Skocz do zawartości
sledziuj

Pakowanie bagażu bez kufrów bocznych. POMOCY!

Recommended Posts

Witam!

W związku z naszym forumowym zlotem, który odbywa się w najbliższy weekend zacząłem myśleć o tym jakby się tu zapakować. I mam ogromny problem :D Jadę z pasażerką, a do dyspozycji mam tylko kufer centralny od BMW (dość mały). Nie mam stelaży do kufrów bocznych, ani nawet "grzybków" (na wysokości plastików bocznych) do ich montażu. Nie mam nawet toreb bocznych tekstylnych. Panowie POMOCY. Boję się że "jakoś" przymocowane i zaadaptowane zwykłe torby spalą się od wydechów. Czy ktoś ma może jakieś ciekawe patenty? Z góry dziękuję :D

PS.

Nie mam również torby na bak. Nie chciałbym również w nic inwestować. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można spróbować mojego patentu. Czasu mało ale rzecz jest wykonalna w kilka godzin. Potrzebny dobry majster se spawarką i kilka metrów (ok 10 ) profila zamkniętego ok 15 mm. (fotka jest w dziale o wywrotkach niestety nie udaje mi się jej przerzucić) Do tego dwie torby Louis po 28 zł sz do nabycia w sklepie motoakcesoria pl.Ponieważ piszę tego posta w pracy nie mam innych zdjęć ale rano w domu dorzucę jakąś fotkę. Od strony wydechów można dospawać jakąś przegrodę z nierdzewnej blachy (ja nie mam i nic sie nie dzieje). Całości dopełnia kilka gum z hakami.Nie wygląda porywająca maszyna ma z tym czymś 116 cm szerokości ale jest bardzo tanie i solidne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja myślałem aby sobie ciekawe kufry zrobić z dużych metalowych skrzynek na amunicje US Army, zamykane z góry z uszczelką :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja mam takie rozwiazanie. 170 zł to nie majątek a na prawde pomaga. http://allegro.pl/item1171610823_oxford_2009_sakwy_torby_tekstylne_poj_48l_wys_24h.html

Jak rozwiazales problem z oslona na tlumiki, bo ze zdjec nie wynika ze sa takowe oslony i czy torby sie nie przypalaja? :oops:

A co do kufrow, w niedlugim czasie moj kolega ma zamiar robic swoje kufry wraz ze stelarzami, cos na wzor np. Pancernika czy Zega (czyli alu) 8-) , ale za to w bardziej normalnej (czyt. przyzwoitej) cenie :D , jak ruszy z produkcja to na pewno sie tu pochwale. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj Sledziuj, myśl! :D Wiesz przecież, że twój Plecaczek potrafi spakować pól domu i ćwierć supermarketu :roll: :roll: :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oj Sledziuj, myśl! :D Wiesz przecież, że twój Plecaczek potrafi spakować pól domu i ćwierć supermarketu :roll: :roll: :roll:

Moja ma tak samo i jeszcze potrafi to upchać w torebce i kosmetyczce :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oj Sledziuj, myśl! :D Wiesz przecież, że twój Plecaczek potrafi spakować pól domu i ćwierć supermarketu :roll: :roll: :roll:

Moja ma tak samo i jeszcze potrafi to upchać w torebce i kosmetyczce :D

To one chyba wszystkie tak maja :D Ja mam o tyle lepiej, ze moja zonka to ze mna na pewno na moto nie wsiadzie - puki sie dzieci nie usamodzielnia (+- jakies 16 lat):)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To one chyba wszystkie tak maja :D Ja mam o tyle lepiej, ze moja to ze mna na pewno na moto nie wsiadzie - puki sie dzieci nie usamodzielnia (+- jakies 16 lat):D

To tak jak u mnie mój mąż :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bawarka w motoakcesoriach na Grunwaldzkiej w Gdańsku sa kufry tekstylne , stosunkowo niedrogie , lekkie , zarówno centralny jak i boczne.Centralny42l w zupełności wystarczył mi na 2-tygodniowa podróż .(Suszarka do włosów i inne babskie gadzety tez sie zmiesciły) :D .Firma motodetail.Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sledziuj, jak ja jechalem z żonką do Chorwacji albo w Tatry to kazalem jej sie spakowac a potem ograniczyc to o 60%. I dało sie :D.

