Skocz do zawartości
klansman

(S) Sprzedam Sprzęgło Recluse

Recommended Posts

A to sprzęgło pasuje tylko do GSa czy jeszcze do czegoś?

Do Klansmanowego garażu pasuje ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytam bo jakby pasowało do Huski to byłbym chętny, z te parę groszy to teraz warto :mrgreen:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzwoń , pytaj , negocjuj , kupuj...

Będzie Pan zadowolony :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to sprzęgło pasuje tylko do GSa czy jeszcze do czegoś?

Pytam bo jakby pasowało do Huski to byłbym chętny, z te parę groszy to teraz warto :mrgreen:

Pewnie do Terry by pasowało :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwaga, uwaga!!!!!

Cena nowego zestawu ok. 2600zł

wyjsciowa cena to 2222 zł

AKTUALNA cena: 999 zł, dobra moja strata, zejde do 800 zł

dla porwniania do jakiejs malej pierdziawki Suzuki rekluse na allegro kosztuje prawie dwa razy wiecej...http://allegro.pl/sprzeglo-suzuki-rmz-250-automat-rekluse-polecam-i3632189480.html

Zestaw jest uzywany, ale nie nosi cech zuzycia. Wymiary nominalne!!! Zestaw kompletny sprzegla!

Edytowane przez klansman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klansiu! :) Ty nygusie ;) nic nie dostałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nigdy wcześniej nie słyszałem o takim sprzęgle. Poczytałem sobie, ale strasznie ciekawi mnie jak wygląda zmiana biegu przy wyższych obrotach? Wyczytałem w jednej z Twoich wypowiedzi, że biegi w górę zmienia się również bez sprzęgła. Dlaczego tak się dzieje, skoro powyżej 2000 skrzynia jest zesprzęglona? Chodzi po prostu o budowę takiego sprzęgła?

Czy sprzęgło działa na zasadzie on/off czy załącza się powoli? I można na przykład ruszać z trójki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nigdy wcześniej nie słyszałem o takim sprzęgle. Poczytałem sobie, ale strasznie ciekawi mnie jak wygląda zmiana biegu przy wyższych obrotach? Wyczytałem w jednej z Twoich wypowiedzi, że biegi w górę zmienia się również bez sprzęgła. Dlaczego tak się dzieje, skoro powyżej 2000 skrzynia jest zesprzęglona? Chodzi po prostu o budowę takiego sprzęgła?

Czy sprzęgło działa na zasadzie on/off czy załącza się powoli? I można na przykład ruszać z trójki :)

Sprzeglo zalacza sie powoli i plynnie, da rade duszyc plynnie z "3" . Biegi przy wyzszych predkosciach obrotowych silnika, mozna zmieniac bez sprzegla tak jak przy tradycyjnym spregle, bez szkody dla ukladu napedowego. Tak wiec, poczynajac od predkosci niewiele wyzszej niz predkosc biegu jalowego sprzeglo recluse powoli zalacza sie , i pozwala na plynne ruszanie, lub! pozwala ruszym "z kopa" stawia dakara na kolo gdy sie odkreci mocniej manetke gazu. Pelne zalaczenie odbywa sie przy ok 4000rpm, a predkosc obrotowa graniczna aby uniknac slizgania sie sprzegla to 2500rpm., czyli predkosc, ponizej ktorej jezdzac singlem sie nie schodzi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nigdy wcześniej nie słyszałem o takim sprzęgle. Poczytałem sobie, ale strasznie ciekawi mnie jak wygląda zmiana biegu przy wyższych obrotach? Wyczytałem w jednej z Twoich wypowiedzi, że biegi w górę zmienia się również bez sprzęgła. Dlaczego tak się dzieje, skoro powyżej 2000 skrzynia jest zesprzęglona? Chodzi po prostu o budowę takiego sprzęgła?

Czy sprzęgło działa na zasadzie on/off czy załącza się powoli? I można na przykład ruszać z trójki :)

A czytałeś wątek klansmana o tym sprzęgle na forum?

http://f650gs.pl/topic/1952-rekuse-co-o-tym-sadzicie/page__hl__rekluse__fromsearch__1

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, przeczytałem.

Klansman napisał tam:

Ruszanie bez sprzęgła, 1 bez sprzęgła, przerzucanie między 1 a 2 ze sprzęgłem i dalej bez....

I mnie ciekawi to zmienianie w górę bez sprzęgła. Czy trzeba odjąć gazu i poczekać aż obroty spadną jeśli chce się wrzucić wyższy bieg bez wciskania klamki? :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, przeczytałem.

Klansman napisał tam:

Ruszanie bez sprzęgła, 1 bez sprzęgła, przerzucanie między 1 a 2 ze sprzęgłem i dalej bez....

