Skocz do zawartości
mati25

650 gs czy się sprawdzi?

Recommended Posts

witajcie. zamierzam się przesiąść na jakieś ciekawsze dwa koła. obecnie gpz 500s i wydaje mi się tak trochę bezpłciowe... jeżdżę głównie drogami wokół miasta (dziury i koszmar) w dodatku niedalekie kaszuby na których mam domeczek więc i leśne dukty wydają się ciekawsze... sumując 15% miasto 70% prowincje 15% DUKTY. wybór padł na f650 gs, lecz czy się nada?? mi wydaje się że tak. Jak myślicie. Pytam o opinie. Dodam, że mam 190cm wzrostu i 95kg wagi. więc jakiej maszyny szukać. podwyższonej, zwykłej? na moto mam około 10000 - 11000 zł.

pozdrawiam i dzięki za opinie i podpowiedzi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że do zastosowań, o których Pisałeś sprawdzi się bardzo dobrze. Przy Twoim wzroście zainteresowałbym się wersją Dakar.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy takim wzroście to zdecydowanie dakar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

koniecznie Dakar, i od razu bym dłubał w zawieszeniu, bo motocykl nie będzei prowadził sie pod Tobą jak powinien. twardsze sprezyny, może pomogą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ewentualnie progresywne plus moze tulejki lub wieksza poduszka powietrzna. Gestosci oleju nie zmieniaj. Jesli bedziesz jezdzil solo to mysle ze na poczatek nic przy zawieszeniu nie musisz dlubac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...i od razu bym dłubał w zawieszeniu, bo motocykl nie będzei prowadził sie pod Tobą jak powinien. twardsze sprezyny, może pomogą

ewentualnie progresywne plus moze tulejki lub wieksza poduszka powietrzna.

... ale napisane jest 95 wagi i 190 wzrostu, a nie na odwrót ;)

Dakar będzie lepiej dopasowany do Twojego wzrostu - podobnie jak podwyższony GS, ale na standardzie też dasz radę ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ważę jakieś 94 i zawiecha w normalnej wersji jakoś nie dobija. Co do prowadzenia moto to nie wiem bo nie mam dużego porównania do innych motków w offroadzie, w każdym razie przeważnie motocykl jedzie tam gdzie ja chcę :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 190 cm wzrostu mam złykłego gs i daje rade nawet bo małym błotku czy śniegu :) Zresztą na temat dakar rczy zwykły gs jest już na tym forum dość sporo napisane szukać !!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście da się latać na każdym sprzęcie... ostratnio nawet na motorynce dzieci latałem i też nawet nei dobijała na prostej... :D

idea dobrego zawieszenia jest taka aby pomagało ono nam a nie przeszkadzało latać po wertepach.

twardszy zawias nie jest jedynie po to aby motocykl nie dobijał... bo takich nie ma, da się dobić każdy zawias... :D

progresy też są dobrym rozwiązaniem ale polecenym raczej na szosę bardziej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co piszesz, to funduszy starczy Ci na Gs-a, o dakarze za 10-11tys. zapomnij.

Mam 190cm, 90kg, "cywilnego" gs-a i czasami chęć posiadania dakara, ale nie dlatego, że mam długie nogi, tylko lubię jazdę w terenie.

Dakar pokona większe pagórki, bo jest wyższy w "prześwicie".

Znowu napiszę, że pozycja za kierownicą jest taka sama w obu motorkach i że można sobie poprawić komfort jazdy poprzez zastosowanie róznych wysokości siedzeń (można się zamienić,przetapicerować, obić łowiecką, założyć pampersa itd...)

Przy tej kasie i potrzebach (15, 70, 15) szukałbym zwykłego gs-a.

Więcej grzechów nie pamiętam...

BTW. Jak ty to policzyłeś to 15-70-15??? Jesteś pewny że nie 16-68-16?? :)

Dakar będzie lepiej dopasowany do Twojego wzrostu - podobnie jak podwyższony GS, ale na standardzie też dasz radę ;)

I ty Jarku przeciwko mnie??

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I ty Jarku przeciwko mnie??

... ja nigdy, przenigdy - no coś Ty :roll:

jo tam nigdy nika nic, a choćby kany kiedy co no to co ?! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witajcie....mam 190cm wzrostu i 95kg wagi....dzięki

Ja ważę jakieś 94 :lol:/>

Ja mam 190 cm wzrostu i daje rade

Mam 190cm, 90kg i mam długie nogi,

no po prostu nic tylko sie chwala.... :)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj 15 70 15 to tak na oko szybie przeliczenia... :) dzięki za wypowiedzi. Ważne dla mnie że się wypowiedzieli użytkownicy a nie osoby które znają z opowieści i tyle. teoretycznie jakby się trafił dakar w dobrej cenie to wezmę za więcej, ale czy potrzeba...? Jeżeli pozycja taka sama, nie jezdzę po górach, a las to raczej droga leśna niż między choinki to chyba nie. Ale z drugiej strony słyszałem, że wciąga enduro.... co do zwykłego to czy w kobietą będę mógł jezdzić..? raczej w mechanice nie jestem orzeł to chcę kupić moto nie do przeróbek... wklejam linki GS-ów które oglądałem są z bickemastera z gdańska oba z WB rejestrowane w polsce. może pomożecie ocenić?

http://otomoto.pl/bmw-gs-f650-gs-bmw-f-650gs-raty-2002-M3495747.html

http://moto.allegro.pl/bmw-f650gs-f-650-gs-licytacja-zapraszam-do-aukcji-i3102525606.html

z góry dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwie podpowiedzi...

1. zdecydowanie szukaj Dakara.

2. Jak najdalej od BikeMastera ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... co do zwykłego to czy w kobietą będę mógł jezdzić..?

Ja Ci daję błogosławieństwo.

Podejrzewam, że reszta forumowiczów, też nie będzie miała ni przeciw...

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja Ci daję błogosławieństwo.

Podejrzewam, że reszta forumowiczów, też nie będzie miała ni przeciw...

:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

super że z plecakiem nie ma problemu. a czemu daleko od bickemastera... wałki robią? czyli od prywaciarzy szukać? może coś polecicie wtedy:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poczytaj forum, wpisz w wyszukiwarkę, może coś znajdziesz ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chodzą w krawatach, a jak wiadomo sprzedawcy bez krawatów są bardziej awanturujący się :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No np. odnośnie tego http://moto.allegro.pl/bmw-f650gs-f-650-gs-licytacja-zapraszam-do-aukcji-i3102525606.html ostatnio zapytałem: czy jest może na sprzedaż sama podstawa kufra? - chyba wyszedłem na niepoważniezainteresowanego klienta bo nie dostałem odpowiedzi. Co za chamstwo... tfu! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

te krawaty mnie przekonały:p ale szczerze poczytałem właśnie 3 tematy na forum o firmie i w sumie jako laik w temacie ale się zgadzam...

szukam czego innego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BikeMaster? Kolego zapomnij. Widziałem te ich perełki. Te motocykle z Anglii wyglądają jak po powodzi w Sandomierzu. A całość przed podszykowaniem do zdjęć wygląda mniej więcej tak..

motorcycle_salvage_morristown_1_t588.jpg

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

motorcycle_salvage_morristown_1_t588.jpg

Nie znalem tej części obrazu Bitwa pod Grunwaldem ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znalem tej części obrazu Bitwa pod Grunwaldem ;)

Już nie długo. :D

Tymczasem w bielsko bialej za Jarka domem .... :-D :beer:

26319_10151764243371110_1730480061_n.jpg

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×