Skocz do zawartości

Recommended Posts

W sobotę po trasie odstawiłem motka do garażu i dopiero dzis chciałem się przejechac, ale...

Przekręcam kluczyk, kontrolki się zapalają, wtedy muszę go na pilocie odblokować, wskazówka obrotomierza lekko sie unosi pompa paliwa wydaje odgłos i można palić.

Jednak dzis po nacisnieciu guzika na pilocie nie było żadnej reakcji, myślałem że bateria w pilocie padła-wymieniłem i dupa, nic. Co mogło siestać ?

W motocyklu jest oryginalny alarm i to wszystko jest chyba razem spięte z immobiliserem , jesli nie pilot to alarm albo immobiliser.

Idzie to jakoś obejśc?

A jak bylismy na zlocie na mazurach to tam chyba ktoś miał podobny problem, doradźcie coś.

A jak padł pilot to da się go jakos dorobić, odtworzyć? Kiedy naciskam guziki na pilocie kontrolka pilota miga ale ani alarm ani immobiliser nie reaguje. Nie powinien tam gdzieś w instalacji być jakiś wyłącznik awaryjny tego ustrojstwa :)

No i w końcu gdzie jest immobiliser w gs-06.

To tyle mogę powiedziec na dziś bo jeszcze się do niego nie dobrałem, może jutro zacznę grzebać. Pomocy :P i Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sobotę po trasie odstawiłem motka do garażu i dopiero dzis chciałem się przejechac, ale...

Przekręcam kluczyk, kontrolki się zapalają, wtedy muszę go na pilocie odblokować, wskazówka obrotomierza lekko sie unosi pompa paliwa wydaje odgłos i można palić.

Jednak dzis po nacisnieciu guzika na pilocie nie było żadnej reakcji, myślałem że bateria w pilocie padła-wymieniłem i dupa, nic. Co mogło siestać ?

W motocyklu jest oryginalny alarm i to wszystko jest chyba razem spięte z immobiliserem , jesli nie pilot to alarm albo immobiliser.

Idzie to jakoś obejśc?

A jak bylismy na zlocie na mazurach to tam chyba ktoś miał podobny problem, doradźcie coś.

A jak padł pilot to da się go jakos dorobić, odtworzyć? Kiedy naciskam guziki na pilocie kontrolka pilota miga ale ani alarm ani immobiliser nie reaguje. Nie powinien tam gdzieś w instalacji być jakiś wyłącznik awaryjny tego ustrojstwa :)

No i w końcu gdzie jest immobiliser w gs-06.

To tyle mogę powiedziec na dziś bo jeszcze się do niego nie dobrałem, może jutro zacznę grzebać. Pomocy :P i Pozdrawiam.

Sprawdź bezpieczniki. Może głupota, ale brat miał podobne objawy w furze, a po prostu jeden bezpiecznik padł ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i sprawdź akumulator

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam podobny problem.Motek odpalił,pochodził kilka sekund i zdechł.Przekręcenie kluczyka-zero reakcji.Kontrolek ni ma.Bezpieczniki ok prąd w aku jest immobilisera u mnie nie ma.Podejrzewam stacyjkę ale za cholerę nie wiem jak sprawdzić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zlocie na Mazurach podobny problem miał Krzyzak. Serwis skończył się wypruciem alarmu (też był oryginalny ;-))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam podobny problem.Motek odpalił,pochodził kilka sekund i zdechł.Przekręcenie kluczyka-zero reakcji.Kontrolek ni ma.Bezpieczniki ok prąd w aku jest immobilisera u mnie nie ma.Podejrzewam stacyjkę ale za cholerę nie wiem jak sprawdzić

Powiedział Policjant na emeryturze. Co kolegów po fachu nie znasz?? Powiedzą Ci ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zlocie na Mazurach podobny problem miał Krzyzak. Serwis skończył się wypruciem alarmu (też był oryginalny ;-))

oryginalny, tez sie czasem psuje

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bezpieczniki ok od razu sprawdzilem, aku tez ok.

Najbardziej stawiam na to ze pilot padl bo ani alarm ani immo nie reaguje, problem w tym ze mam tylko jeden :/

Jak mozna sprawdzic tego pilota ? U jakiegos elektronika?

Edytowane przez Ślunzok (Olo)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No wlasnie ja bym tez najchetniej wszystkie te elekteoniczne bambetle wtwalil, tylko nie wiem czy w tym moim alarm nie jest polaczony z immobiliserem

Chyba nie jest to jakaś wielka filozofia, Krzyzakowi robił to miejscowy spec od motocykli (z Węgorzewa) i zajęło mu to jakąś godzinę.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba nie jest to jakaś wielka filozofia, Krzyzakowi robił to miejscowy spec od motocykli (z Węgorzewa) i zajęło mu to jakąś godzinę.

