Skocz do zawartości
Xerxes

Free Navigator - darmowy system nawigacji.

Recommended Posts

Jeśli nie wszyscy wiedzą a planują podróż gdzie Auto mapa nie sięga, polecam całkowicie darmowy soft do nawigacji na Windows CE, Mobile oraz na systemy PC (komputer desktop).

U mnie swobodnie działa na Lark 35 AT.

Polecam:

http://navigatorfree.mapfactor.com/en/

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak to działa na PC'cie? - się nie znam zaznaczam :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mapy też są za darmo?

Mapy też za darmo. Ogólnie jeden z wielu takich programów, które korzystają z OpenStreetMaps ,ale ten ma całkiem przyjazny interfejs. No i mapy offline, co ma znaczenie za granicami naszego piknego kraju. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mapy też za darmo. Ogólnie jeden z wielu takich programów, które korzystają z OpenStreetMaps ,ale ten ma całkiem przyjazny interfejs. No i mapy offline, co ma znaczenie za granicami naszego piknego kraju. :)/>

Sprawdziłem na Nexus 7 i owszem działa i nawet można pobrać sobie mapy , ale OSM na Europę to zaledwie 59 mb danych . W CN czy w teleatlasie(nokia) sama Polska to ponad 100 mb .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdziłem na Nexus 7 i owszem działa i nawet można pobrać sobie mapy , ale OSM na Europę to zaledwie 59 mb danych . W CN czy w teleatlasie(nokia) sama Polska to ponad 100 mb .

Nie wiem, jak to obliczyłeś, bo mi sama Francja zajmuje ponad 500MB. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... na systemy PC (komputer desktop).

A jak to działa na PC'cie? - się nie znam zaznaczam :roll:

Aleście mnie poniechali - zapamiętam to sobie :evil: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie liczyłem patrzę Europa 0/59 , teraz już wiem że 59 to ilość map składających się na Europę . Polska ma 70 mb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aleście mnie poniechali - zapamiętam to sobie :evil: :lol:

Jarek, ale ja nie wiem, jak to działa na PC'cie. :oops:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, ale ja nie wiem, jak to działa na PC'cie. :oops:

działa normalnie :)

Napisałem w poście, że to w "zastępstwie " Auto mapy, np: Gruzja , Armenia i takie tam - to czego nie ma w mapach Europy. Oczywiście, lepiej Garmin czy coś.. Ale...Czy zawsze potrzeba takiej dokładności i tylu POI? (za zresztą wysoką cenę?)

Nie są perfidnie dokładne te mapy lecz lepsze to niż nic.

Sprawdźcie sobie dokładność map porównując na mapie polski swoją okolicę zamieszkania - wyrobicie sobie jakiś pogląd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o navi w tel,to od wielu lat korzystam z Sygica.Fakt, " klucz " kosztuje 155 PLNów,ale można wykorzystać w pięciu fonach i co najważniejsze ma aktualizację map LIFETIME,bezpłatnie na zawsze.Mapy Tom Tom,3D itd...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, ale ja nie wiem, jak to działa na PC'cie. :oops:

działa normalnie :)

To znaczy ...???

Jak to się instaluje, co trzeba zrobić, co trzeba mieć .... :roll:

Napiszcie coś co może zrozumieć człowiek z zeszłego wieku ;)

Mam laptopa i co dalej ... ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek wchodzi na stronę podaną w pierwszym poście i klika..

1.jpg

2.jpg

Jak już Jarek ściągnie instalkę dajmy na to na Pulpit to dalej klika..

3.jpg

i instaluje.. w skrócie klika Dalej Dalej Dalej Dalej...

Jak się zainstaluje, to na pulpicie będzie nowa ikonka, klikamy ją i otwiera się takie o...

Bez-nazwy-4.jpg

Jarek klika "Zainstaluj aplikację", a potem..

Bez-nazwy-5.jpg

i klika Dalej Dalej Dalej Dalej..

Potem Jarek klika "Zainstaluj Mapy", potem "Zainstaluj Mapy na karcie pamięci" i wybiera sobie dysk, gdzie to się zainstaluje, dajmy na to D:/Mapy, klika w zakładkę "Wolne regiony" i wybiera sobie interesujące go mapy, a potem język, w którym pani Basia będzie prowadzić po beztroskich albańskich szutrach.

i Dalej Dalej Dalej...

Jak już nam się to wszystko pościąga i zainstaluje, to zamykamy wsio i na pulpicie mamy kolejną nową ikonkę..

