Skocz do zawartości
art

Plan wzmocnienia lampy / oświetlenia

Recommended Posts

W temacie "bardziej" świecących żarówek to słyszałem, że podobno patent polega na tym, że one są na mniej niż 12V. A że instalacja jest na 12 to mocniej świecą ale na granicy przepalenia. Proponuję wozić ze sobą zapasową jeśli się ma takowe no bo fizyki jednak się nie oszuka. Coś kosztem czegoś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

raczej mają cieńszy żarnik, stąd też ich mniejsza trwałość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sie jeszcze zastanawiam. Moze bedzie jakas obnizka przedswiateczna. Moze jakas premia :)

Mnie chyba ta bardziej sie podoba

Lynx-R-X-Challenge-low-fender-800.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie chyba ta bardziej sie podoba

Lynx-R-X-Challenge-low-fender-800.jpg

Nie wszystko widać, ale rozwiązanie ciekawe, najlepsze wg mnie w tym rozwiązaniu to........... niski błotnik, dzisiaj jechałem na spóźniony przegląd i o ile światła mam rewelacyjne, o tyle co kilka km w błocie przednia lampa skutecznie zalepia się błotem :x

W drodze powrotnej była taka mgła że światło leda było tak rozproszone że i tak nie było nic widać :-D ale co pojeździłem to moje ;-)

P.S. Czy to przypadkiem nie jest błotnik od 8setki? Masz jeszcze więcej fotek tego motocykla?

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie chyba ta bardziej sie podoba

Lynx-R-X-Challenge-low-fender-800.jpg

Wizualnie bardziej podoba mi sie wersja pierwsza ze swiatłami w poziomie. Ta jednak ma jedna przewage - jedna lampke na LEDach 35W lub 42W od Baja design. Na dlugich musi niezle dawac. W tej pierwszej nie widze takiej opcji chociaz mozna by skrobnac do Iana i dopytac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wszystko widać, ale rozwiązanie ciekawe, najlepsze wg mnie w tym rozwiązaniu to........... niski błotnik, dzisiaj jechałem na spóźniony przegląd i o ile światła mam rewelacyjne, o tyle co kilka km w błocie przednia lampa skutecznie zalepia się błotem :x

W drodze powrotnej była taka mgła że światło leda było tak rozproszone że i tak nie było nic widać :-D ale co pojeździłem to moje ;-)

P.S. Czy to przypadkiem nie jest błotnik od 8setki? Masz jeszcze więcej fotek tego motocykla?

Zdjecie pochodzi ze strony producenta owiewki. Więcej szczegółów nie znam, ale jak mnie pamięć nie myli to MTbiker miał chyba kiedyś niski blotnik u siebie w Xie. Ja wypieprzylem oryginalny i założyłem od KTM'a. Na światło jeszcze chlapie, ale przynajmniej nie drzyzga błotem po twarzy...

Wizualnie bardziej podoba mi sie wersja pierwsza ze swiatłami w poziomie. Ta jednak ma jedna przewage - jedna lampke na LEDach 35W lub 42W od Baja design. Na dlugich musi niezle dawac. W tej pierwszej nie widze takiej opcji chociaz mozna by skrobnac do Iana i dopytac.

Zapytać? Zamawiamy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytać? Zamawiamy?

Zapytac zawsze mozna :).

EDIT:

Patrze na ten drugi koncept i sam juz nie wiem, ktora ładniejsza... Zauważyłem, że dodatkowo ma wzmocnienie z blachy usztywniające całą owiewke jak i regulacje szyby. Duzy plus. Do tego ten wczesniej wspomniany LED :).

Lynx-R-X-Challenge-High-fender-800.jpg

Lynx-R13-600.jpg

Ciekawe od czego ten górny błotnik?

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytac zawsze mozna :).

EDIT:

Patrze na ten drugi koncept i sam juz nie wiem, ktora ładniejsza... Zauważyłem, że dodatkowo ma wzmocnienie z blachy usztywniające całą owiewke jak i regulacje szyby. Duzy plus. Do tego ten wczesniej wspomniany LED :).

Lynx-R-X-Challenge-High-fender-800.jpg

Lynx-R13-600.jpg

Ciekawe od czego ten górny błotnik?

Stawiam na KTM lub Acerbis. Wyglada zupełnie jak mój od KTMa

http://f650gs.pl/topic/104-fotki-naszych-maszynek/page__view__findpost__p__251518

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytac zawsze mozna :).

EDIT:

Patrze na ten drugi koncept i sam juz nie wiem, ktora ładniejsza... Zauważyłem, że dodatkowo ma wzmocnienie z blachy usztywniające całą owiewke jak i regulacje szyby. Duzy plus. Do tego ten wczesniej wspomniany LED :).

Lynx-R-X-Challenge-High-fender-800.jpg

Lynx-R13-600.jpg

Ciekawe od czego ten górny błotnik?

