Skocz do zawartości

Recommended Posts

I tu pada odpowiedz w tym filmie . A lusterkami się nie przejmuj. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To napisz na SB, że nie chodzi o kasę :lol:

Rozumiem że ten sposób masz sprawdzony? :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Alik nie odpowiada na PW

huh?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Alik?

A Alik nie odpowiada na PW

To napisz na SB, że nie chodzi o kasę :lol:

Alik zginal w akcji z koszulkami i $ na koszulki :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... a był taki ładny, merytoryczny wątek :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik zginal w akcji z koszulkami i $ na koszulki :)

No, bo każę Ci oddać - proszę o fotkę dowodową ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik zginal w akcji z koszulkami i $ na koszulki :)

No, bo każę Ci oddać - proszę o fotkę dowodową ;)

to bylo napisane przed zlotem...

mam koszulke :)), rok czekalem :))

ale mam !!!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie zdjęcie?? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj (jak co roku :lol:) postanowiłem przetestować nowe F800R ale wpadło mi też kilka innych sprzętów, którymi nawinąłem ponad 100 km :-)

Zacząłem od RnineT

GOPR0981.JPG

GOPR0980.JPG

GOPR0979.JPG

GOPR0983.JPG

Po zajęciu miejsca za sterami pozycja lekko pochylona (może tak ma być, a może lepiej czułby się jeździec trochę niższy), dla mnie niezbyt wygodnie. Po odpaleniu typowa dla boxera praca silnika, przez to że środek ciężkości jest dość nisko moto wydaje się lekkie i łatwe w manewrowaniu (jak dowiedziałem się, że waży 230 kg nie mogłem uwierzyć). I na tym dla mnie pozytywne wrażenia się skończyły....

GOPR0986.JPG

Deska spartańska ale w tego rodzaju modelu to chyba nie wada, tragedią są przełączniki na kierownicy, włączając kierunek trzeba uważać żeby nie włączyć klaksonu, strasznie to irytujące. Wajcha skrzyni biegów odsunięta mocno w tył, ma to chyba wymuszać taką sportową pozycję ale człowiek (taki jak ja :-)) nie czuje się komfortowo. Ogarnięcie biegów w takiej pozycji to kwestia przyzwyczajenia ale mi to nie odpowiadało. Motocykl jest piekielnie mocny "na dole" i bardzo szybko się rozpędza ale jak osiągnie prędkość ponad 120 km/h następuje efekt, który ja nazywam "batmanem". Mimo, że miałem na sobie moją piękną nową skóra, która jest ciuchem dość obcisłym powietrze napierało tak, że myślałem, że się wzniosę nad motocyklem. Siodło też średnio wygodne i nie wyobrażam sobie żeby tym motocyklem pojechać gdzieś dalej. Po tej przejażdżce myślałem, że już nie lubię boxerów, jakbym miał wolne 70000 w życiu bym RnineT nie kupił.

Tak więc pospiesznie (jeszcze na trasie) oddałem tę padaczkę :lol: i postanowiłem dosiąść szlifierki bo nigdy nie dane mi było jeździć na tego rodzaju motocyklu. Wziąłem S1000RR

GOPR1009.JPG

GOPR1006.JPG

I z drżącym sercem odpaliłem silnik wszak naczytałem się dużo o potencjale wyścigowym tej maszyny i tu znowu zdziwienie. Podczas ruszania jest łagodniej niż na RnineT, dopiero w wyższych partiach obrotów robi się ostro, trzeba rozsądnie obchodzić się z gazem żeby nie jeździć cały czas na jednym kole. Rozmieszczenie wszystkiego na kierownicy bardzo mi odpowiadało i łatwo się było tym wszystkim posługiwać

GOPR0996.JPG

Niestety na tego typu maszynie jest tak, że jak już pierwszy respekt przejdzie człowiek zaczyna pozwalać sobie na więcej. Dodatkowo Pan z BMW, który mnie prowadził nie oszczędzał zapasów motocykla, na którym jechał więc i ja nie chciałem się zgubić ;-). Wyprzedzanie na S1000RR to moment, przyśpiesza z każdego biegu (choć z tych niższych trochę bardziej :lol:), skrzynia jest bardzo elastyczna, po mieście właściwie można jeździć cały czas na jedynce ale można też na niższych obrotach zmienić biegi do 6. Na S1000RR podziwiałem widoki

poza miastem:

GOPR1003.JPG

i w mieście, wyścigowe dresy i lakierki :lol:

GOPR1001.JPG

No cóż, trzeba przyznać, że poszalałem. Nie będę się chwalił z jakimi prędkościami jechałem ale było szybko. Bardzo fajnie będę wspominał tę przejażdżkę ale wiem, że takiego motocykla (w sensie typu) nigdy nie nabędę bo jestem skrajnie nieodpowiedzialny i z pewnością od razu bym się zabił. Dodam jeszcze, że S1000 jest 100X wygodniejszy od RnineT

20150425_102351.jpg

Przyszedł czas na mojego ulubieńca F800R

20150425_102444.jpg

Prawda, że nie taki brzydki jak na folderach reklamowych?

