Skocz do zawartości
Henio111

Z Warszawy

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam na imię Andrzej, rocznik - lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku :-) , mam nadzieję, że przyjmiecie mnie łaskawie do Waszego grona miłośników i użytkowników motocykla BMW F 650 GS.

Ja mam Hondę Varadero 125, ale być może w przyszłości zamienię mój dotychczasowy motorek na mocniejszy, patrzę życzliwym okiem na BMW, nieco mniej życzliwym na Transalpa... Chciałby na Waszym Forum poznać trochę szczegółów o BMW, abym w przyszłości dokonał właściwego wyboru :-) Oczywiście myślałbym o sprzęcie używanym.

Czy ktoś na Forum przesiadał się z małego Varadero na 650 GS?

Pozdrawiam Wszystkich - Andrzej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj andrzej dobrze trafiłeś tu są tacy co o 650 gs wiedza wszystko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

i pytaj :D

... największy % tu ludu wsiadło na f650tki jako na swój 1st moto :D

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobry wieczór cox i MiKo,

dziękuję za miłe przyjęcie.

Na razie nie wiem za bardzo, o co pytać, poczytam wątki....

Ja jako pierwsze moto kupiłem właśnie małe Varadero, w zeszłym roku zrobiłem dopiero prawko...., z głupoty nie zrobiłem kategorii A przy okazji B, a lata temu było to możliwe, ot, myślałem, "po co mi kat. A?", a teraz musiałem od nowa... przepisy... no, ale dobrze sobie odświeżyć po latach :-)

Kupiłem słaby motor właśnie po to, aby na nim się nauczyć jeździć, a teraz zauważam, że troszkę na mnie mrugają światłami z tyłu, jak dziarsko wyprzedzam TIRy :-) pędząc 100 km/h!

We wrześniu planuję wyprawę do Portugalii na moim wiaderku, zobaczę, czy mi nie przejdzie zapał do mojej 125-tki, jeśli przejdzie, to..., chyba 650 GS??? No bo co?? :-)

Pozdrawiam Was - Andrzej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

są osoby, słyszałem akurat o dziewczynie, które na 125ccm zjechały Europę, moim zdaniem to mordęga, ale każdy inaczej odnajduje swój "adventure" 8-)

... podróż do Portugalii na 125 będzie wyczynem - na f650 będzie wygodną i rewelacyjną wyprawą :D

i broń boshe nie bój się 650ccm - w porównaniu z 125 po prostu jest bardziej komfortowo, bezpieczeństwo nie zależy od pojemności :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
są osoby, słyszałem akurat o dziewczynie, które na 125ccm zjechały Europę, moim zdaniem to mordęga, ale każdy inaczej odnajduje swój "adventure" 8-)

... podróż do Portugalii na 125 będzie wyczynem - na f650 będzie wygodną i rewelacyjną wyprawą :D

i broń boshe nie bój się 650ccm - w porównaniu z 125 po prostu jest bardziej komfortowo, bezpieczeństwo nie zależy od pojemności :D

Nigdy nie jeździłem na innym motocyklu, poza YBR 250 na prawie jazdy i tym moim 125, rzeczywiście boję się większych, ale chyba F650 jeszcze nie jest takim "potworem", którego trzeba się bać... :-)

A do Portugalii pojadę tym, co mam....

Jak się organizuje noclegi przy takich wyprawach motocyklowych? Są jakieś strony internetowe, które są do tego dedykowane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Henio :beer:

Słuchaj MiKo bo dobrze prawi 8-) F650 GS jest potulny jak baranek i zdecydowanie wygodniejszy na wyprawę jaką planujesz.

W Portugalii byłem ostatni raz w lutym i rezerwowałem zawsze dzień wcześniej kolejny nocleg przez www.booking.com.

Jak już dojedziesz to polecam przejazd przez zielone tereny parku nieopodal granicy z Hiszpaią, o tu: mapka (mam nadzieję, że mapka zadziała).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj Henio :beer:

Słuchaj MiKo bo dobrze prawi 8-) F650 GS jest potulny jak baranek i zdecydowanie wygodniejszy na wyprawę jaką planujesz.