I mnie ciekawi to zmienianie w górę bez sprzęgła. Czy trzeba odjąć gazu i poczekać aż obroty spadną jeśli chce się wrzucić wyższy bieg bez wciskania klamki? :-)

nie, nie , nie nie czekamy, zmieniamy i jedziemy dalej:D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, przeczytałem.

Klansman napisał tam:

Ruszanie bez sprzęgła, 1 bez sprzęgła, przerzucanie między 1 a 2 ze sprzęgłem i dalej bez....

I mnie ciekawi to zmienianie w górę bez sprzęgła. Czy trzeba odjąć gazu i poczekać aż obroty spadną jeśli chce się wrzucić wyższy bieg bez wciskania klamki? :-)

Jak Cie ciekawi, to bierz na testy...spodoba sie to sie dogadamy!;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie, nie , nie nie czekamy, zmieniamy i jedziemy dalej:D

I właśnie tego nie mogę zrozumieć..

Jak Cie ciekawi, to bierz na testy...spodoba sie to sie dogadamy!;)

Dziękuję, ale to za dużo zachodu :-(

Gdyby sprzęgło było do wymiany to na pewno byśmy się dogadali, bo uwielbiam takie wynalazki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby sprzęgło było do wymiany to na pewno byśmy się dogadali, bo uwielbiam takie wynalazki.

Mówisz i masz....:D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

August jak zagadasz to Klansiu nawet przyjedzie i Ci zamontuje. :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

August jak zagadasz to Klansiu nawet przyjedzie i Ci zamontuje. :)

Aliczku, Aliczeniuńku ... do Ciebie Klansiu chyba nie przyjedzie - choć, żeby dać w ... to nie wiem ;)

Edit: tak przynajmniej w jednym wątku się odgrażał :lol:

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

August jak zagadasz to Klansiu nawet przyjedzie i Ci zamontuje. :)

No jak tak to spoko :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.motogen.pl/Rekluse-z-Start-Pro-automatyczne-sprzeglo,3737.html

Rekluse z-Start Pro – automatyczne sprzęgło

Jeżeli marzysz o płynniejszej, szybszej i bardziej wydajnej jeździe, to pewnie słyszałeś już o automatycznym sprzęgle Rekluse z-Start produkcji najbardziej znanej amerykańskiej firmy zajmującej się sprzęgłami do motocykli.

Jeżeli marzysz o płynniejszej, szybszej i bardziej wydajnej jeździe, to pewnie słyszałeś już o automatycznym sprzęgle Rekluse z-Start produkcji najbardziej znanej amerykańskiej firmy zajmującej się sprzęgłami do motocykli.

System jest wykonany z aluminium 6061-T6 i stali 4140 i zastępuje Twoje oryginalne sprzęgło. Płyta dociskowa jest kontrolowana przez siłę odśrodkową i obroty silnika. Obsługiwana jest przez 30 stalowych łożysk kulkowych na płycie.

W odróżnieniu od innych produktów Rekluse model Pro posiada możliwość ręcznej zmiany biegów, którą można wykorzystać w dowolnym zakresie obrotów. Działanie sprzęgła jest lżejsze niż w przypadku sprzęgła hydraulicznego, jednak przyzwyczajenie się do jego działania zajmuje trochę czasu. Później kontrolowanie sprzęgła tak samo precyzyjnie, jak klasycznego, nie stanowi żadnego problemu.

Instalacja jest prosta. Każdy, kto zna się choć trochę na mechanice i posiada komplet narzędzi, może w prosty i szybki sposób odmienić sposób jazdy swojego motocykla. Film prezentujący instalację znajdziecie

.

Po zamontowaniu pierwsze wrażenia z jazdy są fenomenalne. Zaskakujące jest to, jak szybko przestajemy sięgać po sprzęgło przy zatrzymaniu lub zmianie biegów. Jazda po twardej nawierzchni i bezlitosne "walenie" po biegach przestaje stanowić problem i praktycznie nie używa się sprzęgła. Wygoda, jaką daje możliwość jazdy bez użycia sprzęgła, oraz niewymiernie mniejsze zmęczenie są głównymi plusami systemu. Znaczne poprawienie startów oraz szybkie wyjścia z zakrętów to kolejne asy w rękawie. Dodatkowo działanie sprzęgła można regulować pod każdego zawodnika i typ nawierzchni. Żywotność Rekluse z-Start Pro jest również spora, dłuższa od klasycznych zestawów.

Ze sprzęgła Rekluse korzysta coraz więcej sław, w tym Mistrz WORCS, Nathan Woods, i legenda offroadu, Ty Davis. Oni już od dawna jeżdżą z pomocą Rekluse, a co roku coraz większa liczba zawodników przekonuje się do działania tego produktu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×