20150425_102433.jpg

20150425_102456.jpg

Po zajęciu pozycji za sterami znowu mam wrażenie, że ktoś zaprojektował to moto dla mnie, kurcze ono jest takie wygodne (to miało jeszcze kanapę komfort). Przyśpieszenia po 1000RR wydają sie być dosyć śmieszne ale wiem, że mi by wystarczyły, a nawet są dla mnie wskazane ;-). Wszystko chodzi w najlepszym porządku, wrażenia z jazdy podobne do tych opisywanych przeze mnie rok temu, z tym, że moto trochę mniej wibruje na wyższych prędkościach no i wydaje mi się, że coś poza tym, że zrobili USD poprawili w charakterystyce zawieszenia bo na dziurach lepiej wybierało nierówności.

20150425_110347.jpg

20150425_110402.jpg

Nadal podtrzymuje, że chciałbym mieć ten motocykl i myślałem, że będzie to zwycięzca w rankingu dopóki nie dano mi pojeździć R1200R...

GOPR1018.JPG

GOPR1019.JPG

GOPR1021.JPG

Motocykl, który łączy wszystkie najlepsze cechy poprzednich, wygodę, zaskakująco dobrą osłonę przed wiatrem jak na nakeda, moc (o wiele większa niż F800R ale nie tak brutalna jak S1000RR). Dodatkowo jeszcze wspaniale wygląda i się prowadzi, absolutny nr 1 spośród motocykl, którymi do tej pory dane mi było jeździć. Oczywiście narobiłem sobie wstydu bo nie wiedziałem jak go odpalić.

GOPR1022.JPG

Po otrzymaniu krótkiego instruktażu :lol: okazało się że kluczyk trzeba mieć tylko przy sobie, odpala się na dwa przyciski :-)

GOPR1023.JPG

GOPR1024.JPG

GOPR1026.JPG

GOPR1027.JPG

GOPR1028.JPG

20150425_113351.jpg

20150425_113344.jpg

20150425_113330.jpg

20150425_113048.jpg

20150425_113043.jpg

Tylko skąd wziąć teraz 67 tysięcy? :-(

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna relacja zazdroszczę trochę :)

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ten 1200 może i jeździ dobrze, ale też jest brzydki jak noc

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko siedziałem na R1200R ;) a i tak zrobił na mnie duże wrażenie :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajno ;-)

Dziśsiaj byłem inchacpe i Pani z identyfikatorem zapraszala na jutro. Nie ma niestety S1000xs ;-/

Po za tym zaraz idę do rynku na FAT owe urodziny więc jutro świat będzie wyglądał inaczej ;-)

wysłano z nudów

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

Jeszcze jedno... gdybym miał za niego dać tyle kasy (mówimy o cenie nowego)... szukałbym innej marki motocykla na pewno dużo tańszego (jakiejś "japonii" np. skoro 8setka BMW Ci za droga) i bardziej wszechstronnego - jakiegoś turystycznego - enduro po prostu ;-)

Chciałeś opinii to masz :beer: Wybrać niestety musisz sam, a jak kupisz to później nie marudź że jest do dupy :lol: :beer:

stary wypowiedź, ale wiecznie prawdziwa

uwielbiam praktyczne i gospodarski podjeście do zakupu motocykla ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeździliście na DL'u? ;-)

jeszcze nie, przejadę się, jak nie będzie mnie stać na BMW :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeździliście na DL'u? ;-)

Po co?

Oni szukają czegoś fajnego i jeszcze fajniejszego, ale spoko - dla Ciebie DL jest najfajniejszy - tutaj trochę jak w piosence: .. na ETZ'ecie jest najlepsza jazda na świecie, a na Komarze jest degradacja marzeń ... :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeszcze nie, przejadę się, jak nie będzie mnie stać na BMW :cool:

Nie powstrzymuj się, we śnie stać Cie na wszystko. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie powstrzymuj się, we śnie stać Cie na wszystko. ;-)

możesz jaśniej? pisz do mnie jak do użytkownika BMW

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i Dupa z jazdy, ledwo człowiek oczy otworzy a tu 18:00 :@

wysłano z nudów

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Chciałbym odgrzać temat zakupu BMW F800r. Pytanie ponowne - co wy na to? Jak wygląda sprawa wzrostu i wagi. Żeby nie wyglądać na nim jak owczarek na jamniku. Mam 182 cm i ważę 95kg. Dlaczego f800r? Bardzo mi się podoba i jest dużo pozytywnych opinii na temat właściwości jezdnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My ci mamy powiedzieć jak będziesz się na takim moto czuł? Jak ci napiszemy że będzie ok, to kupisz nie patrząc na to co sam odczuwasz?? Daj spokój, przymierz się, przejedź, zdecyduj. Co do techniki - fajny sprzęt... na miasto (ale to moje zdanie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×