Skocz do zawartości
ARG

Powrót do normalności

Recommended Posts

Do rzeczy: motocykl który posiadam wyjechał z fabryki z obniżonym zawieszeniem a poprzedni właściciel zamontował w nim zawieszenie od dakara. W sumie pod względem wysokości nie było złe (oryginalna wersja dakar jest dla mnie jednak sporo za wysoka). Ostatecznie mogąc wybierać zdecydowałem się na fabryczny komplet. Nie żebym na nie narzekał, bo jedzie i siedzi się wygodnie. Nie licząc wibracji silnika powyżej 4 tys rpm, motocykl zaskoczył mnie bardzo pozytywnie jeśli chodzi prowadzenie i "w ogóle". Zastanawiam się więc nad wstawieniem oryginalnego to znaczy standardowego czy też normalnego zawieszenia. Robiłem już wstępne rozeznanie i wychodzi na to, że należy wymienić tyny amortyzator oraz tuleje w lagach. Najprawdopodobniej jednak trzeba by wymienić również stopkę boczną i centralną a to kolejne koszta i tak już dość drogiej imprezy. I te dwie rzeczy wolałbym kupić jako używane. Mam zatem dwa pytanka:

1) Jakie są wymiary stopek w standardowej wersji i czy faktycznie się różnią?

2) Czy może znajduje się na forum jakiś właściciel GSa z okolic B-stoku, z którym można by się spotkać i porównać oba motocykle?

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz też patrzeć po numerach części, korzystając np. z realoem.com

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

słuchaj, a nie lepiej od razu zmienić moto, bedzie mniej komplikacji

No wiesz, przecież kupiłem go miesiąc temu :roll:.

Zmierze wieczorem i napisze. Nie sadze jednak aby byly rozne wersje centralnych i bocznej.

Tu masz cos na temat http://f650gs.pl/top...a-boczna-dakar/

W BMW powiedzieli mi, że obie są do wymiany, stąd moje obawy. Ponieważ jednak policzyli sobie za części sporo drożej niż powiedzmy w bmw.store. Pomyślałem sobie, że lepiej mieć pewność przed ewentualnymi zakupami ;)

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"motocykl który posiadam wyjechał z fabryki z obniżonym zawieszeniem, a poprzedni właściciel zamontował w nim zawieszenie od dakara" - czyżby Jackx sprzedał swojego motka? Kupiłeś go z Warszawy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"motocykl który posiadam wyjechał z fabryki z obniżonym zawieszeniem, a poprzedni właściciel zamontował w nim zawieszenie od dakara" - czyżby Jackx sprzedał swojego motka? Kupiłeś go z Warszawy?

Jak jest czarny to jest duza szansa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"motocykl który posiadam wyjechał z fabryki z obniżonym zawieszeniem, a poprzedni właściciel zamontował w nim zawieszenie od dakara" - czyżby Jackx sprzedał swojego motka? Kupiłeś go z Warszawy?

Tak to ten motor

Edytowane przez ARG
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×