KTM lub Acerbis. Wyglada zupełnie jak mój od KTMa

http://f650gs.pl/topic/104-fotki-naszych-maszynek/page__view__findpost__p__251518

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytac zawsze mozna :).

EDIT:

Patrze na ten drugi koncept i sam juz nie wiem, ktora ładniejsza... Zauważyłem, że dodatkowo ma wzmocnienie z blachy usztywniające całą owiewke jak i regulacje szyby. Duzy plus. Do tego ten wczesniej wspomniany LED :).

Lynx-R-X-Challenge-High-fender-800.jpg

Lynx-R13-600.jpg

Ciekawe od czego ten górny błotnik?

KTM lub Acerbis. Wyglada zupełnie jak mój od KTMa

http://f650gs.pl/topic/104-fotki-naszych-maszynek/page__view__findpost__p__251518

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O! Właśnie taki zestaw będę chciał zamówić do Xcountry. Jak tylko motek będzie już w garażu, składam zamówienie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O! Właśnie taki zestaw będę chciał zamówić do Xcountry. Jak tylko motek będzie już w garażu, składam zamówienie.

Tanie to nie jest.... Ja jestem w trakcie ze tak powiem tylko musze wywiedziec sie dokladnie odnosnie opcji oswietlenia czyli roznych lampek jakie tam moga byc zamontowane. Tak wyglada na X-country

Lynx-R-G650-BMWs-800.jpg

Lynx-R-X-Country-800.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przez tę lampę to specjalnie szukam żółtego :) motka. Cena owszem, wysoka, ale gdybym chciał kupować wszystko osobno tj. osłonę, deflektor i dodatkowe ledy, to wyszłoby niewiele mniej. A tak to jest 3 w jednym :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaka jest cena i kto to produkuje ? bo jakoś nie mogę się doszukać. Może bym na swoim wieśniaku zawiesił.

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak sie zdecydujecie to ja wam to chętnie do kraju wyślę ;) Moze jakieś zbiorowe zakupy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak sie zdecydujecie to ja wam to chętnie do kraju wyślę ;) Moze jakieś zbiorowe zakupy?

Ja na 100% :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna opcja, ale dla mnie jednak trochę za droga, oświetlenie w miarę mam, więc dla samej czachy mi się nie opłaca (choć nie powiem - wygląda ciekawie) spróbuję jedynie dosztukować ten błotnik od 8setki do czelendża - okaże się czy słowo "dosztukować" to będzie słowo klucz :-D

p.S. Wieśniak będzie nawet ciekawie wyglądał z tą facjatą, trzeba tylko z przodu koło zmienić :-)

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak sie zdecydujecie to ja wam to chętnie do kraju wyślę ;) Moze jakieś zbiorowe zakupy?

Ja na 100% :)

Ja tak na 99%. Czekam na info odnosnie konfiguracji lampek :). Piotr puscilem Ci PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

A nie macie tam za oceanem jakiejś wolnej szyby od Dakara na 3 śruby? ;D

PS: Na 4 tez może być!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaką konfigurację preferujesz?

Jako krotki wystarczy mi 35W. Do jazdy w dzien mi niepotrzeba wiecej a tez niezle daje. W przypadku 55W musialbym dorzucic cos (pewnie jakis panel LEDowy albo dodatkowa lampke LED typu Work 10W) do jazdy dziennej. Lepiej zeby 280W alternator mial zapas chocby na grzane manetki w przyszlosci. Jako długie chciałbym 42W squadrona pro 4300 lumenow. Tutaj lekka konsternacja. Do wyboru jest suadron 30W (nie znalazlem takiego modelu na stronie Baja design) lub LED baja 42W (nie ma nazwy squadron wiec nie wiem w ogole co to za lampka). Byc moze to tylko bledy na stronie w opisie. Kolejna kwestia czy w opcji "swiatla dlugie" swieci halogen + LED czy tylko sam LED. Jesli Piotr jeszcze nie napisał do Iana z tymi pytaniami to sam naskrobie i poprosze o wyjasnienia. Jak juz bede wiedzial co i jak to podejme ostateczna decyzje.

Jesli chodzi o sama owiewke to decyzja zapadła ze bedzie to jednak nie Lynx tylko LynxR.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj znać jak coś ustalisz (co do ceny również).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak sie zdecydujecie to ja wam to chętnie do kraju wyślę ;) Moze jakieś zbiorowe zakupy?

A podejdzie toto do DRZ?

Edit. A widzę, że są modele do DRZ, muszę przemyśleć temat bo tanio nie jest.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A podejdzie toto do DRZ?

Edit. A widzę, że są modele do DRZ, muszę przemyśleć temat bo tanio nie jest.

Wersja nr1 czyli Lynx tak. 2ki LynxR nie widze ale mysle, ze to nie bedzie trudne zrobic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×