Skocz do zawartości
art

Plan wzmocnienia lampy / oświetlenia

Recommended Posts

Podczas weekendowej przejażdżki po Podlasiu (zakończonej o północy - miałem okazję przetestować światła) zauważyłem, że mam strasznie słabe oświetlenie (przynajmniej w porównaniu z Ténéré XT660Z).

A ponieważ zaczynam robić porządki z moją starą poczciwą puszką, która również praktycznie już "nie świeciła" pojechałem na polerowanie lamp.

Teraz chyba zrobię to samo w mojej efce (choć tak brudne nie są) jednak wiadomo kamyczkiem często dostanie i reflektor nie jest jak nowy - jakby ktoś był chętny to możemy podjechać razem i może dostać jakiś rabat?

Do wymienię żarówkę na night breaker, co może też coś da.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, jak uzyskać lepsze oświetlenie?

Dla zainteresowanych taki efekt czyszczenie lamp dało w samochodzie:

Przed

IMAG0266.jpg

Po

IMAG0268.jpg

Edytowane przez art

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Założyłem żarówkę OSram + 100% i dołożyłem halogeny Helle Micro - rewelacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Falcon, jak nie chcesz zmieniać akumulatora to zmień żarówki na mniejsze u Helki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tymi lapami to jest tak, że znów wkradli się tu księgowi i zamiast szklanych (jak kiedyś) robi się plastikowe, które od promieni słonecznych ulegają zniszczeniu.

Polerowanie jak najbardziej daje im drugie życie.

Ale Ty w eFce masz szklane lampy więc raczej nie jest to wina lamp a producenta, który się nie postarał i zaprojektował lampę taką jaką jest ;)

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Falcon, jak nie chcesz zmieniać akumulatora to zmień żarówki na mniejsze u Helki

Helle włączam sporadycznie na dojazd do domu 10 km po zmierchu, na razie nie mam problenów, ale dzięki za info :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale kiedyś się zdarzy że będziesz jechał borem, lasem i jeszcze we mgle a rano nie odpalisz motka

wielkiej różnicy w oświetleniu nie będzie jak zamontujesz 2x35W a jaka ulga dla kieszeni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co powiecie na to

8e54efb7486c4dff88c47afeb96fbd65.jpg

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobne rzeczy robi Britannia Composites. Czyzby Ian w koncu cos wystrugał do Dakara? Masz wiecej zdjec? Ciekaw jestem czy szyba i czacha to całość? Jeśli szyba jest docieta to naprawde bardzo dokładne wykonanie. Fabryka w tych rocznikach nie moze poszczycic sie takim spasowaniem elementow czaszy, plastikow zegarow i szyby. Wygląda zadziornie. Ciekawe jak świeci.

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co powiecie na to

8e54efb7486c4dff88c47afeb96fbd65.jpg

Koło nie w osi, nierówno "zawieszone" lagi, plastiki pod czachą krzywe, brak lusterka ... Daj więcej zdjęć to więcej powiemy :lol:

:beer:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm... Dlatego chciałem wiecej fotek. Komiczny efekt daja dodatkowe boczne halogeny. Całość nie wygląda tak żle. Kwestia pomalowania. Moim zdaniem lepiej niz oryginał. A co powiesz na to?

IMG_20131201_134221_959.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

taka DR-ka trochę z czachy - taki jakby to powiedziała Eva z Drzewa - zgraźniacz :-D , nie widzi mi sie :-) ogólnie problem jak zwykle z błotnikiem przednim i zachlapywaniem lampy potrafi doprowadzić do szału :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co powiesz na to?

Wyząbkowana opona, brak wzmocnienia w szybie, ogólnie brudny, podnóżek krzywy ... :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

taka DR-ka trochę z czachy - taki jakby to powiedziała Eva z Drzewa - zgraźniacz :-D , nie widzi mi sie :-) ogólnie problem jak zwykle z błotnikiem przednim i zachlapywaniem lampy potrafi doprowadzić do szału :-)

Na taki model DRki jeszcze nie trafilem :) a te lampki w wersji HID uwierz mi swieca naprawde ostro i biora raptem 70W obie. Błotnik daje rade. Wszystko wkoło zachlapane a lampa czysta.

Wyząbkowana opona, brak wzmocnienia w szybie, ogólnie brudny, podnóżek krzywy ... :lol:

Nie o to pytałem... :lol: Koles jezdzi w rajdach wiec czasem sie przewroci :) Szyba daje rade bez wzmocnienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyząbkowana opona, brak wzmocnienia w szybie, ogólnie brudny, podnóżek krzywy ... :lol:

pewnie po glebie :-)

Ale poza tym myślałem kiedyś nad przednią czachą w X-sie, oglądałem zdjęcia przeróbek MTBikera... i poza taką szybą...

SAM_2052.jpg

DSC8286.jpg

nic nie wymyśliłem :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co powiecie na to

8e54efb7486c4dff88c47afeb96fbd65.jpg

wysłano z wodoszczelnego

niewiarygodne, popsuli popsute ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie bardziej interesuje wymiana swiatla glownego ale przy okazji ciut wieksza owiewka sie przyda. Poza tym jest miejsce na GPS nad zegarami. Rajdowa jak dla mnie za duza bo utrudnia zmagania w terenie. To co prezentujesz moze daje rade ale slabe swiatla, sposob mocowania do kierownicy plus jeszcze slabszy "look" mi nie pasuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta, wygląda jak żaba :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to za lampa?

5848c77ec8e2e22c4aadcd2b8aa2f561.jpg

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pomarańczowa :) pewnie nakładka, żeby światełko lepiej widziano w lusterkach puszek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie taki fotoradar straży miejskiej - stawiają przy drodze, że niby motor stoi ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie bardziej interesuje wymiana swiatla glownego ale przy okazji ciut wieksza owiewka sie przyda. Poza tym jest miejsce na GPS nad zegarami. Rajdowa jak dla mnie za duza bo utrudnia zmagania w terenie. To co prezentujesz moze daje rade ale slabe swiatla, sposob mocowania do kierownicy plus jeszcze slabszy "look" mi nie pasuje.

Po mojej ostatniej przygodzie podpisuje sie dwiema lapkami nad projektem ulepszenia oswietlenia. Deba zwalonego na dwie trzecie drogi nie zauwazylem przy oryginalmym oswietleniu. Britanica troche droga. Rozawazam jakies LED'y

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po mojej ostatniej przygodzie podpisuje sie dwiema lapkami nad projektem ulepszenia oswietlenia. Deba zwalonego na dwie trzecie drogi nie zauwazylem przy oryginalmym oswietleniu. Britanica troche droga. Rozawazam jakies LED'y

Ja sie jeszcze zastanawiam. Moze bedzie jakas obnizka przedswiateczna. Moze jakas premia :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×