W Portugalii byłem ostatni raz w lutym i rezerwowałem zawsze dzień wcześniej kolejny nocleg przez www.booking.com.

Jak już dojedziesz to polecam przejazd przez zielone tereny parku nieopodal granicy z Hiszpaią, o tu: mapka (mam nadzieję, że mapka zadziała).

Dobry wieczór, peterka :-)

słucham słucham Was, MiKo, Ciebie, ja teraz i tak mam to, co mam, więc to się nie zmieni tak szybko, a co do potulności motocykla o mocy zbliżonej do mojego Opla Astry (rzekomo 60 KM, ale mniej, bo stara i na gaz), to, porównując wagę i rozmiar tych dwóch pojazdów, to trochę trudno mi sobie wyobrazić :-)

Czyli noclegi rezerwowałeś po drodze w hotelach? Bo to mi się wydaje raczej drogo....

Dzięki za wskazówkę co do parku w Portugalii, będe w Algarve, na pewno tam pojadę :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj !!!Chłopaki nie kłamią z tą potulnością możesz wierzyć na słowo. Nie tyle chodzi tu o moc co o sposób jej oddawania,czyli bez niespodzianek.Ma to co prawda jeden cylinder o znacznym rozmiarze czyli kultura pracy taka sobie ale rekompensuje to niesamowita wygoda jazdy i malutkie spalanie.Co do wyboru na pierwszy duży motocykl to uważam że nadaje się znakomicie. Wspaniale sie prowadzi i pomimo dość wysoko położonego środka ciężkości jest stabilny tak na łukach jak i podczas jazdy na wprost. Zawieszenie idealne na nasze drogi .Nie lubi jazdy w koleinach ale inne maszyny jeszcze bardziej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj !!!Chłopaki nie kłamią z tą potulnością możesz wierzyć na słowo. Nie tyle chodzi tu o moc co o sposób jej oddawania,czyli bez niespodzianek.Ma to co prawda jeden cylinder o znacznym rozmiarze czyli kultura pracy taka sobie ale rekompensuje to niesamowita wygoda jazdy i malutkie spalanie.Co do wyboru na pierwszy duży motocykl to uważam że nadaje się znakomicie. Wspaniale sie prowadzi i pomimo dość wysoko położonego środka ciężkości jest stabilny tak na łukach jak i podczas jazdy na wprost. Zawieszenie idealne na nasze drogi .Nie lubi jazdy w koleinach ale inne maszyny jeszcze bardziej.

Czyli powinienem szybko sprzedać 125..... hmmm....., kupić dużo łatwiej, niż sprzedać :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pomimo dość wysoko położonego środka ciężkości

...a ja myslałem że f650gs ma właśnie, dzięki bakowi pod siedzeniem, duzo niżej środek ciężkości od każdego innego moto z bakiem w miejscu ...baku :? :D

i dlatego :

Wspaniale sie prowadzi i (...) jest stabilny tak na łukach jak i podczas jazdy na wprost.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pomimo dość wysoko położonego środka ciężkości

...a ja myslałem że f650gs ma właśnie, dzięki bakowi pod siedzeniem, duzo niżej środek ciężkości od każdego innego moto z bakiem w miejscu ...baku :? :D

i dlatego :

Wspaniale sie prowadzi i (...) jest stabilny tak na łukach jak i podczas jazdy na wprost.

A właśnie..., czy wszystkie modele mają bak pod siedzeniem? Bo widziałem na Allegro takie, które chyba nie mają, a też się nazywają F650 GS....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W porównaniu z szosówkami środek ciężkości jest znacznie wyżej wszak nie sam zbiornik paliwa stanowi o tym.Sporo waży silnik który jest umieszczony wyżej niż np w chopperach czy sportach.Ma na to wpływ m.in dość wysokie zawieszenie.Jeździec teź siedzi nieco wyżej i to nam nieco przesuwa środek ciężkości.Ja w swojej F 650 mam go jeszcze wyżej z racji tej że zbiornik jest umieszczony ,,tradycyjnie'' jednak porównując wrażenia z jazdy z tymi z GS nie odczuwałem jakichś istotnych różnic oprócz reakcji na ruch manetką GS jest żwawszy.Myślę że do dobrego prowadzenia przyczynia się w dużej mierze dobrze skonstruowane zawieszenie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do srodka ciezkosci w f650 gs, to proponuje sprobowac pojezdzic na kawasaki kle i dopiero zobaczyc, co to znaczy miec zle rozlozony srodek ciezkosci - to jest dopiero k...restwo. :evil:

