Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pierwsza sprawa czy do rozmowy z pasażerem czy z innym moto?

Obecnie bluetooth staniało i można komplet na 2 motki juz mieć od 250 za 1os. i od 400 za 2os. prosto z Chin za 60% tej ceny.

Mam taki

http://allegro.pl/in...4223304859.html

i sprawdza się OK. Między motkami ok 100-200m, Muzyczka do 80km/h. do rozmowy przez telefon i tak trzeba zwolnic do ok 60, w zalezności od kasku.

Przerabiałem wersje kablowe ( z pasażerem oczywiście), plątanina.

Pozdro

mazby

I masz przykład dlaczego Midland kosztuje 2 razy więcej.... do 140km/h nie trzeba zwalniać - słychać doskonale w obie strony. Szybciej nie jeżdżę więc nie wiem.

Z interkomem 'kablowym', to rzeczywiście słabe na dłuższe użytkowanie, ale do sprawdzenia czy chce się rozmawiać z plecaczkiem to nie żałuję chyba 30zł, które na to wydałem. Przynajmniej wiem dlaczego warto było wydać 800 :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I masz przykład dlaczego Midland kosztuje 2 razy więcej.... do 140km/h nie trzeba zwalniać - słychać doskonale w obie strony. Szybciej nie jeżdżę więc nie wiem. :D

jakbys mógl rozwinąć to "słychać doskonale"??. O ile mnie lata studiów i praktyka przy akustyce nie mylą to w tych okolicznościach decyduje głośność...chyba, że sie mylę. Jesli chodzi o głosność to miałem taki MP3, co go przy 150 bylo słychać doskonale. Specjalnie go sprowadziłem bo Unijne mają ograniczenia mocy. Zrobiłem wte i wewte do Norwegii i ...wylądowałem w szpitalu z uszkodzonymi bebenkami. Niestety uszkodzenie jest mechaniczne i lekki szum mi pozostamnie do końca życia.

ten mój ma na papierze do 120... pozwolilem sobie podac wartości realne z racji powagi tematu.

Ja nie kwestionuję, że Midland musi brać za markę, rzuciłem tylko propozycję.

Edytowane przez Mazby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jakbys mógl rozwinąć to "słychać doskonale"??. O ile mnie lata studiów i praktyka przy akustyce nie mylą to w tych okolicznościach decyduje głośność...chyba, że sie mylę. Jesli chodzi o głosność to miałem taki MP3, co go przy 150 bylo słychać doskonale. Specjalnie go sprowadziłem bo Unijne mają ograniczenia mocy. Zrobiłem wte i wewte do Norwegii i ...wylądowałem w szpitalu z uszkodzonymi bebenkami. Niestety uszkodzenie jest mechaniczne i lekki szum mi pozostamnie do końca życia. ten mój ma na papierze do 120... pozwolilem sobie podac wartości realne z racji powagi tematu. Ja nie kwestionuję, że Midland musi brać za markę, rzuciłem tylko propozycję.

"słychać doskonale" znaczy na przykład, że kiedy mówię że nie mogę zanotować bo jadę motocyklem to rozmówcy nie wierzą, bo nie ma szumu, hałasów słychać mnie wyraźnie i mówią Dave, ale Ciebie "słychać doskonale"!

Ja akustyki nie miałem na studiach :( Praktyką też nie mogę się pochwalić :(

Jest jednak możliwy oprócz głośności mechanizm aktywnej redukcji szumów. Odcięcie częstotliwości, odwrócona faza i pewnie jakieś inne filtry o których nawet nie słyszałem.

Więc trochę parafrazując pewną reklamę... nie wiem z czego jest zrobione, ale lubię ... ;)

A! oczywiście wpływ ma też wysokość szyby i głośność kasku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I masz.... do 140km/h nie trzeba zwalniać -Szybciej nie jeżdżę więc nie wiem.

