Skocz do zawartości
kary1610

PILNA POMOC !!! - Łożysko główki ramy

Recommended Posts

Witam

Wymieniam właśnie łożysko główki ramy

Zamówiłem zestaw naprawczy na boxer- parts itp.. komplet naprawczy czyli 2 uszczelniacze i 2 łożyska 28/52/16 a tu ZONK !!! :shock: dolne łożysko pasuje a górne nie, ma wymiar 26/52/16 !!! czy ktoś wcześniej coś kombinował przetaczał ???? nic z tego nie rozumiem...

I teraz nie wiem co zrobić czy szukać łożyska o takich wymiarach czy dotoczyć mały pierścień aby dopasować czpień do oryginalnego łożyska ??? :) może w jakiejś wersji były różne łożyska co Wy na to Tęgie głowy ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiec tak ... łożyska kupiłem jakie polecacie na forum rocznik mojego moto to 2002 ale z vin-u wynika ,że 2001...

Pewnie przy sprowadzeniu ktoś pokombinował z rocznikiem :). Tak jak pisałem poprzednio górne łożysko jest inne wewnętrzna szalka jest na 26 a nie 28 . Zaniosłem to wszystko do tokarza który dopasował "pierścionek" i oryginalne łożysko teraz pasuje. Nie lobie takich "kombinacji" ale nie miałem wyjścia :) . może zimową porą poszukam gdzieś kompletnej górnej półki i w tedy zrobię jak ma być. Zastanawia mnie tylko czy w jakimkolwiek GS-sie były inne rozmiarowo łożyska główki ramy czy zawsze były identyczne tzn. czy była różnica między dolnym a górnym... :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na to pytanie odpowiedzą koledzy którzy zmieniali, między 2001 a 2002 na pewno nie było różnicy... skoro masz namieszane w papierach to kto wie co to za półki :?

ps. np na Twoim avatarze pierwsze co widzę niepasującego to przedni zderzak od dakara... wklejałeś już zdjęcie jakieś swojej maszynki ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,

Łożyska w GS niezależnie od rocznika są te same na górze i na dole. Pewnie miałeś coś pogięte i stoczono 1mm z tulei górnej nakrętki która dociska te łożyska. Chyba nie musisz kupować całej półki tylko tą dużą telerzowatą nakrętkę.. choć nie pamiętam już dokładnie jak to łożysko tam siedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz rację Jackx wystarczy wymienić tą nakrętkę półka jest ok... co do fotek to jeszcze nic nie wklejałem ale teraz się zastanawiam czy moje moto nie miało jakiejś kraksy :evil: . Ogólnie prowadzi się dobrze nie "ciągnie" na boki przy hamowaniu jedzie równo sam już nie wiem . Nie miałem gdzie " pomierzyć " ramy czy jest prosta itp. wiecie "Bieszczadzkie" warunki :)

A tak a propos to w którym dziale mogę się"pochwalić swoim moto ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Masz rację Jackx wystarczy wymienić tą nakrętkę półka jest ok... co do fotek to jeszcze nic nie wklejałem ale teraz się zastanawiam czy moje moto nie miało jakiejś kraksy :evil: . Ogólnie prowadzi się dobrze nie "ciągnie" na boki przy hamowaniu jedzie równo sam już nie wiem . Nie miałem gdzie " pomierzyć " ramy czy jest prosta itp. wiecie "Bieszczadzkie" warunki :)

A tak a propos to w którym dziale mogę się"pochwalić swoim moto ?

moze tu? :) viewtopic.php?f=4&t=677

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam Dakara 2001 i zamawiałem łożyska z Boxer-parts, wszystko śmiga od ponad 20k bez problemu. Nie wymieniałem tego sam, ale wierzę, że mechanik nic nie przetaczał bez mojej wiedzy.

A na marginesie, to powiem Wam, że i tak trzeba wszystko samemu sprawdzać. Mimo, że w sklepie Boxer-Parts mam wpisany vin moto, to i tak zdarzyło się, że przysłali mi sprężyny progresywne nie do Dakara, tylko zwykłego GSa. Dobrze, że sam to w porę wyczaiłem. Oczywiście nie było problemów z wymianą w sklepie, ale musiało to potrwać kolejne 2 tyg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj powiem Ci, że w boxer-parts parę rzeczy zamawiałem i jak do tej pory zawsze przyszło coś nie tak :lol: albo czegoś brakowało, albo było trochę inne niż potrzebne było ;)

ale najważniejsze jest to, że pan Wojtek reaguje na wszelkie problemy błyskawicznie i wysyła brakujące rzeczy na swój koszt. Na początku się przejmowałem ale teraz traktuję to jako "pozytywne zakręcenie" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×