A tak powaznie to mam sakwy takie ktore kupilem przed Chorwacja. Podjedz do Torunia to Ci pozycze. Szałowe to one nie sa, ale są i to ich zaleta. Jak mialem Thundercata to zrobilem z płaskownikow dystansy by sie nie wkrecily w kola i nie dotykaly wydechu. ale to juz troszke zelastwa, kilka srubek, wiertarka i prowizorka jak malowana. To co, chcesz te sakwy?

druga mozliwosc to taka, ze jak jedziesz w piatek z grupa z 3city, to sprobuj dowiezc dodatkowy ladunek "jakos" do Inowroclawia, a z Ina to juz sie jakos rozlozy po innym motkach. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można też pomyśleć o siatce z haczykami (koszt 10 zł), która zwiększy pojemność tylnego kufra o powierzchnię na kufrze :D

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzyzak dziękuję bardzo za chęć pomocy! :D Niestety pracuję do późna przez cały tydzień i nie mam możliwości ruszenia się z domu, ani kombinowania czegokolwiek przy motocyklu :) Myślę nad tym żeby "jakoś" w miejscu tylnego kufra załadować tekstylną torbę (niemotocyklową) ostro powiązaną sznurkami itp :? Troszkę mało estetyczne będzie, ale darmowe i nie ingerujące w motocykl. Myślę, żeby jakoś stworzyć dystanse między wydechem a torbą. Co mogłoby sprawdzić się w takiej roli? Metal i plastik odpada. Może drewno? (trochę szalony pomysł) :D

PS.

Ostatni "mój" post w tym wątku zamieszczony został przez mój kochany Plecaczek, który obserwuje potajemnie forum przed naszym wyjazdem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Krzyzak dziękuję bardzo za chęć pomocy! :D Niestety pracuję do późna przez cały tydzień i nie mam możliwości ruszenia się z domu, ani kombinowania czegokolwiek przy motocyklu :) Myślę nad tym żeby "jakoś" w miejscu tylnego kufra załadować tekstylną torbę (niemotocyklową) ostro powiązaną sznurkami itp :? Troszkę mało estetyczne będzie, ale darmowe i nie ingerujące w motocykl. Myślę, żeby jakoś stworzyć dystanse między wydechem a torbą. Co mogłoby sprawdzić się w takiej roli? Metal i plastik odpada. Może drewno? (trochę szalony pomysł) :D

PS.

Ostatni "mój" post w tym wątku zamieszczony został przez mój kochany Plecaczek, który obserwuje potajemnie forum przed naszym wyjazdem :D

Problemy mam dokladnie takie same co do pakowania z tym ze jade sam, wiec u mnie bedzie to spakowanie sie spinerami lub ew. siatka o jakiej pisal Vengosh10 8-)

A co do inwigilacji - nie przejmuj sie nie jestes odosobniony - ja tez tak mam :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie mam taki worek, ale modeki, i dziś go próbowałem ładnie zamocować, jade jednak sam więc większego problemu niema, ale okazuje się jednak że łątwiej było umocować/ułożyć/dopasować plecak górski który to wyczailiście na moim zdjęciu z garażu, gdy szykowałem się na wyjazd na zlot półtora roku temu... ale kupiłem se moto wora bo chciałem być taki trendi i mieć taki prawdziwy motocyklowy staff, a z motocyklistycznych to była tylko się okazuje cena :evil: eh ten moto-lans i akcesoria motocyklowe...

ostatecznie wora i namiot przypnę gumami z hakami, takimi do bagażnika dachowego w "maluchu" mojej Mamy - leżały w piwnicy od drugie połowy lat '80, mają się rewelacyjnie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli kiero bedziesz w piatek? Ma sie rozumiec? :D Nie no superadmin! :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Apropo's pakowania, bardzo spodobała mi się okładka z ostatniego Moto Voyagera.

Chyba niefajnie jeździć z tak wysoko umieszczonym środkiem ciężkości.

Najciekawszy, ledwo widoczny patent, to uchwyt na Cocacolę na bocznej sakwie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jedź samochodem ;)

Dawno go nie widziałem ale myślę, że już zdążył wrócić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×