Skocz do zawartości
Bandit22

Kupię BMW GS 650 Dakar

Recommended Posts

Jak w temacie poszukuje sprawdzonego, sprawnego nie wymagającego nakładów (remontu) BMW GS 650 Dakar, najchętniej z okolic Dolnego-śląska. Celuje w motto z lat od 2000-2004 ze względów na ograniczony budżet.

Wiek i przebieg nie odgrywa roli ważny jest dla mnie stan techniczny, i tkz. UDOKUMENTOWANA historia. Uwaga dla handlarzy wszelki ściemy nie przejdą na miejscu zweryfikuje stan, włącznie z badaniem kompresji a jak coś zostanie zatajone obsmaruje na forum ku przestrodze innym. Kontakt: banndit22@gmail.com lub priv na forum.

Edytowane przez Bandit22

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak w temacie poszukuje sprawdzonego, sprawnego nie wymagającego nakładów (remontu) BMW GS 650 Dakar, najchętniej z okolic Dolnego-śląska. Celuje w motto z lat od 2000-2004 ze względów na ograniczony budżet.

Wiek i przebieg nie odgrywa roli ważny jest dla mnie stan techniczny, i tkz. UDOKUMENTOWANA historia. Uwaga dla handlarzy wszelki ściemy nie przejdą na miejscu zweryfikuje stan, włącznie z badaniem kompresji a jak coś zostanie zatajone obsmaruje na forum ku przestrodze innym. Kontakt: banndit22@gmail.com lub priv na forum.

Ostro, ostro, podoba mi się :-D. Teraz to już Ci nikt nie sprzeda :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostro, ostro, podoba mi się :-D. Teraz to już Ci nikt nie sprzeda :lol:

Przynajmniej nie będę jeździł na darmo i traci na wachę. Zakładam że jak ktoś się ogłasza na forum to pisze uczciwie najlepiej tak jak ma miejsce to na forum u Czarnuchów. Liczę na opinie i weryfikację doświadczony kolegów z forum (troszkę lizus twa nie zaszkodzi)

Edytowane przez Bandit22

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Straszysz czy obiecujesz? :-P

Przynajmniej nie będę jeździł na darmo i traci na wachę...

Oby było jak Ci się wydaje ;-) :beer: Z tego co kojarzę to obecnie nie ma żadnego znanego forumowego Dakara na sprzedaż ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Straszysz czy obiecujesz? :-P

Oby było jak Ci się wydaje ;-) :beer: Z tego co kojarzę to obecnie nie ma żadnego znanego forumowego Dakara na sprzedaż ;-)

I straszę i obiecuje jeśli chodzi o pierwszy post. Co do reszty to się z kolegą rozumiemy :) Nie stet był już nie udane wyjazdy.. może teraz będzie ich mniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jesteś perwien - "guru" mówi, że singiel to lipa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostro, ostro, podoba mi się :-D. Teraz to już Ci nikt nie sprzeda :lol:

To wszystko lipa i strachy na lachy ;) - chyba, że mierzył będzie " szwagier bokser" :lol:

na miejscu zweryfikuje stan, włącznie z badaniem kompresji .

Kompresja powiadasz - a czy to coś jest w silniku ?

Kompresja dzieli się na bezstratną – w której z postaci skompresowanej można odzyskać identyczną postać pierwotną oraz stratną – w której takie odzyskanie jest niemożliwe, jednak główne właściwości, które nas interesują, zostają zachowane, np. jeśli kompresowany jest obrazek, nie występują w postaci odtworzonej widoczne różnice w stosunku do oryginału. Pomimo to może się już nie nadawać zbyt dobrze np. do dalszej przeróbki czy do wydruku, gdyż w tych zastosowaniach wymaga się zachowania innych właściwości.

A może chodzi o stopień sprężania ?

Stopień sprężania – to stosunek objętości powietrza w cylindrze silnika na końcu suwu ssania do objętości powietrza na końcu suwu sprężania.

Ściślej to stosunek objętości cylindra silnika w dolnym martwym położeniu do objętości cylindra silnika w górnym martwym położeniu.

Rozróżnienie stopnia sprężania i ciśnienia sprężania jest istotne w tłokowych silnikach lotniczych, gdzie w miarę wzrostu wysokości pracy silnika maleje ilość ładunku dostarczana do cylindra i ciśnienie sprężania jest coraz niższe – mimo iż stopień sprężania jest niezmienny.