Nie przejmowalbym sie tym problemem w BMW - on jest naprawde swietnie wywazony wlasnie dzieki bakowi pod siedzeniem i na pewno bedzie dobry. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do KLE niestety muszę sie zgodzić nie był on szczególnie udany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A właśnie..., czy wszystkie modele mają bak pod siedzeniem? Bo widziałem na Allegro takie, które chyba nie mają, a też się nazywają F650 GS....

do 2000r. były F650, które to mają bak "normalnie" i gaźniki (chyba wszystkie - nie skłamałem?? :? )

po 2000r. były F650GS, które to mają bak pod siedzeniem plastikowy i wtryski

Mirek teraz już rozumiem o co kaman z tym środkiem ciężkości :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A właśnie..., czy wszystkie modele mają bak pod siedzeniem? Bo widziałem na Allegro takie, które chyba nie mają, a też się nazywają F650 GS....

do 2000r. były F650, które to mają bak "normalnie" i gaźniki (chyba wszystkie - nie skłamałem?? :? )

po 2000r. były F650GS, które to mają bak pod siedzeniem plastikowy i wtryski

Mirek teraz już rozumiem o co kaman z tym środkiem ciężkości :D

Dzięki MiKo :-) Przy okazji dowiedziałem się, jak łatwo przekonać się, czy moto ma gaźnik, czy wtrysk: po lokalizacji otworu wlewu paliwa! :-)

A jaka jest pojemność baku pod siedzeniem? Inna, niż tego w "klasycznym" miejscu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Henio

Odnośnie Varadero i F650, to taki przeskok wykonał o ile się nie mylę Ric z naszego forum

f8cb3c2c5575327bmed.jpg

Mój nowy nabytek...

BMW F 650 GS z 2006 r a w tle stara maszyna(Varadero 125)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dobry wieczór cox i MiKo,

...We wrześniu planuję wyprawę do Portugalii na moim wiaderku, zobaczę, czy mi nie przejdzie zapał do mojej 125-tki ...

Henio,

Jak za kilka lat będziesz wspominał wyprawę to na pewno wzbudzisz większy szacun u siebie (u znajomych także) jak pomyślisz (powiesz) na czym jechałeś. Wiem co mówię. Ja za czasów szkolnych dojechałem i przejechałem m.in Włochy prawie dookoła na rowerku. Było za...e. Później coś tam dookoła samochodem - ale tego nie wspomina się już tak mocno.

Dasz radę, powodzenia i 3mam kciuki !! :D

PS

Planujesz wyjazd w pojedynkę ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj Henio

Odnośnie Varadero i F650, to taki przeskok wykonał o ile się nie mylę Ric z naszego forum

f8cb3c2c5575327bmed.jpg

Mój nowy nabytek...

BMW F 650 GS z 2006 r a w tle stara maszyna(Varadero 125)

pozdrawiam

Cześć Vengosh10,

dzięki, zaraz napiszę do Ric'a!

Pozdrawiam, Andrzej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dobry wieczór cox i MiKo,

...We wrześniu planuję wyprawę do Portugalii na moim wiaderku, zobaczę, czy mi nie przejdzie zapał do mojej 125-tki ...

Henio,

Jak za kilka lat będziesz wspominał wyprawę to na pewno wzbudzisz większy szacun u siebie (u znajomych także) jak pomyślisz (powiesz) na czym jechałeś. Wiem co mówię. Ja za czasów szkolnych dojechałem i przejechałem m.in Włochy prawie dookoła na rowerku. Było za...e. Później coś tam dookoła samochodem - ale tego nie wspomina się już tak mocno.

Dasz radę, powodzenia i 3mam kciuki !! :D

PS

Planujesz wyjazd w pojedynkę ?

