Skocz do zawartości
rasta

Kilka dziwnych luźnych wtyczek pod kanapą + zapalniczka pod plastikami

Recommended Posts

Mam nadzieję, że nie wszyscy już ruszyli do Jodłowa...

Grzebałem ci ja sobie dzisiaj w instalacji coby podłączyć ładowanie nawigacji i niestety klops. Moto jeździ, ale:

- Nie mam napięcia na tym śmiesznym gnieździe zapalniczki pod plastikami z lewej (wyłączona/włączona stacyjka) - ten wątek poruszyłem już w innym temacie, ale może tu ktoś zaglądnie ;] To ma gdzieś jakiś bezpiecznik/przekaźnik?

- Po kanapą znalazłem wolne śmieszne gniazdo z 5 i 12 V na dwóch pinach (w stosunku do masy oczywiście ;]). Cóż to?

I tu chyba pytanie do dakarowego ;D Na wejściu "zasilacza" od Larka mam masę i 12 V, a za nim już tylko 5 V, bez masy. Tzn. w stosunku do masy jest 5 V, ale już na samej wtyczce oba piny są jakby zwarte. IMO padł tenże świeżo zakupiony zasilacz, dobrze kombinuję?

I jeszcze mała prośba, parę razy na forum ktoś wrzucał schemat instalacji el., ale wszystkie linki padły. Ma ktoś pod ręką?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli nie próbowałeś jeszcze to spróbuj podłączyć zasilanie tego Larka bezpośrednio pod aku, zwyczajnie czerwony pod (+), czarny - masa pod (-) jeśli wszystko jest ok to musi działać zasilenie - wszystko, a jeśli działa tzn że tam gdzie się podłączasz jest jakiś problem, daj bezpiecznik na (+) i podepnij pod au bez kombinowania ;-)

Jeśli po bezpośrednim podłączeniu pod aku nie masz zasilania, to Ci nie pomogę bo z prądem to ja tylko pływać umiem :-P :beer:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bezpiecznik od gniazda po lewej pod plastikiem lewym masz pod kanapa schowany za pojemnikiem czarnym z bezpiecznikami od całego moto. Trzeba tylko dobrze zajrzeć bo nie widać go na pierwszy rzut oka. Nie ma przekaznika

Oby się przydało :)

Lark jest na 5v, nie podłączyć go bezpośrednio do aku chyba ze w schemacie aku-zasilacz-lark

Zasilacz specjalnienzmienia 12v na 5 tak aby można było ładować larka z usb.

Edytowane przez neomiodek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lark jest na 5v, nie podłączyć go bezpośrednio do aku chyba ze w schemacie aku-zasilacz-lark

Zasilacz specjalnienzmienia 12v na 5 tak aby można było ładować larka z usb.

Przecież wiadomo że trzeba podłączyć zasilacz pod aku, a nie samego LArka ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bezpiecznik od gniazda po lewej pod plastikiem lewym masz pod kanapa schowany za pojemnikiem czarnym z bezpiecznikami od całego moto. Trzeba tylko dobrze zajrzeć bo nie widać go na pierwszy rzut oka. Nie ma przekaznika

Oby się przydało :)

Lark jest na 5v, nie podłączyć go bezpośrednio do aku chyba ze w schemacie aku-zasilacz-lark

Zasilacz specjalnienzmienia 12v na 5 tak aby można było ładować larka z usb.

Znaleźliśmy dziada w Jodłowie, ale dzięki! ;] Był padnięty, 12 V w tej pseudo zapalniczce jest, na dniach powalczę z Larkiem.

Przecież wiadomo że trzeba podłączyć zasilacz pod aku, a nie samego LArka ;-)

A najlepiej to byłoby ten zasilacz podpiąć pod aku z jednej strony i Larka z drugiej ;P

edit:

Jakby kogoś interesowało co to:

[...]

- Po kanapą znalazłem wolne śmieszne gniazdo z 5 i 12 V na dwóch pinach (w stosunku do masy oczywiście ;]). Cóż to?

[...]

to jest to złącze do zaworu odcinającego paliwo w wersji hamerykańskiej (o ile mnie pamięć nie myli, a po Jodłowie może...).

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×