Zanim oddasz motek w obce ręce przejrzyj połączenia i kable pod kontem uszkodzenia, przetarcia - główka ramy przodem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hejka.

Nauczylem sie jednej ważnej rzeczy od jarka - myslec logicznie :P

Więc dzis zanim zacząłem myśleć o rozebraniu gski, doszedłem do wniosku że skoro na pilocie sa dwie funkcje (immobiliser i alarm) to jesli by zepsuł się immo, to alarm by działał i na odwrót, no chyba że zdarzył by się taki wielki zbieg okoliczności że oba by padły, ale bardzo mało prawdopodobne. A skoro niema żadnej reakcji, to zacząłem obstawiać pilota.

Pojechałem do fachmana od dorabiania kluczyków, kodowania immo itp, sprawdził i stwierdził że transponder w pilocje nie daje sygnału. Znaczy się padł i teraz jest problem czy da się tego pilota odtworzyć czy to tylko serwis bmw moze zrobić, no i jaka będzie cena.

Gdyby dział to można by go było sczytać i skopiować, ale teraz to już po ptokach. Taka moja sugestia dla reszty, jak macie takie elektroniczne cudo-motorki to zawczasu dorabiajcie kluczyki, piloty i inne elektro-badziewia. Na razie, zajme się dorobieniem pilota, a jak sie nie da, abo będzie to strasznie drogie to pomyślę o ominięciu elektroniki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zachowaj spokój - na zawodowców trzeba użyć lepszych zawodowców ... co Ci szkodzi - http://www.otwieranie.sos.pl/

Albo ogólnie do wujka G z zapytaniem : awaryjne otwieranie samochodu czy : naprawa pilotów samochodowych

Telefon w dłoń ;) - są przecież takie piloty co otwierają wszystkie piloty ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może sie przyda

Aktywacja trybu progamowania

1.Dezaktywuj alarm

2. Włącz zaplon

3.Naciśnij przycisk 1 (ten od lewej strony trzymając logo bliżej siebie) trzy razy. Nastąpi potwierdzenie dźwiękowe 1 raz.

4. Wyłącz zapłon w ciągu 10 sek.

5. Naciśnij przycisk 2 (ten po prawej) trzy razy. Powierdzenie dźwiękowe 1 raz

6. Włącz zapłon w ciągu 10 sek. Potwierdzenie dźwiękowe 3 razy.

Funkcja programowania jest teraz aktywna

Liczba błysków diody świecącej oznacza krok, do którego użytkownik dotarł w czasie programowana.

Kiedy wciśnięty zostaje przycisk 1 jako potwierdzenie rozlega się dźwięk alarmu, a gdy wciśnięty zostaje przycisk 2 rozlega się dźwięk zatwierdzenia.

Po zakończeniu ostatniego kroku dioda świecąca przestanie migać i rozlegną się 4 dźwięki zatwierdzenia.

Krok 1. Ustawienie: Wysoki sygnał dźwiękowy jako potwierdzenie po aktywacji/dezaktywacji. Przycisk 1 - Wł. przycisk 2 - Wył

Krok 2. Ustawienie: Nie używane. Naciśnij przycisk 1 lub 2

Krok 3. Ustawienie: Typ dźwięku alarmu. Przycisk 1 - Narasający, Przycisk 2 - Przerywany

Krok 4. Ustawienie: Automatycznie aktywowanie po wyłączeniu zapłonu . Przycisk 1 - Wł. Przycisk 2 - Wył

Opuszczanie trybu programowania

* Wyłączyć zapłon

*Odczekać 30 sek na automatyczne opuszczenie trybu.

Aby wskazać, ze programowane powiodło się, rozlegną się 4 dxwięki zatwierdzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

każdego pilota można otworzyć, problem powstaje jak go później złożyć :lol:

Jak masz szczelinę w poprzek pilota, to małym płaskim śrubokręcikiem powinieneś dać radę podważyć. Na początku sprawdź połączenia lutowane (najlepiej miernikiem) i wyjście na diodzie nadajnika... ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

każdego pilota można otworzyć, problem powstaje jak go później złożyć :lol:

Jak masz szczelinę w poprzek pilota, to małym płaskim śrubokręcikiem powinieneś dać radę podważyć. Na początku sprawdź połączenia lutowane (najlepiej miernikiem) i wyjście na diodzie nadajnika... ;-)

hahaha fakt :P

odwiedziłem kilku fachowców od kodowania i pilotów - werdykt - jednak pilot dobry.

