Skocz do zawartości
Xerxes

Free Navigator - darmowy system nawigacji.

Recommended Posts

Coś chyba pop...m bo toto chce ode mnie klucz licencyjny.

W którym momencie prosi o klucz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedy klikam dwa razy w ikonkę opisaną PC Nawigator 12 Pojawia się też druga ikonka opisana PC Nawigator 12 Free ale tam znowy twierdzi,że nie zainstalowano map.Jak z informatyki to jestem cieńszy od moich synów i nie wiem co skopałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedy klikam dwa razy w ikonkę opisaną PC Nawigator 12 Pojawia się też druga ikonka opisana PC Nawigator 12 Free ale tam znowy twierdzi,że nie zainstalowano map.Jak z informatyki to jestem cieńszy od moich synów i nie wiem co skopałem.

poproś synów, oni dadzą radę...

:)

(ps. nie obraź się mi też córka pomaga czasem....)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do normalnej wersji nie chce klucza instalowałem to wczoraj na LARKU jutro test z Warszawy na Hel

Napisz koniecznie jak było :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poproś synów, oni dadzą radę...

:)

(ps. nie obraź się mi też córka pomaga czasem....)

mi córka pomaga bardzo często Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi córka pomaga bardzo często

no właśnie - zapomniałem tylko/też dodać że jestem informatykiem z zawodu !

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nafigator free jest bardzo dobry jezeli chodzi o mapy bo ma sie dokladnie to co na openstreetmap.org.

Menu czasem jest trudne do ogarniecia bo sie dziwnie przewija. CZasem tez sa problemy z wyszukiwaniem bo nazwy ulic moga byc podpiete nie pod nazwe miasta a pod nazwe gminy czy jakos tak.

Ale kolega za moja namowa uzywal tej mapy w Gruzji i sobie bardzo chwalil. Mowil ze mapa bardzo dokladna i ze ma mnostwo POI :)

Takze ja polecam szczegolnie ze jest ZA DARMO :) A mozna miec mapy np Kirgistanu, mongolii Turcji czy innych panstw gdzie Automapa czy inne mapy nie siegaja. Jest cala Afryka, Azja itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, chciałbym odswieżyć wątek. Czy komuś udalo sie to odpalić na Lark 35 AT?

Próbowalem uruchomic tego Navigatora ale nie widzi mi GPS-a. Automat nie wykrywa GPS-u. Reczne ustawienie tez nie dziala. W automapie mialem COM7 4800. W Navigatorze nie ma nawet do wyboru COM-a 7. Probowalem zmieniac ustawienia w pliku xml ale dalej nie wykrywa GPSa. Jaki protokół komunikacyjny trzeba wybrać w ustawienia GPS-u dla tego Larka?

P.S.

Czy jest mozliwos zmiany menu? Niektóre ikonki sa za małe i nie wyobrażam sobie klikanie ich w rękawicach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawno juz nie mam lara wie cnie podpowiem co jest do wyboru.

W jaki sposob przechodzisz do uruchomienia aplikacji ?

Czy masz jakies menu posrednie z ktorego wybierasz ktory program uruchomic czy moze startuje ci gps i odpala od razu nawigacje ?

Generalnie standardowe menu larka "podnosi" GPS i w zasadzi enic nie trzeba ustawiac, wystarczy uruchomic aplikacje wskazujac ja w menu.

Z tego co pamietam predkosc to bylo 9600 bps , com chyba 7

Nie ikonek w programie nie mozna zmienic, uzywanie w rekawicach raczej nie bedzie mozliwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W menu larka ustawiam jaka aplikacja ma sie uruchamiac po klikneciu na iknke mapki. Mozna tez ustawic zeby nawigacja wlaczala sie od razu po wlaczeniu. GPS-a sprawdzilem tym programem: http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm i laczy sie na COM7 56700. Problem w tym ze w menu w Navigatorze nie mam COM7 na liscie do wyboru portu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok, udalo sie. Wybralem pierwsza opcje i predkosc 57600. Lark 35AM nie ma TMC wiec tego nie powinno sie ustawiac. ( http://www.poipoint.pl/nawigacje.php?navi=Lark&mod=FreeBird%2035AT ). Teraz łapie sygnał wiec bede mógł przetestowac jak się sprawdza w praktyce. Generalnie sam Lark jest ok (jak ze te pienądze). Jedna bateria mi padła ale na szczescie w zestawie byly dwie. Problem z tymi tanimi GPS-ami jest ze wsparciem: brak aktualizacji FW, oprogramowania i map. Pozostaje wiec szukac alternatywnego oprogramowania. Zobaczymy jak sprawdzi sie Navigator...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W menu\settings\application\appearance mozna ustawic wielkosc menu. Przy ustawienu "big" da sie (przy odrobinie cierpliwosci) obslugiwac w rekawicach :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×