Bo np. ja to bym pomierzył ciśnienie sprężania ;)

Ciśnienie sprężania to ciśnienie, jakie panuje w komorze spalania silnika spalinowego tłokowego po zakończeniu suwu sprężania. Jego wartość zależy od:

  • stopnia sprężania,
  • kąta zamknięcia zaworu dolotowego,
  • parametrów termodynamicznych czynnika roboczego na wlocie do cylindra,
  • współczynników napełnienia i zanieczyszczenia,
  • średniej wartości wykładnika politropy,
  • nieszczelności:
    • między zaworami i gniazdami zaworowymi,
    • między tłokiem i cylindrem.

Nieszczelności te świadczą o zużyciu silnika, dlatego pomiar tego ciśnienia jest podstawową metodą diagnostyki silnika tłokowego. Pomiaru ciśnienia sprężania dokonuje się przy pomocy przystosowanego do tego celu manometru, zwanego potocznie próbnikiem ciśnienia. Dla silników o zapłonie samoczynnym i silników o zapłonie iskrowym stosowane są inne konstrukcyjnie próbniki ciśnień, co wynika z innego zakresu pomiarowego

Edytowane przez Jarek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiosna idzie, bedzie ciezko. Kto mial sprzedac to juz sprzedal... Jesli czelendz podpasuje mi na dobre to Dakar bedzie po sezonie na sprzedaz ale ten jeszcze musi przejezdzic. Zycze powodzenia w poszukiwaniach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma to jak zapisac sie na nowe forum i straszyc obsmarowywaniem. Troche mniej buty, a wiecej pokory by sie przydalo. Ludzie tutaj dobrzy sa i pomoga, ale z Twoim nastawieniem to juz moze nie tak chetnie. A jak masz zle doswiadczenia z innych forum to zweryfikuj najpierw jak tutaj ludzie sie odnosza do siebie i staraj raczej przystosowac, a nie wbijac kij w mrowisko...

Zycze powodzenia w poszukiwaniach.

Moje 0.02 PLN.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wiosna idzie, bedzie ciezko. Kto mial sprzedac to juz sprzedal... Jesli czelendz podpasuje mi na dobre to Dakar bedzie po sezonie na sprzedaz ale ten jeszcze musi przejezdzic. Zycze powodzenia w poszukiwaniach.

Dzięki pisząc na forum miałem nadzieję na odkupienie maszyn od jednego z użytkowników maszyny z tkz. historią.

Wiosna idzie, bedzie ciezko. Kto mial sprzedac to juz sprzedal... Jesli czelendz podpasuje mi na dobre to Dakar bedzie po sezonie na sprzedaz ale ten jeszcze musi przejezdzic. Zycze powodzenia w poszukiwaniach.

Dzięki pisząc na forum miałem nadzieję na odkupienie maszyn od jednego z użytkowników, motocykla z tkz. historią. Ale całego sezonu nie wytrzyma bez moto :)

Edytowane przez Bandit22

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma to jak zapisac sie na nowe forum i straszyc obsmarowywaniem. Troche mniej buty, a wiecej pokory by sie przydalo. Ludzie tutaj dobrzy sa i pomoga, ale z Twoim nastawieniem to juz moze nie tak chetnie. A jak masz zle doswiadczenia z innych forum to zweryfikuj najpierw jak tutaj ludzie sie odnosza do siebie i staraj raczej przystosowac, a nie wbijac kij w mrowisko...

Zycze powodzenia w poszukiwaniach.

Moje 0.02 PLN.

Nie bardzo rozumiem o co Ci kolego chodzi? Lub co Cię tak ubodło? Ja nikogo na tym forum nie obrażam ani nie osądzam, jakiej buty jakiej pokory? Żebyśmy mnie dobrze zrozumiał

Uważam iż nie w porządku jest to, że ktoś jedzie 500km obejrzeć czyt. kupić maszynę a na miejscu okazuje się o czym sprzedający się nie zająknął, iż sprzęt który miła mieć np. 30tyś ma w najlepszym razie 80tyś? Że ktoś zapomniał dodać iż motocykl przez ostatni rok stał w morzu bo tak go tak zżera korozja. A maszyna miał bliskie spotkani z matką naturą w wydaniu hard i troszkę się rama wygięła? Jeżeli ktoś zataj informacje o stanie motocykla – to uważam to ymmm… co najmniej za nie koleżeńskie. Choć napisałbym ostrzej.. ale jak zauważyłeś jestem tu nowy.

Nie w porządku jest napisać na FORUM iż maszyn takiego ”sprzedawcy”, najczęściej handlarza złomu to po prostu mina? Czy może przyjmujesz iż takie zachowanie sprzedawców za ok? Ja tego nie akceptuje i zamierzam piętnować. Z innych forum polecam działy/posty jak np. uwaga mina, albo szkoda czasu…

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bandit - luzik :)

Ja też tutaj do dziwoków jestem zaliczany, ale niektórym to nie przeszkadza, a inni nawet to lubią. Ja zrozumiałem Twoją retorykę - może dlatego, że wcześniej przeczytałem Twój wpis w Przwitalni.

