Skocz do zawartości
wimal1

Wimal1 - GNIEZNO.

Recommended Posts

:beer:

Cześć. Mam na imię Wiesiek. W lipcu tego roku kupiłem F650GS-2007.

Jestem też na advrider.pl (pewnie jak większość z Was :) ) ale cieszę się że dzięki tamtemu forum trafiłem tutaj :D . W sprawach moto jestem jak niemowlę i proszę o wyrozumiałość jeśli zdarzy mi się zadać jakieś głupie pytanie (np. Jaka jest różnica między łańcuchem O-ring a X-ring??) I jaki łańcuch mam w moim GS-ie. Nie mam żadnej instrukcji po polsku, tylko po germańsku a to nie jest mój ulubiony język i dlatego będę szukał pomocy właśnie tutaj.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku :) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witka Wiesiu :)

mym ulubionym germański również niet :) soł zadawaj queszczony, my chętnie hilfniemy na ile umiemy :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gentelmens :D

Właśnie na taką postawę z Waszej strony liczyłem :) i się nie zawiodłem :shock:

Czuję że jestem u siebie, tzn. wśró ludzi zapalonych do małego GSa :) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

my zapaleni do GSów, a GSy zapalone pod nami gotowe do drogi, taki barterek :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tak trzymać. ja też napalony na jazde jak małpa na dynamit, ale przy mojej pracy (kierowca TIRa) dosiadam motka bardzo nieregularnie!! Za to kiedy jest tylko okazja to nie odpuszczam!!! Taki to funybike!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemka pyrolu! :D

Lancuch o-ring, a x-ting podobno (czyt. podobno) rozni sie "gumowym" uszczelnieniem rolki wewnatrz ogniwa - z tym ze podobno (czyt. podobno) "x" lepiej i szybciej sie oczyszcza od "o" i w zwiazku z tym jest trwalszy - choc nikt z nas tego ani nie widzial, ani nie zobaczy, ani ci tego nie wytlumaczy (taki sobie rym strzelilem) :)

Powyzsze dywagacje opieram na tlumaczeniu tej roznicy przez sprzedawce lancucha, u ktorego to mialem okazje zakupic owe lancuchy, zasadnicza jest tez roznica w cenie i powiem szczerze ze przy naszym uzytkowaniu lepiej kupic o - ring w normalnej cenie i sie nie przejmowac, niz kupic o - ring w cenie i opakowaniu x - ringa, z mysla ze sie kupilo lepszy, a nawet sprzedawca wizualnie nie jest w stanie ci rozroznic tych lancuchow, jak nie ma opakowania :) :beer:

Jesli ktos wie cos lepiej na ten temat :? to niech mnie poprawi, ale szczerze mowiac kupowalem niegdys dwa - sezon po sezonie - jeden "o" drugi "x" i nie widzilem w nich zadnej (poza cena) roznicy i napisanym na opakowaniu o i x. Lancuchy bylyu DID-a. :)

MiKo sory rozpedzilem sie moze jakas przerzutka do innego nowego watku z tym tematem.... :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj :beer:

Wrzuć jakieś fotki swojego GSa, a już koniecznie zbiornika z płynem hamulcowym :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy - dzięki :)

Myśle podobnie i więcej pytań o sprawy techniczne będę zadawał w odpowiednim rozdziale forum :D Jak na powitalnie to chyba wystarczy!!!

Peterka. Co do fotek to spróbuje ale nie wiem czy mi się uda :) A fotki zbiorniczka to jeszcze nie zrobiłem ale jak się spotkam z motkiem to nie zapomnę strzelić :lol: Tylko co w tym zbiorniczku jest takie fascynujące??? Przedni czy tylny :) :?:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
co w tym zbiorniczku jest takie fascynujące??? Przedni czy tylny :) :?:

Tylni. To taki już zwyczaj forumowy, że po kolorze płynu oceniamy czy czasem nie nadaje się już do wymiany :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrob zdjecie tylnego zbiorniczka i poczekaj na opinie Sledziuj-a :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

P1020895.JPG

Wimal, jak Ci się śmiga w terenie przy swoim wzroście? i czy Twój Tato wie, że się na forum udzielasz? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Guten abend. Tak blisko do Mikorzyna z Gniezna i sie nie zjawic. Shade i pity :). Ich wuenche dir viel spass und wir sehen uns bald, ich hoffe, czy jakos tam podobnie. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam kolegę

Rozmawialiśmy już na advrider.pl – zachęcałem do przyjazdu na zlot :)

pozdrawiam Klod

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj serdecznie z 3miasta, co go Wrockiem wołają :lol: :) :D

Masz niezły domek na 4 kókach (chociaż tak naprawdę trudno je zliczyć) ;) Wstąpiłem dzisiaj na wątek "nasze profesje" i tak pomyślałem, że z Ciebie, to pewnie jest niezły domokrążca :) ;)

Do takiej naczepy swojego woza, to niejednego GSa mógłbyś pewnie zmieścić :D A możeby tak next zlot zrobić gdzieś na np. gorących piaskach SzaremAl Sheik czy coś takiego??? Pakujemy cały zlotowy chlew do Wimala bryki i wio na Sacharę :) :lol: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Shade i pity . Ich wuenche dir viel spass und wir sehen uns bald, ich hoffe, czy jakos tam podobnie.

Hej krzyżak!!

Ja, gut!!! Jagód??? A skąd ja Ci tu jagód teraz nazbieram :shock: :shock:

Tyle zrozumiałem z tej niemczyzny :| . Wiem że język wroga trzeba znać, ale już chyba trochę za stary jestem na naukę - zwłaszcza tego języka :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam kolegę

Rozmawialiśmy już na advrider.pl – zachęcałem do przyjazdu na zlot :)

pozdrawiam Klod

Cześć Klod. Dzisiaj to już chyba po zlocie?? Czy może jest jakieś przesunięcie terminu???

Jeśli zlot już był to pozostaje mi tylko czekać na jakieś relacje foto 8-)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj serdecznie z 3miasta, co go Wrockiem wołają ;) :) :D

Masz niezły domek na 4 kókach (chociaż tak naprawdę trudno je zliczyć) ;) Wstąpiłem dzisiaj na wątek "nasze profesje" i tak pomyślałem, że z Ciebie, to pewnie jest niezły domokrążca :) :D

Do takiej naczepy swojego woza, to niejednego GSa mógłbyś pewnie zmieścić :D A możeby tak next zlot zrobić gdzieś na np. gorących piaskach SzaremAl Sheik czy coś takiego??? Pakujemy cały zlotowy chlew do Wimala bryki i wio na Sacharę :) :lol: :D

Marycha - niezły pomysł :D :D

Chociaż "bryka" na zdjęciaćh nie moja, to może z moim bossem bym się dogadał coby go wynajął na kilka dni :lol: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam i pozdrawiam z lubelskiego. :)

Witam i pozdrawiam lubelskie :)

Generalnie I LOVE całą POLSKĘ :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej wimal1, Toruń i Gniezno niedaleko, może kiedyś zobaczymy się na trasie :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×