Skocz do zawartości
zbik

Opona do GS-a na asfalt

Recommended Posts

Jeżdżę na BRIDGESTONE TRAILWING TW 101, jest to opona szosowo terenowa, ale z racji tego, że częściej jeżdże po asfalcie, to kostka wyciera się nierówno. Chciałem ją teraz zmienić, ale zastanawiam się na co? Biorę pod uwagę BATTLEWING BW501. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli w 90% jeździsz po asfalcie to posłuchaj Doodka, będziesz zadowolony!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżdżę turystycznie ze zdecydowaną przewagą " czarnego " Mam założone właśnie BRIDGESTONE BATTLE WING i sprawują się bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś dawno temu jeździłem na Bridgestonach po zmianie na Micheliny Anakee 2 motor prowadził się zupełnie inaczej ze wskazaniem na Anakee. Różnica była zastraszająca, do tamtej chwili nie zdawałem sobie sprawy z tego że zmiana opon może tak wiele zmienić w charakterystyce motocykla. O tamtej pory zjeżdżam 4 komplet Anakee i jestem zadowolony. Bardzo!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś dawno temu jeździłem na Bridgestonach po zmianie na Micheliny Anakee 2 motor prowadził się zupełnie inaczej ze wskazaniem na Anakee. Różnica była zastraszająca, do tamtej chwili nie zdawałem sobie sprawy z tego że zmiana opon może tak wiele zmienić w charakterystyce motocykla. O tamtej pory zjeżdżam 4 komplet Anakee i jestem zadowolony. Bardzo!

Hmm,z tego co widzę,to masz osiemsetkę,czyli w oryginale z tego co wiem były założone japońce.Powiadasz,że zmieniłeś na żabojady i trakcja się poprawiła ? Pytanie,czy lepiej w terenie,czy na asfalcie,czy ogólnie gut ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w F650GS miałam przy zakupie Metzelery Tourance i zmieniłam na Anakee 2 i było genialnie.

W 800 mam Pirelli Scorpion Trial i chyba już myślę o wymianie na Anakee 2 ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(i robi się drugi never ending wątek o oponach ;) )

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm,z tego co widzę,to masz osiemsetkę,czyli w oryginale z tego co wiem były założone japońce.Powiadasz,że zmieniłeś na żabojady i trakcja się poprawiła ? Pytanie,czy lepiej w terenie,czy na asfalcie,czy ogólnie gut ?

W 800 miałem Micheliny fabrycznie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(i robi się drugi never ending wątek o oponach ;) )

Fajnie, że ktoś chce gadać ze mną w środku nocy :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem podobny dylemat (90% asfalt - 10% teren). Zakupiłem ContiTrailAttack i jestem bardzo zadowolony.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Był taki okres że 2 motocykle odbierane jednego dnia miały opony różnych producentów. (Bridgestony i Micheliny). Moja historia którą przytoczyłem dotyczyłą poprzedniego motocykla VStrom 650.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy kolejnej wymianie pomyślę o Anakee 2,skoro macie pozytywne doświadczenia.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wtedy możesz już nie kupić Anakee 2, teraz produkują 3 generację, ma bardziej lajtowy bieżnik, nie mam z nią doświadczeń!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok,na ten sezon jeszcze mam z główki wymianę.Ciekawe właśnie,czy trójka też będzie cieszyć się dobrą opinią.Do przyszłego sezonu,ta fascynująca zagadka pewnie się wyjaśni :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że będę zmuszony sprawdzić to "organoleptycznie" :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

trójka jakos mi się tak nie podoba.. jak zajeżdżę skorpiony to pomyśle o anakee2.

no chyba że testy organoleptyczne jeziera mnie przekonają ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W swojej eFce miałem Continentale TrialAtack, teraz już jest z oznaczeniem 2. Opona super i na deszcz i na suchy asfalt. Bardzo polecam. Obecnie jeżdżę na Dunlopach. Też bardzo dobre gumy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BRIDGESTONE BATTLE WING BW 501- mam tą oponę i nie polecam. Na ciepłym jest ok, ale w niższych temperaturach nieprzyjemnie zaskakuje

W Polsce Battlewing nie cieszy się niestety zbyt dobrą opinią. Wynika to głównie z niezbyt dobrego zachowania opony w chłodnych i mokrych warunkach jakie dosyć często się zdarzają w Polsce.

http://motogumy.pl/Opony_motocyklowe.aspx?Producent=BRIDGESTONE&Model=BATTLEWING%20BW%20501&typ=MOTOCYKL

Chce zmienić na Trail Atack.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

anakee sprawdzają się rewelacyjnie i są trwałe

jeżdżę w zakresie temperatur od -3º do ponad 35, nieważne czy mokro czy sucho. 90% tras to asfalt.

przejechałem na nich ponad 20.000km i wciąż mają się dobrze, a nie oszczędzam na oponach, bo jestem świadom, że od dobrej opony może zależeć moje życie

Edytowane przez Marcin N
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zeszłym roku wymieniałem (po wcześniejszej "analizie" testów, opinii, itp) opony w mojej ST.

Anakee 2 wypadały najlepiej (porównywalne do Tourance). Ponieważ Anakee nie mają odpowiedniej opony na przód STeka, dałem je na tył, a na przód Scorpiona.

Nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia w jeździe, ale do tej pory ten zestaw nie zawiódł mnie. Nie było żadnych niespodzianek, uślizgów (jedynie w polu na błocie ;))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

posłuchaj wyznawców Anakiii :-D miałem w GS-ie i dawała radę poza czornym.

Teraz nawet nie wiem co mam w Suzi, ale wiem, że to nie są Anaki i wiem że będę je zmieniał :lol: na Anakiii oczywiście ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×