Alarm padł. Szukałem informacji na stronach bmw, i dochodze do wniosku ze ten model chyba niema immobilisera, bo nigdzie nie ma takiej czesci, znaczy nie można go kupić, niema ich nawet w oryginalnych częściach bmw store.

Chyba immo jest zintegrowane z alarmem (bo to działa z jednego pilota) więc trzeba wypruć alarma i po kłopocie (chyba).

Teraz jestem na etapie szukania FACHOWCA który wyrwie chwasta :)

Wiecie co jest najlepsze- jak tłumaczę mechanikom o co chodzi to każdy jest pewny ze zrobi, do momętu kiedy pyta co to za auto, a ja ze motocykl bmw, no i od tej chwili fachowcy juz nie są tacy pewni ze dadza rade hahahahaha.

Nie wiem czy cieszyc sie z tego powodu czy pakać ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

F650GS singiel, bo po zdjęciu wnoszę że masz takiego właśnie, nie ma immobilisera w stacyjce

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jest oryginalny alarm połączony z immobilizerem, pilot z sygn. BMW, do tego mam osobno taki plastikowo-metalowy dzyndzel - w razie jak by padł pilot to mam go przytknąć do okolic mrugającej czerwonej diody na pulpicie. Juz próbowałem da sie tym awaryjnie wyłączyć alarm z imobilizerem.

Edytowane przez nokian66
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej wszystkim. Już po sprawie.

Dla przyszłych pokoleń :) gs przynajmniej do 2006 niema immo, alarm jest dokładany fabrycznie, w alarmie jest immobiliser. Wiązka do alarmu jest fabryczna, kostki też ale jest to opcja. Cała wiązka jest opcją i niema jej na schematach

Zeby to zlikwidować nic nie trzeba ciąć, rwać itp.

Wystarczy wypiąć wiązke nazwijmy ja A (3 kabelki) przy główce ramy która idzie do tyłu, wypiąć wtyczkę nazwijmy ją B (3 kabelki) z puszki przekaźników, wtyczkę a włożyć w miejsce wtyczki B i już ominiete :) resztę owinąć taśmą i mamy moto bez alarmu ale z możliwoscia (kiedyś tam) powrotu do oryginału. Kumpel z roboty zrobił mi to w 20 min. :) jak będę mieć chwilę to porobie zdjecia i dokładny opis co i jak należy zrobić.

A tak nawiasem mówiąc to te spece z bmw nieźle to obmyśliły, wszędzie mi wmawiali że bez komputera sie nie da, ze to strasznie trudne itp a tu wystarczy dwie wtyczki wyjąć jedna zamienić drugą zaslepić i po ptokach.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrób dokładny opis ze zdjęciami ... wiem, wiem ... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jest oryginalny alarm połączony z immobilizerem, pilot z sygn. BMW, do tego mam osobno taki plastikowo-metalowy dzyndzel - w razie jak by padł pilot to mam go przytknąć do okolic mrugającej czerwonej diody na pulpicie. Juz próbowałem da sie tym awaryjnie wyłączyć alarm z imobilizerem.

Zgadza się ale to też jest opcja, dołożona w fabryce, i immo jest w alarmie. One chyba wszystkie tak maja, a immo w stacyjce to chyba w tych nowych jest. Na pewno w roczniku 2010 jest już w stacyjce.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zrób dokładny opis ze zdjęciami ... wiem, wiem ... ;)

Postaram sie jutro zdjęcia zrobić i opisać :) bo dziś już pomału do roboty trzeba sie zbierac :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...Wystarczy wypiąć wiązke nazwijmy ja A (3 kabelki) przy główce ramy która idzie do tyłu, wypiąć wtyczkę nazwijmy ją B (3 kabelki) ...

Zrób dokładny opis ze zdjęciami ... wiem, wiem ... ;)

Postaram sie jutro zdjęcia zrobić i opisać :) bo dziś już pomału do roboty trzeba sie zbierac :P

Nie ma być szybko - tylko porządnie :P

W związku z powyższym prośba do Admina, zablokujcie ten temat tak żeby można go było oglądać mając powiedzmy 100 postów i tylko zarejestrowani, bo widzę że chopoki robią darmową instrukcję kradzieży :lol:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeeee, daleka droga z instrukcją ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×