Skocz do zawartości
bartolini

Szukam obniżonego GSa

Recommended Posts

Witajcie po przerwie....

Możecie polecić jakieś aukcje, lub może ktoś z forum sprzedaje obniżonego GSa? Szukam obniżonego ponieważ jestem dość niskiego wzrostu. Jak myślicie jest szansa kupić dobrego GSa za około 10 tys?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem za ile, ale Doodek sprzedaje swojego Gustawa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ALe bartolini ile masz wzrostu???

Jak poniżej 160cm to faktycznie szukaj obiżonego ale jak powyżej to wydaje mi się, że lepiej zwykły

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 172, myslisz, ze dosiegne do podłogi na zwykłym? W takim razie muszę się przymierzyć....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znajomy, który ostatnio przymierzał się do mojego GS'a ma właśnie 172-173 cm i bezproblemowo dosięgał praktycznie całymi stopami do ziemi. Oczywiście mówimy tu o równym podłożu. Bo jak niechcący stanąłby na światłach w koleinie, to raczej arrivederci roma. No i miał problem z zadarciem kulosa do góry, żeby ją przewlec przez kanapę. :lol: Ale on mało gibki jest. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie jestem mega rozciagniety, ale to kwestia wypracowania sobie sposobu na zarzucanie kulosa przez moto. Wolalbym wlasnie czuc sie pewniej dlatego wolalbym już niższego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem Twojego wzrostu i na Doodkowym było bardzo wygodnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam obniżonego ponieważ jestem dość niskiego wzrostu.

Chcesz o tym pogadać ?

Jak 172 to jest niski wzrost to może jesteś w depresji ??

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek - kiedy mozemy wpasc na kozetkę? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem Twojego wzrostu i na Doodkowym było bardzo wygodnie :)

A on ma go gdzieś w necie wystawionego, czy na forum?

Chcesz o tym pogadać ?

Jak 172 to jest niski wzrost to może jesteś w depresji ??

No ja Tenerze 750 nie dosięgam do podłogi to niski jestem :P :D

Edytowane przez bartolini

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale mój jest "normalny" tzn nie jest obniżony... a nawet przód ma wyższy bo lagi ma dłuższe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja Tenerze 750 nie dosięgam do podłogi to niski jestem :P :D

Bo Ty chłop jesteś i nie masz nóg do samej ziemi :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo Ty chłop jesteś i nie masz nóg do samej ziemi :lol:

:lol:

ale mój jest "normalny" tzn nie jest obniżony... a nawet przód ma wyższy bo lagi ma dłuższe ;)

Podaj jakies dane tego Twojego, zdjecie moze jakies.... Cene i dlaczego tak drogo? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i dlaczego tak drogo? :D

Ja go dotykałem to musi być drogi :P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja go dotykałem to musi być drogi :P

Ale abonament na kozetce po zakupie gratis? :P

Edytowane przez bartolini
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja nie jestem mega rozciagniety, ale to kwestia wypracowania sobie sposobu na zarzucanie kulosa przez moto. Wolalbym wlasnie czuc sie pewniej dlatego wolalbym już niższego.

To prawda. Kwestia praktyki. Mnie to kosztowało wykopanie migacza w kosmos :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To prawda. Kwestia praktyki. Mnie to kosztowało wykopanie migacza w kosmos :-D

Straty muszą być.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bartolini - poszło PW.

poczytaj, poszperaj na forum - jest odpowiedni wątek w dziale sprzedam, fotek też mnóstwo tu na forum i na moim blogu http://dwakolkaispolka.blogspot.com/

Cena jest odpowiednia do stanu i wyposażenia motka :)

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

172 cm , ja mam 176 i raczej nie najdłuższe nogi , a to jest najważniejsze. Zaczynałem od hondy TA , później R12 a na końcu ADV. Ktoś napisał że jeżeli nie masz 180 cm to powinno się mocno zastanowić nad zakupem wersji ADV, ja wiedziałem że chcę mieć taki motocykl. Czy jest za wysoki , czasem tak ale ten problem występuje przeważnie przy małych prędkościach. Na motocykl wsiadam prawie podobnie jak któryś z zawodników dawnego Dakaru, który był mikrego wzrostu i aby dosiąść swojego wyścigowego konia musiał stanąć na cylindrze, ja staję na podnóżku i spokojnie przerzucam nogę

