Skocz do zawartości

Recommended Posts

Testowałem podobne i we wskazanej skali będzie mało komfortowo, przez mikrofon, jeśli masz "nowoczesny kask" to znaczy dobrze obudowany podbródkami i obwódką wokoło karku. W takim wypadku polecam sprzęt z mikrofonem osobno, montowanym wewnątrz kasku pod podpinką, z urządzeniem połączonym przewodami nie na stałe......

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od dwóch lat mam solówkę Q2 a Bawarka Q2 Pro Multi Set . Rewelacja-"wyczuwam" Martę ponad kilometr, nawet jej nie widząc (wystarczyło raz sparować zestawy), nawet jak zgubimy zasięg, to po odzyskaniu logujemy się automatycznie, gadamy sobie prawie non stop, jadąc z Trójmiasta do Soliny, czy Krakowa, Wrocławia, mój pada po około 8 godzinach Marty trzyma godzinę dłużej. I zaręczam, żadna prędkość nam w rozmowie nie przeszkadza! Połączenie telefoniczne automatycznie odbierane, po zakończeniu rozmowy telefonicznej automatyczne parowanie zestawów. Naprawdę polecam!

Edytowane przez cykli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tak, rozmowy z Cyklim są długie i ciekawe :) a ja się czuję czasem jak na uwięzi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też mam Scalę G4 - sparowaną z leffem ;) więc spam idzie aż miło.

Niestety coś tam się popsuło - rozłączało i nie działała jedna słuchawka w jednym zestawie, więc nam naprawili, ale że otrzymaliśmy nieswoje zestawy to nam całkiem nowy dali.

w tym nowym jednak jeszcze nie testowałam rozmowy z drugim riderem, a jedynie rozmowy telefoniczne i tu jestem niemile zaskoczona, bo jest gorzej niż było w poprzednim zestawie,... chyba coś mam pecha...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem czy skoro jeździsz solo g4 to nie przerost formy nad treścią. wystarczy ci najprostszy zestaw solo scali. a słuchania radia w kasku podczas jazdy to nie bardzo sobie wyobrażam. ale ja to prosty chłopak jestem.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok z tym radiem to trochę przesadziłem, chodzi mi o taki zestaw, który w razie potrzeby dam radę sparować z innym zestawem,

to że głownie sam smigam to nie znaczy, że czasem na jakiś wypad się nie udam ;)

Na tą chwilę najważniejsze żeby w miarę dobrze z telefonem współpracował

Mam kask HJC FG-15

Jak już kupię to pewnie szybko nie będę kupował kolejnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to dodam jeszcze że to kwestia telefonu. nokia i iphone świetnie sobie radzą. niestety skusiłem się na samsunga g3 i już gorzej bo mam problem z głosową obsługą i czasem z łączeniem. samsung wciąż nie wymyślił takiego patentu jaki mają najprostsze nokie

co do radia to wiem że są tacy co w czasie jazdy słuchają. mnie na motocyklu to przerasta żeby dodać sobie jeszcze jeden bodziec który tak naprawde odetnie mnie od świata gdy jestem skupiony na jeździe

ja mam najprostszą scale dla dwojga i spokojnie się porozumiewamy w trasie do ok. 100m

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu Interphone F5. Z dotychczasowych testów wynika, że była to trafiona decyzja. Podwójny zestaw zapewnia nam całkiem znośny zasięg w mieście. Odległość w zurbanizowanym terenie do momentu zerwania łączności wynosi około 800m w lini prostej. To daje całkiem niezły wynik jak myśle. Baterie wytrzymują około 9h rozmowy. Oba urządzenia zamontowałem do kasków HJC SY-MAX III.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

159 funtów? No to Scala Rider chyba porównawczo ceną a sprawdzone i podobne właściwości? Nie żebym się upierał, tylko sam używam i jestem zadowolony

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi Tobie tylko o komunikację kierownik - pasażer to scala rider wystarczy ;-)

Nie wiem natomiast czy ma możliwość podłączenia GPS...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Scala ma

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bawarka ma zestaw kierownik-pasażer i inne urządzenia parowane bluetoothem

Edytowane przez cykli
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

scala rider jest super fajna, mamy G4 i jesteśmy mega zadowoleni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://allegro.pl/sc...3079342491.html

sprawdza się bardzo dobrze

testowane nawet między dwoma motocyklami, do 100m daje spokojnie radę

tu w też w takiej cenie

http://plantro.home.pl/pl/p/Cardo-Scala-Rider-TeamSet-PRO/272

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oznaczenie DK 118 V6

Rozsądna cena

Bateria trzyma dobrze

Dobrze i bez szumów działa do 600 - 700 m na otwartym terenie może do 1000 ale wtedy szumi

Przy cichym kasku rozmawiam swobodnie do 120km/h da się gadać nawet przy 140km/h

Polecam...

Sam zdecydowałem się dokładne na taki zestaw. cena bardzo dobra - jakość również. testowane do 150km/h w mieście (z innymi samochodami pomiędzy). do 120km/h rozmowa zupełnie swobodna. Powyżej przeszkadza już głośny kask, jednak rozmowa możliwa nawet przy 150km/h.

gdyby kogoś interesował taki zestaw to tutaj można go nabyć:

https://dx.com/p/dk118-v6-bluetooth-v2-0-edr-1-to-6-interphone-motorcycle-helmet-intercom-headset-200246

niestety czas dostawy dość długi (ja czekałem ok 4 tygodnie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej!