Paści to paści i jak ktoś oszukuje na informacji to trzeba to piętnować - my też niejednokrotnie wypowiadamy się tak, że "iskry" lecą.

Inny problem to problem ludzi i forum. Tutaj każdy ma prawo być i mieć własne poglądy i czasem się zdarza, że to co dla mnie jest "paścią" dla innego "igłą" - po to czasami sobie pomagamy oglądając wstępnie sprzęt, żeby nie jechać w "ciemno" 500 km - choć nie zawsze jest to możliwe. Są też tacy co oczekują, że za nich się podejmie decyzję i da gwarancję, że sprzęt oglądany na zdjęciach i opisany w ogłoszeniu jest taki czy taki.

Bandit - wszystko się ułoży i będzie oki - tylko wpadnij na nasz zlot - zapraszam :) Bo ognisko wszystko zmienia !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bandit - luzik :)

Ja też tutaj do dziwoków jestem zaliczany, ale niektórym to nie przeszkadza, a inni nawet to lubią. Ja zrozumiałem Twoją retorykę - może dlatego, że wcześniej przeczytałem Twój wpis w Przwitalni.

Paści to paści i jak ktoś oszukuje na informacji to trzeba to piętnować - my też niejednokrotnie wypowiadamy się tak, że "iskry" lecą.

Inny problem to problem ludzi i forum. Tutaj każdy ma prawo być i mieć własne poglądy i czasem się zdarza, że to co dla mnie jest "paścią" dla innego "igłą" - po to czasami sobie pomagamy oglądając wstępnie sprzęt, żeby nie jechać w "ciemno" 500 km - choć nie zawsze jest to możliwe. Są też tacy co oczekują, że za nich się podejmie decyzję i da gwarancję, że sprzęt oglądany na zdjęciach i opisany w ogłoszeniu jest taki czy taki.

Bandit - wszystko się ułoży i będzie oki - tylko wpadnij na nasz zlot - zapraszam :) Bo ognisko wszystko zmienia !

Bandit - luzik :)

Ja też tutaj do dziwoków jestem zaliczany, ale niektórym to nie przeszkadza, a inni nawet to lubią. Ja zrozumiałem Twoją retorykę - może dlatego, że wcześniej przeczytałem Twój wpis w Przwitalni.

Paści to paści i jak ktoś oszukuje na informacji to trzeba to piętnować - my też niejednokrotnie wypowiadamy się tak, że "iskry" lecą.

Inny problem to problem ludzi i forum. Tutaj każdy ma prawo być i mieć własne poglądy i czasem się zdarza, że to co dla mnie jest "paścią" dla innego "igłą" - po to czasami sobie pomagamy oglądając wstępnie sprzęt, żeby nie jechać w "ciemno" 500 km - choć nie zawsze jest to możliwe. Są też tacy co oczekują, że za nich się podejmie decyzję i da gwarancję, że sprzęt oglądany na zdjęciach i opisany w ogłoszeniu jest taki czy taki.

Bandit - wszystko się ułoży i będzie oki - tylko wpadnij na nasz zlot - zapraszam :) Bo ognisko wszystko zmienia !

Dzięki Jarku za zaproszenie wpadłbym na pewno gdyby nie fakt, że w tym terminie organizujemy Rajd Kocich Gór - jako jeden z organizatorów muszę być na 101%

Ps. dzięki za "wykład" z mechaniki - oczywiści wyraziłem się nie precyzyjnie, obiecuję poprawę :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ps. dzięki za "wykład" z mechaniki - oczywiści wyraziłem się nie precyzyjnie, obiecuję poprawę :)

Spoko - ja tutaj za filozofa forumowego robię ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie bardzo rozumiem o co Ci kolego chodzi? Lub co Cię tak ubodło? Ja nikogo na tym forum nie obrażam ani nie osądzam, jakiej buty jakiej pokory? Żebyśmy mnie dobrze zrozumiał

Uważam iż nie w porządku jest to, że ktoś jedzie 500km obejrzeć czyt. kupić maszynę a na miejscu okazuje się o czym sprzedający się nie zająknął, iż sprzęt który miła mieć np. 30tyś ma w najlepszym razie 80tyś? Że ktoś zapomniał dodać iż motocykl przez ostatni rok stał w morzu bo tak go tak zżera korozja. A maszyna miał bliskie spotkani z matką naturą w wydaniu hard i troszkę się rama wygięła? Jeżeli ktoś zataj informacje o stanie motocykla – to uważam to ymmm… co najmniej za nie koleżeńskie. Choć napisałbym ostrzej.. ale jak zauważyłeś jestem tu nowy.