Jesteś rozsądny :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś rozsądny :)

Wiem Ben, Ty też tak jak ja jeździsz tylko po osiedlowych?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem Ben, Ty też tak jak ja jeździsz tylko po osiedlowych?

Taaa ;)

Ostatnio w Paszkowie dostałem nową ksywkę , powolniak

Nie rozpędzam się :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taaa ;)

Ostatnio w Paszkowie dostałem nową ksywkę , powolniak

Nie rozpędzam się :-D

Ja pamiętam inną historię... jak wracając z Jodłowa nie wytrzymaliście za mną i razem z Falconem pognaliście do przodu. Potem nam ze stacji paliw machaliście :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pamiętam inną historię... jak wracając z Jodłowa nie wytrzymaliście za mną i razem z Falconem pognaliście do przodu. Potem nam ze stacji paliw machaliście :D

Pić mi się chciało .

Stan wyższej konieczności ;)

Dziś bym tego nie zrobił . Młody byłem :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem napisać, że sypnął mi się akumulator w mojej scali q3 ale Polski dystrybutor "Kontel" stanął na wysokości zadania i wymienił mi urządzenie na nowe mimo, że w warunkach gwarancji jest napisane, że akumulatoròw gwarancja nie obejmuje. Polecam więc zakup scali (jeżeli ktoś planuje) w tej firmie z Warszawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżę trochę temat, testował ktoś z Was laryngofony na moto? Widziałem fajne zestawy z demobilu ze słuchawką douszną ale bez PTT. Zastanawiam się czy w takim systemie potrzebny jest PTT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależy od modelu możesz mieś taki wielki klik przypinany do mundury to właśnie PTT duże wygodne do obsługi w rękawicach a możesz działać z tzw VOXem czyli załącza sie podczas wypowiedzi .

Moim zdaniem na moto sie nie sprawdzi na głos będzie nakładał sie szum wiatru . A może ty mówisz o typowym interkomie pokładowym jakimś angolu czy niemcu jet trochę tego na rynku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie w tym rzecz ze laryngofon nie podaje wiatru bo zbiera drgania z krtani, nigdy nie miałem okazji przetestować więc wiem to tylko od znajomego i z internetu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Laryngofon

podłączasz go normalnie pod krótkofalówkę, potrzebna jeszcze słuchawka i (w zależności od modelu) PPT

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tanio a co najważniejsze zawsze działa ;)

i bateryjek nie trzeba :-D

10858625_768469336523467_8196074783553367824_n.jpg?oh=a74a75fa03eabfcc8520440fea802e39&oe=54FC9243

  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jest promocja na wizytę u protetyka?

Edytowane przez Dave

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tanio a co najważniejsze zawsze działa ;)

i bateryjek nie trzeba :-D

10858625_768469336523467_8196074783553367824_n.jpg?oh=a74a75fa03eabfcc8520440fea802e39&oe=54FC9243

Wow, a jakaś konkretna odpowiedź odnośnie za/przeci larygofonom?

Edytowane przez nemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Laryngofon nie działa u kobiet...

pozdrawiam

Artur

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:?:

Weź koleżankę, laryngofon rosyjski ła-5 i niech gada :)

Chyba można to jeszcze spotkać przy niektórych śmigłowcach.

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Laryngofon nie działa u kobiet...

pozdrawiam

Artur

A jesteś pewien, że to co wtykano tym kobietom to był laryngofon? (w sumie jak zwał tak zwał) ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jesteś pewien, że to co wtykano tym kobietom to był laryngofon? (w sumie jak zwał tak zwał) ;-)

Ta gra jest chyba dla mnie zatrudna....

pzdr

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Da radę ale róznica w stosunku do scala jest znaczna. Jeśli już takie dziwy - to przez aliexpress - gdzieś połowę taniej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I koniecznie dokup te okluary

T2gRgoXblXXXXXXXXX_%21%211674002215.jpg

co do interkomu to sie nie wypowiem bo nie wiem :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okulary już mam, od dziadziusia ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×