1800 zl za usługę udało mi się wynegocjować na 300 zł (szkolenia firmowe na coś się w końcu przydały :lol:). Mam następne pytanie: jakie są szanse odzyskania danych z karty sd, z której dane były przenoszone techniką " wytnij, wklej" na hdd komputera?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam następne pytanie: jakie są szanse odzyskania danych z karty sd, z której dane były przenoszone techniką " wytnij, wklej" na hdd komputera?

Wycinałeś nożyczkami, a wkleić się już nie dało? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam następne pytanie: jakie są szanse odzyskania danych z karty sd, z której dane były przenoszone techniką " wytnij, wklej" na hdd komputera?

Jeżeli po tym przenoszeniu nic nie zapisywałeś na tej karcie, to szanse są baaaardzo duże. (czyt. nie powinno być problemu).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×