Skocz do zawartości
Debian

Miejsca połączeń przewodów w instalacji elektrycznej i odczytywanie ich kodów.

Recommended Posts

Krótka historia.

F650 GS rok2003

Objawy

Po włączeniu zapłonu:

-z licznika dochodzi kilkusekundowy dźwięk (identyczny jak w przypadku podłączania akumulatora),

-brak możliwości resetu licznika kilometrów dziennych,

-zegar pokazuje godzinę 0:00

Po wyłączeniu zapłonu:

-brak charakterystycznych dźwięków wydawanych przez licznik,

-zegar nie wyświetla godziny lub pojawia się górna połowa godziny 5:55,

-wskazówki prędkościomierza i obrotomierza drgają kilka sekund i ustawiają się odpowiednio na 10km/h i 600 obr/min.

Pomiary

img0069klr.jpg

Gniazdo bezpiecznika F2 - OK :)

img0070rd.jpg

Gniazdo zapalniczki -OK :)

img0071wcj.jpg

Gniazdo diagnostyczne -OK :)

img0072ot.jpg

Wtyczka przy liczniku (Pin nr1) - lipa :(

Druciarstwo ;)

baypas.jpg

By-pass łączący pin nr1 we wtyczce licznika z bezpiecznikiem F2 eliminuje usterkę ;)

Wniosek

zrzutekranucvf.png

Uszkodzony przewód łączący pin nr1 we wtyczce licznika z punktem 30A2.

Pytania

Gdzie może znajdować się punkt 30A2? Nie chcę pruć całej wiązki.

Jak odczytywać kody opisujące punkty połączeń przewodów np.31I, 31II, U15, 15A6 itd.?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra robota, Watsonie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego tak na logikę i grzebanie przy moto, to będzie w miejscu między główką ramy a akumulatorem. Tam jest taki "warkocz" z przewodów i tam łączy się kilkanaście/dziesiąt przewodów.

Po odwinięciu izolacji wygląda to tak:

20130323221.jpg

Ja tam się na elektryce nie znam (tyle co sam robię przy moto) ale jak masz się do tego dobierać, to niech zostanie oryginalnie, a "pociągnij" sobie zastępczy kabelek. Sprawdź jeszcze czy przy główce ramy nie jest pęknięty ten przewód.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak lepsze od dodatkowego kabelka jest znalezienie tego miejsca gdzie odleciał ten przewód, gdyż jeżeli będzie tam zielono czyli śniedź to z biegiem czasu odlecą następne przewody,i za każdym razem dokładając nowe przewody robią się nam dwie instalacje w moto, a po naprawie miejsca uszkodzenia zawsze idzie zaizolować tak jak fabrycznie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie napisałeś źle w tym wątku, ale w Przywitalni nie napisałeś wcale Biznes ;)

Nie bądź druciarzem wśród nas.

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przywitali byłem już dawno :-D ,a co do druciarza to w końcu elektromechanik pojazdowy :idea: wiec chyba wszystko ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak lepsze od dodatkowego kabelka jest znalezienie tego miejsca gdzie odleciał ten przewód, gdyż jeżeli będzie tam zielono czyli śniedź to z biegiem czasu odlecą następne przewody,i za każdym razem dokładając nowe przewody robią się nam dwie instalacje w moto, a po naprawie miejsca uszkodzenia zawsze idzie zaizolować tak jak fabrycznie

Wszystko jest uzależnione od chęci, czasu i doświadczenia:)

Edytowane przez lcoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przywitali byłem już dawno :-D

.

A możesz mi pokazać gdzie to przywitanie jest ??? W twojej zawartości znaleźć nie mogę, a jak nie mogę znaleźć w Twojej zawartości to chyba nie byłeś jednak, ale może coś źle czytam. Rejestracja nie była znowu tak dawno ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest moje ( http://f650gs.pl/topic/3830-witam-wszystkich/page__hl__%2Bmam+%2Bdakara__fromsearch__1 ) tylko sam nie wiem czemu przed Biznest jest "guest" ale po jakimś czasie po rejestracji coś około miesiąca nie mogłem się zalogować ,ze niby złe hasło podawałem i musiałem zmienić to hasło, możne to jest ten błąd,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wprawdzie nie jest ten wątek, ale dla zamknięcia tematu:

To powitanie jest z: 01 wrzesień 2012 , a obecna rejestracja jako "biznes" jest z października ( chyba 14 ) - raczej nadanie nowego hasła nie mogło zmienić nicka, ale nie będę ciągnął dalej tematu i zakończę na stwierdzeniu: przyjmuję wyjaśnienie i dobrze, że udało się wszystko wyjaśnić ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×