Skocz do zawartości
Kuma

IMMOBILISER- JAK SPR?

Recommended Posts

Witajcie!

Czy ktos z Was wie w jaki sposób sprawdzić czy moto ma immobiliser? Chodzi dokladnie o BMW F 800 GS z 2010 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak sprawdzić to nie wiem, ale 8setka z tego co wiem ma go w standardzie ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zanosisz kluczyk tam gdzie dorabiają i mówisz, że chcesz dorobić - pan powinien sprawdzić - ma takie cóś do sprawdzania - jak to przyzwoity punkt ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, dzięki :) Przekaże to ubezpieczycielowi :)

Edytowane przez Kuma

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inną sprawą może być wyzerowany kod ale to już inna bajka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to znaczy wyzerowany kod? Jaki kod?

Edytowane przez Kuma

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to znaczy wyzerowany kod? Jaki kod?erowane

Immobiliser we współczesnych układach sterowania to urządzenie elektroniczne współpracujące i sterowane przez komputer.

Najczęściej po podpięciu komputera serwisowego do komputera ( jednostki sterującej ) pojazdu da się usunąć kod kluczyka ( np. po kradzieży czy zagubieniu), dodać ( jak się kupi nowy lub odnajdzie zagubiony ), sprawdzić ....

Czy na to pozwala komputer w F800 to nie wiem - trzeba by zapytać w jakimś rozgarniętym autoryzowanym serwisie.

Tak przy okazji ubezpieczenia - kiedyś potrzebowałem kwit dla ubezpieczyciela ( ubezpieczenie AC ), a do tego miałem tylko 1 kluczyk oraz wymagali dodatkowych co najmniej 2 zabezpieczeń - w serwisie wydali mi zaświadczenie, że aktywny jest jeden kluczyk o numerze ....oraz była notatka na temat zabezpieczeń sprawnych i aktywnych ( immobiliser, alarm ), a wszystkie inne kody kluczyków zostały zdezaktywowane i to też napisali - w puszcze tak miałem.

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na marginesie - jadąc gdzieś dalej warto zabrać ze sobą antenkę immobilizera, potrafi skutecznie uniemożliwić uruchomienie motocykla. Koszt w zasadzie niewielki, wymiana prosta, a ile spokoju.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na marginesie - jadąc gdzieś dalej warto zabrać ze sobą antenkę immobilizera, potrafi skutecznie uniemożliwić uruchomienie motocykla. Koszt w zasadzie niewielki, wymiana prosta, a ile spokoju.

Właśnie Tomaszu pochwal się co i jak dokładnie wygląda z ta anteną, czytałem o tym ale nikt dokładnie nic nt temat nie opisywał ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie antenka (transponder) w kluczyku wygląda tak:

8148948300_1370803473.jpg

Po drugiej stronie jest jakiś odbiornik, jednak średnio mi się wydaje aby było to łatwe do zdemontowania w kilka chwil tym bardziej, że będzie ona zabudowana gdzieś w okolicach stacyjki.

Pozostaje jeszcze kwestia czy po zdemontowaniu antenki immo nie wykryje błędu a do tego długi okres nieużytkowania sprzęta może skończyć się zgubieniem kodu. W niektórych samochodach nie ma możliwości zaprogramowania ponownie tego samego kodu co wiąże się z kolejnymi kosztami.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

392107158_jPM6c-M.jpg

tak wygląda antenka, a co zrobić w razie awarii napiszę jutro :-)

Edytowane przez tomekm
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lub dzisiaj - w sytuacji AWARYJNEJ:

a żeby to wymienić, to faktycznie potrzebny jest torx(?) z otworem, oprzy czym "torx" jest 5-cio ramienny

Edytowane przez tomekm
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. W serwisie :)

Znaczy zaprogramować uprzednio? czy jak to się tam zwie ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a można to zrobić bez gs911?

Tak. W serwisie :)

Z filmu jasno wynika, ze GS-911 czy inny komputer potrzebny tylko jest do zczytania informacji o bledzie i ewentulanym usunieciu bledu.

Do tego zeby sparowac nowa antene potrzebna jest tylko stara i drugi kluczyk. Mysle ze obedzie sie jednak bez kompa :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisze Motumb.

A do tego nawet nie bardzo trzeba kompa, bo jak jest problem z immobiliserem będziesz miał napis EWS na wyświetlaczu.

Sama antena nie jest "inteligentna". Moduł dekodujący jest przy stacyjce, ale poniżej.To ten element musi być zgodny z kluczykiem i 'komputerem' (tak naprawdę również z licznikami).

Odnośnie parowania tych urządzeń, to serwis BMW też nie jest w stanie ich powiązać. Można zamówić kluczyk, ale przychodzi z centrali na podstawie VIN.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh, pewnie złodziej rozbraja temat w jakiś idiotycznie prosty sposób w ciągu paru sekund, a jest to zabezpieczenie jedynie przed właścicielem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh, pewnie złodziej rozbraja temat w jakiś idiotycznie prosty sposób w ciągu paru sekund, a jest to zabezpieczenie jedynie przed właścicielem.

Niestety tak. Ten sposób to wciągnięcie do busa.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMHO musi być analogia do katamaranu. Kiedyś widziałem jak gość spokojnie pokonał zamek w wieśwagenie, spędził w środku jakieś 10 sekund i zwyczajnie pojechał.

Przekonało mnie to do iluzoryczności fabrycznych zabezpieczeń. Zatem AC plus jakiś swój patent...

Wracając do wątku - wypada zatem wozić zapasową antenkę przy założeniu że i tak sam tego nie odpalę? Badam temat, bo wyrastam już obecnego 200 i myślę o następnym etapie. G650 został wybrany też z tego powodu, że elektronika jest w w nim raczej szczątkowa ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając do wątku - wypada zatem wozić zapasową antenkę przy założeniu że i tak sam tego nie odpalę?

Dokładnie tak robią podróżnicy z ADV i temu podobnych...

Chociaż podobno problem dotyczył bardziej pierwszych egzemplarzy... potem niby coś poprawili.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi się dzisiaj wyswietlił trójkąt i EWS i moto nie chciało zapalić. Wyłącznie i ponowne włączenie zapłonu i tym razem odpalił. Kilkakrotnie później w ciągu dnia był odpalany i bez problemu... ale trzeba się przyjrzeć tej sytuacji...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×