Skocz do zawartości
klansman

Jak kupowałam/łem swoj motocykl czyli moje przygody z salonem i serwisem

Recommended Posts

Dziś nagle, niespodziewanie na wysliwtlaczu mojego telefonu pojawio sie info z salono hondy...moto gotowe!...i przywiezli mi o 17, a ze bylo cieplo +5C...nawinalem 50km i do teraz mam banana na buzi:) . Manetki dzialaja, wszystko naprawil. Radosc z jazdy, bezcenna;)

Fatum, czy po prostu JEBANI partacze????

Gdy moto stalo na serwisie manetek, wracajaz z urzedu komunikacji podałem im tablice aby od razu zamontowali...

Dzis przejechalem 45 km, z tego 5-7 szutrowa droga z kilkoma dziurami, jakiez bylo moje zdziwnienie, gdy po powrocie, wychodzac z garazu zauwazylem nicosc w miejscu gdzie jeszcze godzine wczesniej byla tablica rejestracyjna...

DSC_0944.jpg

Nawet nie mam twardego dowodu jeszcze, a blasza juz odfrunela...

I ja sie pytam jak to mozliwe???? W Dakarze, latalem tu i tam i sie trzymala a tu,co?....

Jade jutro do *&^&^$%%$&^$%*(*(... do tego j...go salono/serwisu wyladowac na nich nieco swojej dzisiejszej złości......

Edytowane przez klansman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zmien dealera...

skoro juz kupiles taki niszowy motor...

Edytowane przez Bond
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie też tak kiedyś w serwisie zrobili... jeździłam jeszcze zephyrem... dałam rejestrację gościom w serwisie to mi ją wsadzili w ramkę. Przy odbiorze zauważyłam, że brakuje tej części ramki co od dołu podtrzymuje rejestrację.. zapytałam gości gdzie jest a oni że "nie było"... taaa... wqrwiona na maksa jechałam ostrożnie przez miasto, po przejechaniu kilku kilometrów zauważyłam, że moja rejestracja mnie wyprzedza - mocno wiało i dzięki temu sfrunęła przede mnie. Przejechałam przez skrzyżowanie zatrzymałam się i podjęłam akcję ratunkową rejestracji. Problem w tym,że zgubiłam ja przed duuużym skrzyżowaniem (dla wtajemniczonych - skrzyżowanie Al. 29 listopada z Opolską w Krakowie) i do czasu jak wtargnęłam na jezdnię, żeby ją podjąć została wielokrotnie rozjechana przez samochody. Gdy podeszłam do motocykla zastanawiając się co tu dalej zrobić, to zauważyłam, ze "coś" wystaje spod plastików - okazało się, że ta mała listewka , dolna część ramki była wrzucona przez gości d schowka pod siedzeniem i własnie też wynajdywała drogę ucieczki z motocykla... masakra...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie też tak kiedyś w serwisie zrobili... jeździłam jeszcze zephyrem... dałam rejestrację gościom w serwisie to mi ją wsadzili w ramkę. Przy odbiorze zauważyłam, że brakuje tej części ramki co od dołu podtrzymuje rejestrację.. zapytałam gości gdzie jest a oni że "nie było"... taaa... wqrwiona na maksa jechałam ostrożnie przez miasto, po przejechaniu kilku kilometrów zauważyłam, że moja rejestracja mnie wyprzedza - mocno wiało i dzięki temu sfrunęła przede mnie. Przejechałam przez skrzyżowanie zatrzymałam się i podjęłam akcję ratunkową rejestracji. Problem w tym,że zgubiłam ja przed duuużym skrzyżowaniem (dla wtajemniczonych - skrzyżowanie Al. 29 listopada z Opolską w Krakowie) i do czasu jak wtargnęłam na jezdnię, żeby ją podjąć została wielokrotnie rozjechana przez samochody. Gdy podeszłam do motocykla zastanawiając się co tu dalej zrobić, to zauważyłam, ze "coś" wystaje spod plastików - okazało się, że ta mała listewka , dolna część ramki była wrzucona przez gości d schowka pod siedzeniem i własnie też wynajdywała drogę ucieczki z motocykla... masakra...

Doodek, co to był za serwis?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Serwis u Blondyna czyli MMBike na Powstańców Wielkopolskich 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Serwis u Blondyna czyli MMBike na Powstańców Wielkopolskich 7

heh.. jest często polecany na innych forach :)

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klansman, ja się szybko nauczyłem, że jeżeli chce się jeździć chociaż trochę po szutrach to ramki odpadają ale dwa razy zgubiłem tablicę za nim do tego doszedłem :lol: Za pierwszym razem straciłem ją na dobre musiałem wymieniać na nową, za drugim razem znalazłem i od razu wywierciłem w niej dziury i skręciłem na śruby ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byłem na jazdach próbnych w Liberty, wystarczył kawałek brukowanej ulicy i na około 40 motocykli, blachy zgubiły 2. Jeżeli się nie mylę, to oba Dukaty :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakaś trauma z tymi tablicami.