Bez-nazwy-6.jpg

Jarek klika na nią dwa razy i ogląda Albanię. ;)

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O kurde - dużo klikania, ale się zawezwę i spróbuję - jutro :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako jedyna, czy dodatkowa?

mam Automapę - najlepsza wg mnie na europę, nawet w Albanii dawała radę i po Striełce Arabackiej też poprowadziła. (mniej więcej).

IGO My Way- też Europa

Oziexplorer - jak leże gdzieś pod kamieniem w dzikim polu w Polsce :)

i Free Navi właśnie...

Edytowane przez Xerxes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku ale chyba nie chcesz wozić laptopa na kolanach w aucie?? :)

A jeżeli tak to aby Cię kierował to potrzebna Ci jeszcze antena GPS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku ale chyba nie chcesz wozić laptopa na kolanach w aucie?? :)

A jeżeli tak to aby Cię kierował to potrzebna Ci jeszcze antena GPS

Pytam w imieniu takich jak ja - mało bystrych informatycznie, a że czasem wożę laptopa w aucie i że bywają w życiu różne okoliczności to co szkodzi wiedzieć jak można użyć laptopa zamiast nawigacji ??? Ja używam Naviexpret - jak już muszę ( stosunkowo rzadko, ale jestem zadowolony ) - mam go w telefonie.

Jaka antena.... ? Mówili, że trzeba do PC'ta ściągnąć darmowe coś tam, coś tam i już jest darmowa nawigacja po Europie ;)

Jak to zatem naprawdę jest ??? Co trzeba mieć, co trzeba wgrać, co trzeba dokupić ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli chcemy na bieżąco dostawać komunikaty z laptopa, potrzebne jest urządzenie, które odczyta położenie satelit, czyli mniej więcej coś takiego:

http://allegro.pl/odbiornik-gps-antena-skytraq-v6-na-kablu-usb-venus-i3027782064.html

Są też wersje na Bluetooth, ale nie polecam, raz, że trzeba ładować, dwa, że czasem robi psikusa i trzeba potem dwie noce grzebać się w portach COM, bo windows sobie pozmieniał, ponieważ.

Jeżeli w takim razie chcemy wozić laptopa na kolanach jako nawigacja, to okazuje się, że Navigator Free już nie jest free i te wszystkie bazgroły szlag trafił. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po ściągnięciu całej europy , próbnie wyznaczyłem trasę do Plitvickich i do Oscadnicy, obie w wariancie najkrótsze. Ta pierwsza rzeyczwiście jest krótka bo ma 855 km a w CN bez wyznaczania punktów pośrednich jest to na poziomie ponad 900 km . Obawiam się wprawdzie że zostaniemy pociągnięci jakimiś niemiłosiernymi ścieżkami , przynajmniej w części , większa część trasy wygląda porządnie. Do Oscadnicy też jechałbym trochę inaczej ale nie można mieć wszystkiego. Reasumując jak komuś leży urządzenie typu tablet to może sobie wykorzystać go dodatkowo do nawigacji. W tym momencie w urządzeniu jest Ozi , Nawigacja googla ale one pozwalają tylko na ściągnięcie małego wycinka mapy aby go używać off-line. Androzic czyli Ozi pozwala na wykorzystanie map z karty pamięci ale muszą być one wcześniej przygotowane. Zaletą Navi free jest to że całą paletę map za jednym razem wgrywamy do urządzenia , tym samym mamy to co w Nokii oraz w Garminie , różnice są w dokłądności podkładu i w sposobie wyznaczania tras .

PozdrawiaM

P.S. Sprawdziłem ten wycinek mapy który wkleiłem wcześniej , na OSM widzimy rzekę i dodatkowo jakiś POI , w tym wypadku jakiś nocleg

Edytowane przez marekw

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałem że najważniejsze żeby zawsze zawijać (kabel) do tego samego portu.. wtedy jest relatywnie najmniej problemów z kompatybilnością różnorodnych sprzętów :-) i że tak powiem sprzęt się nie gryzie :-)

ale nie wiem ile w tym prawdy :roll:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale się temat rozwinął !

Jak ta free navi ludzi dobrze prowadzi ....

:)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś chyba pop...m bo toto chce ode mnie klucz licencyjny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do normalnej wersji nie chce klucza instalowałem to wczoraj na LARKU jutro test z Warszawy na Hel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×