Nie w porządku jest napisać na FORUM iż maszyn takiego ”sprzedawcy”, najczęściej handlarza złomu to po prostu mina? Czy może przyjmujesz iż takie zachowanie sprzedawców za ok? Ja tego nie akceptuje i zamierzam piętnować. Z innych forum polecam działy/posty jak np. uwaga mina, albo szkoda czasu…

Zacytuje Jarka, "Bandit - Luzik".

Doskonale rozumiem Twoje obawy co do wdepniecia na mine. A chodzi mi jedynie o to, ze Twoj post umiesciles na forum, na ktorym zadko widuje sie "Handlarzy" i mimo, ze dzial "Kupie" nie jest zablokowany dla niezarejestrowanych, to wlasnie forumowi uzytkownicy glownie z niego korzystaja. A jesli trafi sie jakis nieuczciwy handlarzyna to juz z pewnoscia bedzie odpowiednio napietnowany. Wiec jesli zaczynasz swoja przygode na tym forum od straszenia, to poprostu nie zgadza sie to z moja jak najbardziej subiektywna wizja etykiety forumowej.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

--------- Uwaga mina --------------

Tak jak napisałem w swoim temacie dotyczącym kupna - będę piętnował robienie z Kupujących idiotów przez naciągaczy i nie uczciwych handlarzy złomem.

Pierwszy motocykl wystawiany przez handlarza z Tomaszowa Bolesławieckiego firma „LACHU” bogata oferta na allegro

Na dzień dobry odradzam wpłacenie kaucji celem dokonani przejażdżki, gdyż grozi to poważnym uszkodzeniem motocykla i tym samy jego ZAKUPEM! W motocyklu uszkodzona jest tylna zębatka lata jak Żyd po pustym sklepie po ok.1cm na stronę najprawdopodobniej w najlepszym przypadku wywalone jest łożysko jeśli nie całe gniazdo. Obie tarcze wyjechanie z rantami od ucha do ucha, linka sprzęgła luźna wypada z gniazda .. Licznik nie umiejętnie poskładany jednoznacznie wskazuje iż przebieg… aż szkoda pisać. Gmole, latają na wszystkie strony. Rdza wychodzi w miejscach mocowani śrub w ramie, z silnika schodzi również zabezpieczeni powłoki - wżery. Z tylnego wahacz naciąg lata luźno (regulacja napięcia łańcucha) uwaga podczas próby jazdy. Opony – kubeł.

Silnik nie zaryzykowaliśmy nawet odpalać. Wg mnie nie było po co, także jego ocenę sobie odpuszczam.

W motocyklu na palcach jednej ręki można policzyć oryginalne śruby (przeważnie są to śruby z sklepu metalowego lub działu metalowego dużego marketu), większość plastików połamana jeśli nie wszystkie, brak płynów hamulcowego (tył ), przedniego najprawdopodobniej też , pompa hamulca otwierana metodą „na hama” -ślady śrubokręta- zresztą takie ślady pozostawiono również na innych elementach motocykla.

Uwaga Pan jest mechanikiem i jak mówi się zna (jest ryzyko, iż sam naprawiał motocykle).Człowiek bardzo miły - dowcipny. Przy nas motocykle myje - ropą (ciekawostka). W jego ocenie telefonicznej, stan „budy” dobry, techniczny bardzo dobry, silnik b.dobry! Może Pan wracać na kołach (przypomnę o uszkodzeniu zębatki).

Uwaga: powyższe czyli opis stanu technicznego jest moim subiektywnym odczuciem, moje oględziny maszyny ograniczyły się tylko do zewnętrznych, dalszy oględziny pacjenta w mojej ocenie nie miały sensu. PS. Mam fotki (z allegro) jak kto che wyślę na e-mial nie chce mi się tego zamieszczać.

Edytowane przez Bandit22
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w sumie nie byłoby źle gdybyś choć jedną fotę wrzucił żeby każdy wiedział o jaki konkretnie motocykl chodzi ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w sumie nie byłoby źle gdybyś choć jedną fotę wrzucił żeby każdy wiedział o jaki konkretnie motocykl chodzi ;-)

pamiętacie dakara z modyfikowanym wydechem (od EDZIA) poprzedni właściciel "mocno" go uzytkował w terenie... :cool: był wystawiony za 12500 zł ktoś z forumowiczów go już oglądał i gmole latały we wszystkie strony... TRAFIŁEM ? ;-)

Edytowane przez copperfield

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dokładnie - ogólnie ma skatowane i łatane w szopie sprzęty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pan handlarz usunął ogłoszenie z Dakarem. Ale to nic. Zrobiłem kopie. :D

(kliknij w miniaturkę)

googleusercontent.com.jpg

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×