Z tablicy "Motocykla" na FB

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Wrocław: wczoraj w nocy tablica rejestracyjna (nr SK 184C) odpadła od naszego testowego SYM-a. Potrzebny pilny ratunek! Rejon poszukiwań zawęziliśmy do ulic Muchoboru, Żernik oraz Stabłowic. Niestety przedpołudniowa akcja poszukiwawcza nie przyniosła skutku. Na znalazcę czeka nagroda!

549949_10151800359161110_1136880698_n.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakaś trauma z tymi tablicami.

Z tablicy "Motocykla" na FB..

Wrocław: wczoraj w nocy tablica rejestracyjna (nr SK 184C) odpadła od naszego testowego SYM-a. Potrzebny pilny ratunek! Rejon poszukiwań zawęziliśmy do ulic Muchoboru, Żernik oraz Stabłowic. Niestety przedpołudniowa akcja poszukiwawcza nie przyniosła skutku. Na znalazcę czeka nagroda!

jedna porządna śruba jest lepsza niż jakikolwiek plastik. Poza tym po co wozić zbędny balast?

W tej chwili mam stałe blachy i trzy śruby, które dodatkowo od spodu blokuje błotnik.

20121110_124326_576x768.jpg

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jedna porządna śruba jest lepsza niż jakikolwiek plastik. Poza tym po co wozić zbędny balast?

W tej chwili mam stałe blachy i trzy śruby, które dodatkowo od spodu blokuje błotnik.

Można? Można :) Skuteczność opcji ze śrubami 100%

Z kolei wszystkie me maszyny mają tablice przynitowane, nigdy nic nie odpadło...

Jak czytam takie historie, że "saloon" nie jest w stanie ogarnąć tematu tablicy rejestracyjnej to mam poważne obawy, co do kompetencji "saloona" w sprawach ważniejszych i bardziej skomplikowanych...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak rejestrowałem 800 zapytałem pana w sklepie obok urzędu o ramki do motocykla na szczęście nie miał, nie wiem co mi przyszło na myśl żeby ramkę strzelić :roll: Teraz mam na dwie śruby z nierdzewki zabezpieczone nakrętkami samo kontrującymi coby się nie odkręciły, zdaje egzamin :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem jest w tym ze urzędy doja z nas kasę ze przerejstrowanie. Czemu nie moze być tak jak w takiej Francji czy norge ze tablice są jedne a zmienia się tylko właściciel ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem jest w tym ze urzędy doja z nas kasę ze przerejstrowanie. Czemu nie moze być tak jak w takiej Francji czy norge ze tablice są jedne a zmienia się tylko właściciel ?

A myślisz po co zostały wprowadzone nie tak dawno tablice tymczasowe? Tu jest obrany inny kierunek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A myślisz po co zostały wprowadzone nie tak dawno tablice tymczasowe? Tu jest obrany inny kierunek.

W moim WK nie ma tablic tymczasowych, od razu dają stałe, tylko dowód na początek tymczasowy ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moim WK nie ma tablic tymczasowych, od razu dają stałe, tylko dowód na początek tymczasowy ;-)

Podobno teraz jest tak ze przeglad zerowy robi sie dopiero po wydaniu tablic probnych. Nie da rady bez tablic na przyczepie. Tak mi powiedziano. Na dniach to zweryfikuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak jest. Niedawno to przerabiałem. Zapłaciłem za tablicę próbną 40zł a za 40 minut ją oddałem z powrotem. Pieniędzy niestety nie oddali. Ot takie łatanie dziury budżetowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno teraz jest tak ze przeglad zerowy robi sie dopiero po wydaniu tablic probnych. Nie da rady bez tablic na przyczepie. Tak mi powiedziano. Na dniach to zweryfikuje.

no co ty gadasz? przeciez to bez sensu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno teraz jest tak ze przeglad zerowy robi sie dopiero po wydaniu tablic probnych. Nie da rady bez tablic na przyczepie.

dokładnie tak. Nie ma znaczenia sprowadzony czy krajowy pojazd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no co ty gadasz? przeciez to bez sensu.

Jednak tak wlasnie jest. Przed chwila wrocilem ze stacji diagnostycznej z zapytaniem o przeglad zerowy. Z jednej strony bzdura, z drugiej jednak cos w tym jest. Skoro sprzet sprawny to powinien sam jezdzic a nie na lawecie czy przyczepie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko po co wydawac drobne na takie tablice, angazowac urzędasa żeby wydrukował dowód rejestracyjny, odrywac pana w ubezpieczalni od sapera celem wypisania policy itd, itd, itd ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytając o tych salonach doszedłem do wniosku że jak mi przyjdzie ochota na nowiuśki motocykl to "se poskładam z części samemu" :idea: zaczynam szukać jakiejś nowej ramy :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×