Skocz do zawartości
tomasz0803

Stelaż i Marcinowe kuferki.

Recommended Posts

Cześć ;-) , dość dawno nic nie wstawiałem od siebie, tak więc dzisiaj coś takiego. Jakiś czas temu wspominałem gdzieś na forum, że przymierzam się do zrobienia stelażu na kuferki boczne. Dzisiaj, w końcu widać jakiś znaczny postęp, bowiem udało mi się go poskładać w całość i zawiesić na ramie beemki.

CIMG0890.JPGCIMG0891.JPG

Każda ramka jest przymocowana w trzech punktach. Dwa główne mocowania są wykonane z grubościennej rułki, zaś trzeci punkt mocowania to płaskownik przykręcony do stopki pasażera.

CIMG0895.JPG

Całość zachowuje sztywność. Pod moim ciężarem 72kg minimalnie się ugina, bardzo trudno to zauważyć.

Płaskownik z lewej strony trzeba było wygiąć nieco inaczej niż drugi, powodem tego jest tłumik i jego osłony.

CIMG0899.JPG

Jak widać motor także po części rozebrany, zdemontowane są lusterka i ich mocowania.

Dwa dni temu mało co by mnie ta wiertarka ze zdjęcia nie zabiła. Tzn. prąd jaki przez nią płynął byłby sprawcą. Chciałem wyciągnąć wtyczkę z kontaktu i łapie się za przewód, później patrze i co się okazuje. Izolacja przewodu jakimś cudem się złamała i zostały dwie niczym nieosłonięte żyły. Dosłownie centymetr od nich położyłem rękę. Było by nieciekawie, nie ukrywam że zrobiło mi się ciepło. Jako osoba, która obcuje prawie, że codziennie z wysokim i niskim napięciem, prądem, mam świadomość jak niewiele go potrzeba by kogoś zabić.

CIMG0901.JPG

Pierwsza próba zawieszenia kuferków na stelażu. Jako element łączący kufer ze stelażem posłużyły mi paski ściągające (trytki :) ).

CIMG0904.JPG

CIMG0907.JPG

Napój bogów... :beer:

CIMG0909.JPG

Zestawienie z centralnym.

CIMG0913.JPG

Kilka słów na temat kuferków. Tak jak w temacie zostało podane, są to kuferki Marcina, które zaraz po przyjeździe zostały lekko zmodyfikowane. Pierwszą rzeczą jaka została tam dosztukowana to światła stopu, dwa układy złożone, każdy z 4 diód.

CIMG0864.JPG

CIMG0867.JPG

Szukanie dodatkowych centymetrów. Elementy, które pierwotnie trzymały amunicję w pionie zostały wycięte, zarówno z góry jak i z dołu skrzynki. Robota początkowo bardzo czasochłonna, później wpadłem na lepszy pomysł i usuwałem je ręcznie dłutem. Pełno syfu z tego zostało...

CIMG0871.JPG

Killer, raz złamała mi się we frezarce tarcza do cięcia... kolejna chwila, w której zrobiło mi się cieplej.

CIMG0873.JPG

A tak prezentuje się z tyłu.

CIMG0887.JPG

Pozostaje kwestia zrobienia jakichś sensownych mocowań do kufra, tak co by było łatwo i szybko je ściągnąć i tak samo założyć. Myślę, że jutro się to ostatecznie rozwiąże. Mam do co tego kilka wyjść, ale poczekajmy.

Pozdrawiam tomek0803! :beer:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jaki jest rozmiar motka z kuframi ?

skrajnia w cm ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopiero rano bd mógł Tobie odpowiedzieć na te pytanie, jeszcze nie sprawdzałem. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak myślę - zabezpiecz śrubą, jak jest w jednym kufrze już, dolną klapę. Po co ma się otworzyć w czasie jazdy :) Kolorystycznie pasują Ci bardziej niż do mojego :) Fajne są, oby dobrze służyły :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne ogromny szcunek dla wszystkich którzy potrafią mają chęć i robią wiele modernizacji ,napraw sami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyne do czego trzeba się przyczepić to rurkina na samej górze stelaża, nie chciałbym aby podczas jakiejś wywrotki np. ta rrka utkwiła mi w nodze, udzie, itp. musisz to jakoś przerobić, bo w tym wykonaniu to proszenie się o niepotrzebne dodatkowe problemy.. poza tym wygląda że robota została zrobiona dobrze :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak więc szerokość jest mi już wiadoma, jest to prawie 90 centymetrów. :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:)

Fajnie wyglada z kuferkami. Jeszcze po prawej keg po slunsku i bedzie git. :)

PS. Popieram Dakarowego co do rurki. Skrocic i zaslepic. A plaskownikom tez bym pozaoblał krawędzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rurki, o których piszecie początkowo były jeszcze o 25mm dłuższe. Zrobię tak jak mówicie, dotnę je do 5mm od łączenia. Moto keg być może będzie, na dzień dzisiejszy takowy posiadam lecz zrobiony na innej średnicy, tzn. na rurze 75mm. Zobaczę, mam na to całe ferie i potem jeszcze trochę czasu do wiosny. Dzięki za lajki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, wygląda fajnie ale moim zdaniem przydała by się conajmniej jeszcze rurka łącząca oba stelarze z tyłu to dosyć dobrze usztywnia no i ten płaskownik bym zastąpił rurką, tak z doświadczenia... zrobiłem juz kilka stelaży m.in. do swojego geesa.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, wygląda fajnie ale moim zdaniem przydała by się conajmniej jeszcze rurka łącząca oba stelarze z tyłu to dosyć dobrze usztywnia no i ten płaskownik bym zastąpił rurką, tak z doświadczenia... zrobiłem juz kilka stelaży m.in. do swojego geesa.

Cenne uwagi, rurka jest bardziej wytrzymała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj udało mi się zrobić i ostatecznie zawiesić kuferki na stelażu. Kiedyś jak znajdę czas, to wrzucę kilka zdjęć mocowań. Tymczasem uciekam na próbę zespołu... do zaś. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gumowe krążki to elementy zawieszenia z mercedesa, ładnie to wszystko współgra. Blaszki mają 4mm grubiści, także nic nie będzie się z nimi dziać. Śruby zakręcane od środka na motylki.

CIMG1008.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

możecie mi powiedzieć dlaczego nie widzę zdjęć

Pewnie nie byłeś w przywitalni ;]

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zostały usunięte z wirtualnego dysku google+

za 10 minut wrzucę kilka...

Nie potrafisz się bawić.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

zainspirowałeś mnie i zaczynam własnoręcznie pracować nad stelażem pod sakwy. Jak na razie ramki mi się udało powyginać. Jak skończę, to postaram się jakieś zdjęcia zapodać.

Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×