Skocz do zawartości
Lukasz

Pomoc, oryginalny stelaż do bocznych kufrów vario

Recommended Posts

Witam :)

3 lata temu przy okazji montażu kufra centralnego Givi zdjąłem stelaże boczne uważając że już zapewne mi się nie przydadzą.. ;)

Trafiła się okazja > kupiłem kufry boczne i... niestety znalazłem tylko boczne uchwyty i brakuje mi części nr 4. Cały dzień szukałem i nic.. w ciągu najbliższych dni przeprowadzę jeszcze śledztwo kto i gdzie go mógł skitrać (kot wydaje się być najbardziej podejrzany;)

Nowy kosztuje 88zł i jest dziwny zapis że pakowany tylko po 5sztuk :/

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7653835-poprzeczka-mocowania-kufra

(ostatnio zamówiłem tak tuleje i mam teraz po 9szt nadstanu http://f650gs.pl/topic/4550-sprzedam-tulejki-dystansowe/ )

więc chyba najlepiej byłoby samemu tą część dorobić. Jestem głupi jeśli chodzi o rurki ich gięcie, cięcie, spawanie itp ;) Wydaje mi się że powinienem z tym pójść do jakiegoś ślusarza i wyjdzie mi to taniej niż z tego sklepu.. mam rację?

W związku z tym prośba > jeśli ktoś jest w posiadaniu tej części (nr 4) >> czy może ją zmierzyć i podać potrzebne wymiary do jej wykonania?

Z góry dziękuję :)

427.png

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0175&mospid=51603&btnr=77_0102&hg=77&fg=42

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z dorobieniem to dobry pomysł, niestety w zmierzeniu nie pomogę, bo już chyba swój wolny już sprzedałem ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten element spokojnie zrobisz sam. Z rurki zaklepanej na końcach i przewierconymi otworami albo z płaskownika.

Jak przykręcisz stelaż do motocykla to nie wychodzi długość jaką powinien mieć ten element?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W motku LGIR rowniez brakowalo tego elementu. Szybko dorobilem z kawalka plytkiego ceownika jaki sie akurat walal po garazu. Jak wspomnial lcoo, zaloz stelaze, zmiez dystans, utnij, nawierc, pociapaj farba dowolnie w sprayu lub z pedzla, zakrec i podziiwiaj dzielo wlasnych rak ;-)

Cierpliwosci zycze w dokrecaniu srubek # 6. U nas byly na imbus, a dostep... szkoda gadac. Wymienilem na zwykle szeciokatne, utwardzane z nierdzewki z odrobina Loctite

Edytowane przez looksgoodinblack

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

super :) dzięki Zwierz > co oryginał zmierzony to jednak oryginał :))

piwo ze mnie przy najbliższej okazji (albo jakiś soczek w zależności od preferencji ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... (albo jakiś soczek w zależności od preferencji ;) )

ZWIERZ się nie chwyci niczego innego - nakup dużo soczku - powinien być mocno sfermentowany i ze dwa razy destylowany ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soczek zdopingował mnie do wstania skoro świt w wolną sobotę, przekopania się przez zaspy wiosennego śniegu i dokonania pomiarów ;-) :

- skrajnie 10cm

- środki dziur na śruby 8,5cm

poprzeczka wykonana jest z cienkiej rurki o średnicy ok. 1cm.

Errata

3 linijka, 2 słowo jest "dziur" powinno być "otworów".

Błąd powstał w wyniku błędnego tłumaczenia z naszego na polski ;-)

Edytowane przez ZWIERZ
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- środki dziur na śruby 8,5cm

Z dwóch powodów to pytanie Zwierzu :-D

- 1 i najważniejszy - każdy w swoim czasie kończyliśmy jeden kierunek kształcenia (oczywiscie najwszechstronniejszy :-D ) - TL :drinkbeer:

- 2 też najważnieszy - jest to dział mechaniczny -(wybaczcie pytanie ale jest jednak na temat :-))

czym sie różni "dziura" od "otworu" ?

nota bene pytanie to zadawał w moich czasach nauczyciel od Ochrony Lasu - więc ponieważ wyksztalcenie zobowiązuje - to jak odpowiesz to posługuj się proszę właściwymi dla tego działu określeniami ;-) - i nie "fałszuj" :-D :-D Pzdr :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baco nie mówi się copka tylko czapka !

Powiedzcie czapka.

Cóz bym nie powiedzioł copka.

Dobrze, żem piekarz - co bym nie napisał to mi się upiecze, a i jako, że z różnych pieców chleb się jadło to rozumie co autor i 1 i 2 ma na myśli :lol:

Ślę pozdrowienia i Wojciechowi :beer: i Radosławowi :drinkbeer:

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako że nic mądrego nie wniosłem, to wy-edytowałem żeby nie zaśmiecać.

Edytowane przez ZWIERZ
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×