Skocz do zawartości
krs

Android Intercom

Recommended Posts

Może ktoś używał już takiego sposobu komunikacji i może podzielić się wrażeniami? Jest to ciekawa alternatywa dla tych, którzy mają telefon z androidem i nie chcą wydawać worka pieniędzy na zestaw, czy pół worka pieniędzy na PMR'ki.

http://www.youtube.com/watch?v=J1jYNOEoSoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja właśnie nie mam drugiego telefonu bo już bym nadawał. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe jak z zasięgiem po BT

przetestowałam na 2 telefonach - działa, ale samemu właśnie ciężko zasięg sprawdzić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe jak z zasięgiem po BT

przetestowałam na 2 telefonach - działa, ale samemu właśnie ciężko zasięg sprawdzić ;)

Zaczep jakiegoś przechodnia, najlepiej łysego w dresach, daj mu jeden telefon i niech pójdzie za róg i sprawdzicie. ;)

Edytowane przez krs
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja nie zaczepiam ludzi ;)

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do komunikacji kierownik - plecak zapewne się nada, ale moto-moto to raczej po BT ciężko będzie, chyba że jadąc obok siebie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jest WiFi i preferowałbym właśnie takie połączenie ze względu na większy zasięg. Może dziś wieczorem uda mi się to przetestować. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam tego typu telefonu... jaki zasięg ma takie Fiu Wiu w telefonie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś mierzyłem między telefonem (S2) a netbookiem i jest mniej więcej 50-60 metrów. Mój quadrocopter sterowany przez wifi wzbijał się ponad 4 piętrowe bloki, zanim tracił zasięg. Jeżeli między telefonami będzie podobnie, to będę zadowolony. :)

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś mierzyłem między telefonem (S2) a netbookiem i jest mniej więcej 50-60 metrów. Mój quadrocopter sterowany przez wifi wzbijał się ponad 4 piętrowe bloki, zanim tracił zasięg. Jeżeli między telefonami będzie podobnie, to będę zadowolony. :)

Jeżeli zasięg będzie na poziomie 50-60 m to ma to sens i nie potrzebna jest żadna kombinacja z dodatkowym sprzętem na moto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś mierzyłem między telefonem (S2) a netbookiem i jest mniej więcej 50-60 metrów. Mój quadrocopter sterowany przez wifi wzbijał się ponad 4 piętrowe bloki, zanim tracił zasięg. Jeżeli między telefonami będzie podobnie, to będę zadowolony. :)

Raczej nie będzie, chyba, że jakieś antenki doinstalujesz. Spodziewałbym się maks. kilkanaście metrów.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze zostaje komunikacja z placakiem, której też czasami brakuje. To pukanie w ramię, zwalnianie, otwieranie szczękowca.. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie na to bym się nastawiał, ciekawe, co będzie żarło bardziej baterię WiFi czy BT?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się okaże w praniu. Najpierw trzeba przetestować jakość rozmów, czy nie ma echa, zacięć, czy nie rozłącza, generalnie czy jest sens. A później będę się martwił baterią. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie na to bym się nastawiał, ciekawe, co będzie żarło bardziej baterię WiFi czy BT?

Bardziej zeżre WIFI.

Komunikacja zarówno po ząbku jak i po WIFI między motocyklistami nie będzie miała żadnego sensu. Będzie za mały zasięg. Ten rodzaj komunikacji nada się co najwyżej pomiędzy kierownikiem a plecakiem. Pozostaje jeszcze kwestia montażu słuchawek w garnku. Nie będzie to łatwe a przynajmniej dla mnie jazda z założonymi na uszy słuchawkami nie wchodzi w grę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny pomysł, czekam na wyniki testów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w swoim kasku mieszczę swoje pigułki samsunga, u dziewuszki też nie powinno być problemu. Ale z drugiej strony to nie wiem, czy nie kręcę bata sam na siebie. Ciszę i spokój zamienię na: wieje, siku, zimno, zwolnij, siku, uważaj, znowu siku.. Chyba zaniecham tego pomysłu. ;-)

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciszę i spokój zamienię na: wieje, siku, zimno, zwolnij, siku, uważaj, znowu siku.. ;-)

Dlatego jeżdżę solo :D

Również czekam na relację z testów :)

Edytowane przez lcoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego jeżdżę solo :D

no właśnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrze bardziej pod kątem komunikacji z innym "motocyklem".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własnie sobie wyobrazilem przykladowy dialog z takim jednym z północy, hehe, moze lepiej nie miec kontaktu :-D

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rwieeee...

Dziewczyna mi się zniechęciła po 5min testów, zarówno WiFi i BT w mieszkaniu nie nadają się do użytku. Opóźnienia i przerywanie. Spróbuję na otwartej przestrzeni jak będzie cieplej i pogrzebię w ustawieniach, bo jest tam trochę opcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zasieg praktyczny do 10-20metrow

baterie w telefonie zezre b. szybko - 3h

ew. do plecaczka, ale to substytut komunikacyjny i dosyc meczacy w praktyce...

ale kto nie eksperymentuje nie zostaje Edisonem :))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×