Sam popatrz od około 1,35

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marek - wszystko ładnie i pięknie, ale to tak trochę jazda 'na krawędzi' - np moja eFka jest dla mnie ciut za duża - w sytuacji np wycofania na asfalcie siedząc na moto bardzo ciężko to zrobić odpychając się czubkami palców, albo podeprzeć się przy jakimś głupim wjeździe na krawężnik itp. Problem jest prosty - moto zacznie lecieć na bok to dostaje momentalnie takiego 'pędu', że nie zdążysz zablokować nogą. Albo zablokujesz i zrobisz sobie kuku. A mając pewne podparcie w stopach jest bezpieczniej. Pamiętam moją pierwszą 'parkingówkę' - jak przy pełnym skręcie na zawracaniu na chodniku wdusiłem przedni hamulec. Moto momentalnie zaczęło się kłaść na bok. Zablokowałem nogą ale nacisk był jak diabli. I wtedy usłyszałem w głowie cytat z ''Long Way Down'' jak E.McGregor ratował żonę w takiej sytuacji - powiedział 'Let it go, you'll hurt yourself'' - odpusciłem, moto się połozyło na bok na gmolu i tyle. Podniosłem i pojechałem dalej. Od tamtej pory mam tylne kierunki z GS'a ;)

Co ciekawe - stojąc na światłach i siedząc na kanapie na moto nie mogę obiema stopami w pełni dosięgnąć ziemi - muszę moto trochę pochylić, żeby mieć oparcie dla stopy. Ale jak dźwignę tyłek z kanapy to jest lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy 172 cm nie powinieneś raczej mieć problemów ze standardową kanapą. No chyba, że faktycznie masz krótkie nogi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego piszę , jak ktoś chce to będzie jeździł i drobne niedogodności mu nie przeszkodzą. Kiedyś poproszono mnie abym użyczył swój motocykl człowiekowi który był był chętny na ADV , Jak przyszedł to nie mogłem uwierzyć , niższy niż ja , motocykl asekurowaliśmy z jego kolegą , ten miał odpowiedni wzrost, człowiek ledwo dotykał czubkami palców, a mój jest niższy niż normalny ADV ze względu na akcesoryjne siedzenie i zawieszenie. Tylko że on przyszedł aby się utwierdzić że chce ten motocykl i chyba tylko gdyby kompletnie nie dotykał ziemi dałby się przekonać. Dużo jeżdżę z małżonką co daje mi komfort bo motocykl jest niżej. Mój syn wprawdzie też powiedział że nie wsiadłby na motocykl , na którym nie miałby całej stopy na ziemi, tak miał na GS 650 Twin , on ma 172 , ja wsiadając na malucha rozkręcałem sprężynę na maksa. Ponadto kwestia techniki , stajemy w koleinie , przy krawężniku , lub zrzucamy sobie pośladek na jedną stronę i mamy całą nogę na ziemi. Oczywiście zdażyło się zaliczyć glebę np w czarnogórze pod hotelem , gdy panowie pod wpływem zagrodzili mi drogę i musiałem awaryjnie hamować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za wszystkie opinie. Doswiadczenie moje jest zerowe. Bedzie to moje pierwsze moto dlatego szukam wersji obnizonej dla wiekszej pewnosci. Na kursie w YBR 250 dotykalem czubkami palcow ziemii, i czasami mi brakowalo nog. Wiadomo wszystko kwestia techniki i wycwiczenia, ale po co sie meczyc skoro mozna kupic nizsza wersje, albo ew po zakupie obnizyc i czuc sie bardziej komfortowo. Wiadomo w wawie kolein nie brakuje i po co obic komus auto na skrzyzowaniu z braku techniki i zasiegu nog.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×