Skocz do zawartości
Kamil_Endnuro

Gaz Sie Blokuje (nie odpuszcza) W f650 96! pomocy

Recommended Posts

Witam! dzis w czasie przejażdżki z Krychem po jakis 30 km jazdy po lasach, wyjechalismy na asfalt po czym na 5tym biegu Bmka straciła moc, zdredukowałem bieg moto sie zdławił i stanąl. Wszystko bylo ok kranik odkrecony, paliwo bylo i ogolnie ok. Odpalił odrazu, pojechalismy na najblizy parking po czym stwierdzilismy, ze jedziemy dalej. I po jakis 10 Km redukuje bieg daje gazu, puszczam , a wskazówka obrotomierza pnie sie dalej w góre (manetka odbiła) szybko tylni hebel, i wyłączyłem maszyne wyłacznikiem. jakos dojechałem do domu, lecz sytuacja powtarzała sie. na prostej drodze nie gasiłem go i zauwazyłem ze po puszczeniu gazu dopiero po jakis 3 sekundach moto robi to co powinien. CO TO MOZE BYC????

Edytowane przez Kamil_Endnuro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może linka zaśniedziała ...

Spróbuj WD 40

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyjrzałbym się lince gazu przy manetce i przy gaźniku - może właśnie dokonuje żywota.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze - pomocy wzywamy na 112 !

Po drugie nie krzycz z tą pomocą - nam wystarczy napisać małymi literkami ( niektórzy noszą okulary ! )

Po trzecie - legalne te jazdy po lasy były ?

Po czwarte - opis jest na tyle chaotyczny, że trudno coś jednoznaczne napisać, ale skoro jest powiązanie utraty mocy w połączeniu ze stabilnością obrotów przy opadającej manetce to najprawdopodobniej coś w układzie otwierania przepustnic jest nie tak.

Pierwszą rzeczą którą trzeba sprawdzić to czy jest prawidłowa zależność pomiędzy manetką, a przepustnicą ( czy oba końce reagują tak samo w tym samym czasie, a druga to czy obie przepustnice pracują równolegle i są ze sobą zsynchronizowane i pracują tak samo pod tymi samymi obciążeniami.

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam i postanawiam poprawe... jazdy po lesie...oczywiscie, ze legalne..:) Moto dzis wedruje na serwis niech sie tym lepiej zajemie specjalista.. dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam i postanawiam poprawe... jazdy po lesie...oczywiscie, ze legalne.. :) Moto dzis wedruje na serwis niech sie tym lepiej zajemie specjalista.. dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

rozumiem, że masz specjalistę, a nie "specjalistę" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam i..... niech sie tym lepiej zajemie specjalista.. dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

rozumiem, że masz specjalistę, a nie "specjalistę" :lol:

No właśnie - czyli ja mam się już nie wypowiadać :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie no Jaruś, Ty takie nasze Guru jesteś ;-) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie no Jaruś, Ty takie nasze Guru jesteś ;-) :beer:

A kim mam być jak dookoła same guru z okna widzę ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×