Cześć waflo,

dzięki za słowa otuchy! :-) Planuję jechać w pojedynkę, ma to być forma dojazdu (i powrotu) do Faro, tam mam spędzić z tydzień lub dwa na pracach terenowych geologicznych. Tak pomyślałem, że zamiast lecieć samolotem, spróbuję motorkiem..., największą trudność widzę w zabraniu minimalistycznego bagażu - mam tylko kufer centralny i to nie ten największy... a nie chcę teraz inwestować w rasowy ekwipunek. Czy praktykuje się jeżdżenie z plecakiem na plecach, wspartym na siedzeniu pasażera?

Pozdrawiam, Andrzej (Henio, to taki sobie nick wybrałem...) :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Praktykować to się pewnie i praktykuje, ale na odcinku 100km, a nie kilku tysięcy. Ale na ten temat lepiej niech się wypowiedzą motocykliści bo ja jeszcze do końca roku będę tylko rowerzystą :D Jazda na rowerze z plecakiem to mordęga - raz tak jechałem i już nigdy więcej nie zamierzam.

Ale może lepiej zamienić ten kuferek na torbę pozpinaną linkami.

Na jednym ze zdjęć Miko można podejrzeć upakowanie bagaży.

...zabierasz ze sobą jakieś instrumenty geologiczne?

Myślę, że młotek to podstawa, a czasami to nawet do obrony może posłużyć :D

P4230001.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Praktykować to się pewnie i praktykuje, ale na odcinku 100km, a nie kilku tysięcy. Ale na ten temat lepiej niech się wypowiedzą motocykliści bo ja jeszcze do końca roku będę tylko rowerzystą :D Jazda na rowerze z plecakiem to mordęga - raz tak jechałem i już nigdy więcej nie zamierzam.

Ale może lepiej zamienić ten kuferek na torbę pozpinaną linkami.

Na jednym ze zdjęć Miko można podejrzeć upakowanie bagaży.

...zabierasz ze sobą jakieś instrumenty geologiczne?

Myślę, że młotek to podstawa, a czasami to nawet do obrony może posłużyć :D

Młotek zapewni mój portugalski współpracownik :-) Mam nadzieję, że bronić się po drodze nie będę musiał. A pomysł z siatką zamiast kufra kupuję w połowie, bo chyba kufer PLUS siatka, mam nadzieję, że to wszystko się utrzyma jakoś :-) Tylko jeszcze gdzie kupić taką siatkę??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czesc Andrzej.

No i tu Cie rozczaruje. Ja swojego GSa szukalem prawie rok i uwierz mi ze nie tak latwo kupic dobrego GSa za rozsadne pieniadze, no chyba ze z salonu.

poza tym, tu ludzie na tym forum sa chyba mało obiektywni :D i nikt Ci nie powie bys nie kupowal sobie GSa. Ja mialem juz w swoim zyciu kilka motorkow, od pojemnosci 50 do 600 z mocą powyzej 100KM, i moge z czystym sumieniem polecic GSa. o dobry motór. ALe wybor nalezy do Ciebie.

Zycze przyczpenosci i pelnego baku zawsze. pozdro :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czesc Andrzej.

No i tu Cie rozczaruje. Ja swojego GSa szukalem prawie rok i uwierz mi ze nie tak latwo kupic dobrego GSa za rozsadne pieniadze, no chyba ze z salonu.

poza tym, tu ludzie na tym forum sa chyba mało obiektywni :D i nikt Ci nie powie bys nie kupowal sobie GSa. Ja mialem juz w swoim zyciu kilka motorkow, od pojemnosci 50 do 600 z mocą powyzej 100KM, i moge z czystym sumieniem polecic GSa. o dobry motór. ALe wybor nalezy do Ciebie.

Zycze przyczpenosci i pelnego baku zawsze. pozdro :D

Dzięki krzyzak, domyślam się, że tu ludzie sa dobierani według kryterium pozytywnego nastawienia do GSa, w końcu to takie forum. Ale ja się nie martwię, na razie mam Varaderko i tez jest fajnie.

A na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze GSa? Co w nim jest takiego, że trudno kupić DOBREGO używanego?

Pozdro - Andrzej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×