Skocz do zawartości
kamilos55

napinacz rozrządu

Recommended Posts

witam kolegów. jakiś czas temu opisywałem swoj problem w innym temacie (podłączyłem sie do innej rozmowy) ale do rzeczy: jakiś czas temu silnik zaczoł walić w okolicach głowicy, koledzy z forum rzucili temat napinacza , więc kupiłem nowy wykąpałem go w oleju i było wszystko ok zrobiłem 500-600km i znowu zaczeło walić więc znowu wyciągnięcie zatopienie go w oleju rozprężenie itp. było ok na kolejne 600km. dzis odpalam sinik znowu wali . czym to może byc spodowane?? nieukrywam że zaczyna to być denerwujące. oczywiście poziom oleju w normie kontrolka ciśnienia gaśnie odrazu po odpaleniu. na oleju zrobione może 3-4tyś.

jakieś pomysły?

Edytowane przez kamilos55

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak z rzeczywistym poziomem oleju jest? Nie ma go za dużo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponował bym jednak zajrzeć do rozrządu i obadać łańcuszek i ślizgi .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

alik dlaczego zapytałeś "czy nie ma go za dużo" ? czy za duży stan ma wpływ na napinacz? byłem przekonany że niski stan negatywnie wpływa na napinacz. ale..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jakies pomysły? wczoraj podczas słonecznej jazdy :) zatrzymałem sie na chwilę zgasiłem silnik. odpaliłem po około 5 min i wali - nic innego mi nie pozostało jak pchać moto 7 km do domu :( pod domem wyciągnołem napinacz rozprężyłem go w oleju potopił sie z 15 min. włożyłem silnik pacuje cicho. nie mam pojecie co może byc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem ze smarowaniem

Zużyty/rozciągnięty rozrząd

Uszkodzony napinacz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odgrzeję kotleta:

Moto f800gs.

W listopadzie 2014 (przy przebiegu ~25000 km) wymieniłem napinacz, kolejny w październiku 2015 (~31.000 km). Dzisiaj przy odpalaniu usłyszałem znany, irytujący dźwięk. Motek ma w tej chwili na liczniku 35500km - przed odpaleniem stał około tygodnia.

Napinacza jeszcze nie wyjmowałem - poprzednie, wymienione puszczały olej przez nieszczelny oring.

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek?

P.S. Tak się zastanawiam czy napełnienie nowego napinacza olejem przed wymianą ma sens - może po takim zabiegu jest w nim za dużo oleju i po krótkim czasie odmawia posłuszeństwa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szybkie pytanko mam, bo nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

Napinacz włożyć do oleju i go kilka razy ścisnąć i rozprężyć w nim? Tyle wystarczy przed montażem? Jaką siłą dokręcać go?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko zalewałem olejem. Śrubę dokrecałem tak na wyczucie. Nie pamietam zalecanej wartości, ale tam jest mało gwintu, wiec bez przesady. Chyba powinno sie dac silikon pod śrubę, ale nigdy tego nie robiłem i było ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to mam kolejny bonus:

https://goo.gl/photos/ZpBsuAZisawd7po8A

Po lewo śruba którą dostałem razem z napinaczem, po prawo śruba która siedziała w silniku. Tutaj rodzi się kilka pytań, po pierwsze skąd ta zmiana, czemu bez dziurki? A po drugie i to mnie chyba najbardziej nurtuje, czemu czarna? Według mojej ubogiej wiedzy czarne śruby mogą być tam, gdzie są w oleju lub nie mają dostępu do wody, ale tam? Troszeczkę nie ogarniam tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałeś też sprężynę zapewne. To nowsze i lepsze rozwiązanie. Kolor śruby nie ma znaczenia w tym wypadku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yyy nie dostałem żadnej sprężynki... Mam tylko napinacz z tą śrubą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to powinno wyglądać. Śruba ze sprężyną dociska cały czas napinacz, zwłaszcza w fazie rozruchu, kiedy nie ma jeszcze ciśnienia oleju. Wcześniej nie było tej sprężyny i też działało.

ViSGBZ78n6Lj4ZcqRKfqsVW8D1kfDOwgvVfrKW4tepe0eluImVEVg-JGUTAg8dGGaAHbOuTNJSwraVdJGqX3SoYPUu36kjltw9L8sCT0ealXzD7OampFmjHfp7QppY2SRwVxl8oKQZkoBY6l_m-TIRJ8AWpzJMWwaePNKbsu8F0iqxsQy70bQJ7_a9CnqYV1iIMVM3kXUGU3HpTYDwQ3tgxvt6DFhZyljOtNvrWKD1KT3wtBniorgx6qmnMMzRXFtXAXOa5gQS6hde7YaItcjPwcCerritsA0IQfzfEmGt6zSZGkOMWD2yWHY4anbw7jbygsqnEqhzz7nfvCWjqle6sg6Cp0cCBaM5fany12bHo3HovBjVK2UUhuCMxyiKQxo_ZXJM-70VFy9Cegz1FYrm1dRueiUN4KUasEwM9Ysb1FBcjefqMpDcjOgm23mivO8VF4yxYiT6910gtWg7j9M_l83xenXJ63xvbtVLilfX_h5c3dbE16zpIFwUtvn2cZZesOxwHYMDwlBrkEQJLdGEZWd2c2suemlpfIC8852D2b_rm_9cknapF7oF6aGeoMw6D4oAdaVqQS9Ky40qKJHLDD5EjSuxk=w808-h606-no

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli reklamuje się właśnie w BMW store. Mam nadzieję, że poczują się do odpowiedzialności i mi ją doślą. Dzięki Jacek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szybkie pytanko mam, bo nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

Napinacz włożyć do oleju i go kilka razy ścisnąć i rozprężyć w nim? Tyle wystarczy przed montażem? Jaką siłą dokręcać go?

Dla gs-a 40 Nm

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli reklamuje się właśnie w BMW store. Mam nadzieję, że poczują się do odpowiedzialności i mi ją doślą. Dzięki Jacek.

To wszystko co widać na fotce, było w jednym woreczku,taki komplet. Jeśli zależy Ci na czasie, to złóż bez sprężyny, a ewentualnie dołóż ja później.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja miałem dwa woreczki, torebka strunowa z napinaczem i druga bez zapięcia ze śrubą i podkładką. Skręciłem wszystko bez tej sprężynki, bo dostęp dobry więc w każdej chwili mogę ją tam dołożyć jak już będę mieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×