Skocz do zawartości
rasta

Jak dobrać się do wyprowadzeń przekaźnika nadmiarowego/relief relay

Recommended Posts

Grzebię sobie w elektryce (może dalej będzie działała...) i pojawił się problem:

jak/w jakim miejscu najwygodniej dobrać się do wyprowadzeń przekaźnika nadmiarowego/relief relay (el. na górze po lewej na 6 stronie http://f650gs.pl/fot..._schematics.pdf, pierwszy przekaźnik po lewej w pudle z elektroniką F650 GS)?

Pewnie da się do niego wpiąć jakoś w wiązce przewodów, ale który to przewód? ;/

I druga sprawa: czy jest jakieś wygodniejsze dojście do wyprowadzeń przerywacza od kierunków niż przewody na jego wyprowadzeniach? Niby nie ma z tym problemu, jednak tych przewodów jest dość mało "na zapas" i ciężko się przy nich manewruje. Może gdzieś po drodze do włącznika kierunków?

edit: Relief relay - pierwszy z lewej na górze ;] Wiązka o której mowa powyżej - na dole po lewej.

elektryuka.JPG

edit 2: Gniazdo do przekaźników (czarnych) ma z tyłu "dźwigienkę", w którą stronę trzeba ją odgiąć, żeby je wyciągnąć? Prawdopodobnie nikt go nie ruszał od 13 lat i muszę użyć sporo siły, a nie chciałbym go połamać na starcie ;/

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rasta fajne zdjęcie, już je chyba kiedyś widziałem :D

No przecież nie będę robił nowego jak bebechy są te same ;]

Ale coś słabo z elektryką na forum, albo każdy uznaje, że pytanie jest na tyle bzdurne, że szkoda strzępić klawiatury ;D

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dobrze pamiętam, to podważałem neonówką i jakoś wyszło. No ale skoro było 13 lat bez dotykania, to możesz mieć ciężko :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale coś słabo z elektryką na forum, albo każdy uznaje, że pytanie jest na tyle bzdurne, że szkoda strzępić klawiatury ;D

Jest jeszcze jedna opcja:

Reszta posłuchała się dobrej rady - "F650GS to fajny motocykl, dopóki nie dłubiesz w elektryce. Jak podłubiesz, to się sypnie."

Ja nie dłubałem i być może temu nie miałem problemów.

A merytorycznie, to niestety z w/w powodów nie pomogę :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dave nie przesadzaj, w 3-letnim motku ok. zgadzam się częściowo :D

W 13 letnim nie grzebiesz nie jedziesz :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze jedna opcja:

Reszta posłuchała się dobrej rady - "F650GS to fajny motocykl, dopóki nie dłubiesz w elektryce. Jak podłubiesz, to się sypnie."

Ja nie dłubałem i być może temu nie miałem problemów.

A merytorycznie, to niestety z w/w powodów nie pomogę :)

Zobaczymy pod koniec tygodnia jak będę miał trochę czasu żeby go poskładać do kupy ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×