Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurcze, czy wszystko w tym motocyklu musi być na odwrót ;)

Znalazłam gdzieś w czeluściach garazu alarm i postanowiłam go podłączyc.

Brak instrukcji nie jest wielką przeszkoda:) ale okazuje się ze wszystkie dostepne na google schematy maja zupełnie inne kolory kabli niz mój. Ale od czego radosna twórczość ;) Przynajmniej czarny i czerwony się zgadzały.

no to kabelek bezpośrednio z aku, czarny pod śruby, dodatkowa masa pod druga - ianczej nie dzialalo. To tego momentu było prosto. Alarm dziala, czujnik ruchu tez, ale pojawiły się dwa problemy

po pierwsze w żadnej konfiguracji kabli nie działają mi kierunkowskazy - może macie na to jakiś patent... może coś robie źle...

drugi, to gdzie najlepiej zamontowac centalkę, żeby była najbardziej wyczulona na wstrząsy? preferowane są okolice zadupka, bo tam zaczełam montowac. w dodatku jest najbliżej kierunków.

to chyba tyle jesli chodzi o elektrykę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co to za alarm jeśli wolno spytać? może uda się znaleźć instrukcję i będzie można ogarnąć temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie w tym problem, że już nie pamiętam. Gdyby to było takie proste, to choć jestem blondynką, wieczorkiem zasiadła bym z browcem w ręce i na klawiaturce mojego kompa najpierw wklepała bym google.pl a póżniej to, zego własnie nie wiem ;) Alarm nie ma absolutnie żadnych oznaczeń, nic, po prostu nic. :) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn. dobry alarm ;) a może jakąs fotkę zrób, co mu tam wystaje z... spod ogonka? Może dojdziemy do tego co i jak... choć jak znam zycie to kolory sa tam dla zmyłki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tez kiedys miałem alarm Datatool, ale po tym jak nie chcial sie rozbroic na zlocie u Agawu, to go wyrwałem z korzeniami. Moze warto sie zastanowic.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tez kiedys miałem alarm Datatool, ale po tym jak nie chcial sie rozbroic na zlocie u Agawu, to go wyrwałem z korzeniami. Moze warto sie zastanowic.....

Pamiętam, pamiętam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na razie stanęło na tym, ze alarm działa :) znaczy sie uzbraja sie i wyje jak sie mocno kopnie moto. moze jak bede miała chwile któregos wieczorka, to powalcze z kierunkowskazami. moze po porostu podłącze je niezależnie.. zobaczymy, w sumie na tym mi najmniej zalezy.

Ale poradźcie cos prosze jeszcze w kwestii udarówki. wg mnie najlepiej było by przymocowac centralke bardzo sztywno do jakiegos elementu ramy (tak by jak najmniej amortyzowalo wstrząsy), czy moze wrecz przeciwnie? pozwolic jej sie bujac? (choc to rozwiazanie mi się nie podoba.. że też nie ma tam po prostu pokrętełka...)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn. dobry alarm ;) a może jakąs fotkę zrób, co mu tam wystaje z... spod ogonka? Może dojdziemy do tego co i jak... choć jak znam zycie to kolory sa tam dla zmyłki.

dokładnie tak. kolory są zupełnie inne niż na wiekszosci schematów. a czy jest dobry?;) zobaczymy za jakis czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tez kiedys miałem alarm Datatool, ale po tym jak nie chcial sie rozbroic na zlocie u Agawu, to go wyrwałem z korzeniami. Moze warto sie zastanowic.....

dlatego ja zamontuje jeszcze dodatkowy bezpiecznik, kótry będzie jednoczesnie "robił" za wyłacznik/włacznik. Genaralnie alarmu nie potrzebuje na codzien, pod pracą moto mam na oku, w domu w garazu. Alarm ma służyć, głównie do odstraszania dzieciarni i miłośników siadania na cudzych sprzetach w momentach, kiedy bede np siedziała w knajpie i piła.. kawe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kawę w Zielonej Górze?!

Świętokradztwo. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik, a może gdzieś na kawę pojedzie?

... skoro ma BMW i nie musi spędzać czasu na dłubanie przy nim jak Ci od "innej" 3 literowej marki :P

p.s.

a w ZG też jest gdzie wypić kawę :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik, a może gdzieś na kawę pojedzie?

... skoro ma BMW i nie musi spędzać czasu na dłubanie przy nim jak Ci od "innej" 3 literowej marki :P

p.s.

a w ZG też jest gdzie wypić kawę :)

wiesz, jak sie bardzo chce to wszystko można ;) w Mc Donaldzie też można ;) a można połaczyć przyjemne z pożytecznym :) ja nie mówiłam że ową alarmową kawę będę pić u siebie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kawę w Zielonej Górze?!

Świętokradztwo. ;)

Powiedział Poznaniak:) ale uważaj, w Pozen też czasem bywam... kawa smakuje tak samo jak u nas ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiesz, jak sie bardzo chce to wszystko można ;) w Mc Donaldzie też można ;) a można połaczyć przyjemne z pożytecznym :) ja nie mówiłam że ową alarmową kawę będę pić u siebie ;)

Nie wiem czy Ty nie zrozumiałaś mnie, czy ja Ciebie...

W moim PS nie było znaku zapytania :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy Ty nie zrozumiałaś mnie, czy ja Ciebie...

W moim PS nie było znaku zapytania :)

co racja to racja. Zwracam honor.. chyba juz powinnam iść do domu, bo widzę znak zapytania a nie widzę słowa "też" ;) wybacz blondynce ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aleście się o tą kawę doczepili ;) zapraszam do mnie jakby co... ;)

"Szatany" wiedzą, że parzę dobrą niezależnie od miejsca i okołiczności przyrody.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×