Skocz do zawartości
kary1610

Wolne obroty i głośne biegi...

Recommended Posts

Witam Wczoraj przejechałem swoje pierwsze 200 km !!! jestem dumny i nakręcony :D)

Ale mam kilka pytań jakie macie wolne obroty u mnie na zimnym silniku jest ok 1500-1800 a na ciepłym nawet 2000 czy to norma ??? . poza tym biegi im niższy bieg wchodzi głośniej ( 2-ka to jak uderzenie młotkiem w kowadło) ) i analogicznie i wyższy tym ciszej... identyczna sytuacja jest przy redukowaniu z 5 na 4 bajka z 3-2 to już "walnięcie młotkiem" może tak ma być :?

Nie mam doświadczenia z GS-m jedynym singlem jakim jeździłem do tej pory jest mój poczciwy JUNAK M10 :lol: . chętnie zobaczył bym się z kimś kto ma doświadczenie z GS-m i na nim jeździ. Może wybiera się Ktoś z Kolegów w okolice Bieszczad ???? serdecznie zapraszam :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

obroty muszę sprawdzić, ale na pewno są niższe i to bez znaczenia czy zimny czy ciepły silnik - strzelam że wine ponosi regulacja linki gazu przy manetce - sprawdź, pokręć, poobczajaj :lol:

głośne biegi to normalka w tym modelu :D możesz się nie martwić tylko przyzwyczaić, a lepiej pokochać :D najgłośniejsza jest jedynka obojętnie czy stojąc czy jadąc, to jest dopiero kowadło :mrgreen:

Pozdrówy serdeczne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wolne obroty na rozgrzanym silniku to 1500, na zimnym 1800. To normalka, że single mają tak wysokie obroty, inaczej musiałyby mieś koło zamachowe od traktora. Chyba coś odwrotnie u Ciebie jest z tymi obrotami na zimnym/ciepłym albo coś pokręciłeś?

A biegi w rotaksie tak wchodzą.. jakby w skrzynkę gwoździ kopnąć :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wolne obroty na rozgrzanym silniku to 1500, na zimnym 1800.

racja potwierdzam :oops: coś mi się z furą pomerdało :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MiKo, spoko, sugerowałem, że to kary1610 coś pokręcił:

kary1610 napisał:

na zimnym silniku jest ok 1500-1800 a na ciepłym nawet 2000

niech się przyzna czy nie miało być przypadkiem odwrotnie?? :lol:

A przy okazji.. mam taki problem, że jak wychylę kierownicę na maxa w lewo to rosną mi obroty do 3k nawet. Pewnie ktoś grzebał i linka jest złe poprowadzona albo w ogóle za krótka! Miał ktoś taki problem???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spoko z pokręceniem zakresów obrotów i ja i Kary namieszaliśmy zdaje sie :D

jak wychylę kierownicę na maxa w lewo to rosną mi obroty do 3k nawet.

no dokładnie ! , to linka się naciąga - możesz to poobserwować jak dobrze okiem zajrzysz gdzie trzeba - może jest poprowadzona jakoś nie z tej strony lagi, ja tak sobie zrobiłem przez przypadek jak sciągałem lagi do wymiany oleju i uszczelniaczy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat stary ale odgrzeje kotleta bo mam tak samo jak autor tematu czyli ,,Ale mam kilka pytań jakie macie wolne obroty u mnie na zimnym silniku jest ok 1500-1800 a na ciepłym nawet 2000 czy to norma ???  obroty zanim zejdzie z obrotów są chwile wyzsze niż 1400 linka jest oryginalna a chyba kleszczy, a jak skręcam w lewo to obroty wzrastają, może ktoś wysłać fotki jak ma przeciągnięta linkę??

Edytowane przez gajowyF650GS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze to są dwie długości linek ( tych oryginalnych bo nieoryginalnych nikt nie wie ) i jak masz tą za krótką to nic Ci nie pomoże zmiana przebiegu .... , a dwa to nic nie piszesz czy masz np. podwyższenie kiery? To też częsty powód takiego stanu. Ułożenie linki ... fotki ... ? Można i tak, ale najlepiej układać, przekładać i samemu znaleźć najbardziej optymalny przebieg dla linki jak i położenia kiery  - abo nie jest powiedziane, że "w czasie " inne elementy są tam gdzie powinny być - co nie zmienia faktu, że ktoś może mieć takie zdjęcia pod ręką ... , albo w portfelu jak zdjęcia dzieci, kochanki czy żony ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia żony się w portfelu nie nosi, bo jak kochanka zobaczy..... :default_laugh:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Pszemo napisał:

Zdjęcia żony się w portfelu nie nosi, bo jak kochanka zobaczy..... :default_laugh:

Jak się ma żonę to lepiej nie nosić portfela, a jak już to pusty ... :default_laugh:

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak się ma żonę to lepiej nie nosić portfela, a jak już to pusty ... :default_laugh:
Kurde Jarek.. kilka dni temu, jak dzwoniłem do Ciebie, zanim podszedłeś do słuchawki, Twoja żona wydawała się całkiem spoko

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, dakarowy napisał:

Kurde Jarek.. kilka dni temu, jak dzwoniłem do Ciebie, zanim podszedłeś do słuchawki, Twoja żona wydawała się całkiem spoko emoji16.png

No bo jest ... tylko ja jej powiedziałem, że z Ciebie to gość co dużo płaci za minutę połączenia ... :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×