Trochę odświeżę temacik ;)

trzeba się przygotować do 2 sezonu. A żeby partnerka w tym roku nie zasypiała jako pasażer, przymierzamy się do intercomu ;p. Niestety nie zabardzo możemy sobie pozwolić na zestaw wart 900 zł bo wiązało by się to z podróżą jedno-dniową nad jezioro z powodu braku funduszy ;p

Co sądzicie o takim zestawiku z allegro?

http://allegro.pl/in...4043807049.html

Trochę niepokoi brak jakiejkolwiek firmy... Ale cały moduł nie wydaję się skomplikowany więc może zda egzamin?

Edit. ten DK 118 V6 też wydaję się bardzo fajny. Podobno teraz jest gdzies za 100$ dla 2 osób. Jak by ktoś widział to dajcie znać linkiem ! ;)

Pozdrowionka!

Edit 2.

http://www.aliexpress.com/store/product/201209-Hot-Sale-One-Pair-DK118-V6-Motorcycle-Helmet-Bluetooth-Intercom-for-6-Riders-Interphone-with/102591_636288471.html

Co sądzicie!?

Edytowane przez Saguar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Używam tego który podałeś w linku od 3 sezonów.

Zalety:

- działa :D

- paruje się bez problemu z telefonem, da się rozmawiać, słuchać muzy czy navi

- bateria starcza na jakieś 8 godzin, możliwość ładowania podczas pracy urządzenia

- da się rozmawiać z drugim motocyklem, zasięg... jak go widzisz to się dogadasz :)

Wady:

- jakość wykonania - udało mi się w środku wycieczki złapać jakieś zakłócenia, gdy chciałem poprawić wtyk w urządzeniu to... wepchnąłem gniazdo jack do środka. Podobna sytuacja z gniazdem ładowania - ładowałem na łbie, jakoś się odwróciłem i... wyrwałem gniazdo do ładowania. Średnio rozgarnięty elektronik amator przylutuje te gniazda z powrotem bez problemu ale nie widziałem jeszcze lutownicy pod 12v i nie wpadłbym na to żeby ją wozić

- jakość dźwięku - ale czego można wymagać od tak budżetowego zestawu. Rozmawiać się da do ok. 100/h (moto z dość wysoką szybą), szybciej - już nie bardzo - mikrofon bardzo zbiera szumy w kasku.

- cyrki przy jednoczesnym sparowaniu z telefonem i drugim urządzeniem - gubią mu się priorytety i w rezultacie nie działa nic :P

Póki działa - korzystam, jak przestanie - pomyślę. Czyli nie jest najgorzej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uważam ze lepiej zaczekać i dołożyć. Ja sam mam od 1,5 roku bt next midlanda i w sumie może działał ze 4 dni bo słuchawki padły ale do tego sam musiałem dojść bo w sklepie którym go kopiłem

Mirosław Bastek

PHU Demo

Ekspresowa 7

03-183 Warszawa

nie potrafili do tego dojść. po tym o słuchaniu radia w tym interkomie można zapomnieć trzeszczy podczas jazdy.

Tego sklepu zupełnie nie polecam z ostateczna ocena interkomu wstrzymam się do powrotu z reklamacji ale teraz już w serwisie midland.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
uważam ze lepiej zaczekać i dołożyć. Ja sam mam od 1,5 roku bt next midlanda i w sumie może działał ze 4 dni bo słuchawki padły ale do tego sam musiałem dojść bo w sklepie którym go kopiłem

Mirosław Bastek

PHU Demo

Ekspresowa 7

03-183 Warszawa

nie potrafili do tego dojść. po tym o słuchaniu radia w tym interkomie można zapomnieć trzeszczy podczas jazdy.

Tego sklepu zupełnie nie polecam z ostateczna ocena interkomu wstrzymam się do powrotu z reklamacji ale teraz już w serwisie midland.

Jak kupiłeś wersję demo to co się dziwisz ;) Chociaż większość triali jest na 30 dni, tutaj poskąpili.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak kupiłeś wersję demo to co się dziwisz ;) Chociaż większość triali jest na 30 dni, tutaj poskąpili.

kupilem normalna wersja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem scalę Q3 bo reszta zabijała ceną, Q1 jest troszkę tańsza ale ma zasięg do 10 m (Q3 ponoć do 1000m), a różnica pomiędzy Q3 a Q1 to jakieś 160 zł. Ta G4, o której piszecie to co to za wynalazek? Na allegro ceny dwóch nadajników w komplecie to 2500 tys :shock: . Aż taka jest różnica pomiędzy G4 a Q3?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My używamy od 2 lat Midland BT City Twin. Dla dwojga zupełnie wystarczający zestaw a cena atrakcyjna, teraz coś koło 670 PLN dla dwojga. Parametry techniczne można sobie wyczytać na necie.

W praktyce zasięg do 200 m czyli do wspólnego polatania nam wystarcza. Przy szybkiej jeździe około 150+ trzeba już się nieco wydzierać żeby się dogadać ale tu należy zaznaczyć, że mamy mikrofony wklejone w kask co przenosi drgania z kasku na mikrofon powodując szum. W zestawie są też mikrofony na wysięgniku do szczękowców i to powinno pracować nieco lepiej. Urządzenie ma funkcję aktywowania głosem żeby nie zarzynać bakterii non-stop. Bakteria na dzionek jazdy w zasadzie wystarcza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My używamy od 2 lat Midland BT City Twin. [...]

W opisach ze stron nie widzę info, czy obsługuje on jednocześnie nawigację i telefon?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×