Skocz do zawartości

Recommended Posts

Użytkowałem Midlanda City a teraz właśnie zainstalowałem Cardo Scala Rider G9x.

Scala robi wrażenie trwalszej ale to się okaże w użytkowaniu. W Midlandzie nawaliły przewody w jednym z mikrofonów po 3 latach użytkowania. Ciekawe, że w damskim kasku. Scala robi wrażenie solidniejszej konstrukcji, ale co do jakości dźwięku, w porównaniu do Midlanda, Scala to padlina. Za to łatwiej się to cudo obsługuje z poziomu przycisków czy wręcz smartfonu. Zobaczymy jak wypadną dalsze testy. Będziemy z NorthWestem zestawiać pogadulce konferencyjne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwszych testach drogowych (jazda do Berlina i z powrotem), których z uwagi na dzisiejszą temperaturę omal nie przypłaciliśmy życiem, muszę stwierdzić, że Scala jest bardziej komunikatywna od Midlanda. Choć jakość dźwięku jest raczej telefoniczna to można się dogadać przy dużych prędkościach i łączność jest praktycznie zawsze. Bateria po wielu godzinach nie wykazuje śladów użytkowania. Zasięg całkiem przyzwoity choć pewnie z tym katalogowym 1,6 km można by polemizować, raczej stawiałbym na 1 km i "jak cię widzę tak cię słyszę".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bateria niestety ma tą przypadłość, że jak już zaczyna komunikować, że jest słaba to zostaje jakieś pół godziny działania. Ale naładowana starcza na cały dzień, więc wystarczy pilnować ładowania co wieczór przy dłuższych wyjazdach i nie trzeba się martwić. Acha, nie da się równocześnie ładować i używać interkomu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak w trybie intercomu bo jeszcze nie testowałem ale u mnie przy używaniu z nawigacją + rozmowy telefoniczne bateria w scali wytrzymuje jakieś 5-7 dni w zależności od długości tras.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja używam interkomu intensywnie i 2 pełnych dni nie wytrzymuje. 1,5 dnia i trzeba ładować. Przy jeździe solo i spięciu z komórką - faktycznie, kilka dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kombinuję coś praktycznego do podłączenia do krótkofalówek motoroli. Mój skromny zestaw zawiera tanie słuchawki z mikrofonem, które działają w kasku nawet całkiem nieźle (VOX), niestety są strasznie niewygodne. Widziałem na allegro zestawy ze słuchawkami do kasku i ciekaw jestem jak to się sprawdza... Wiem, że scala jest solidniejszym rozwiązaniem, ale chodzi mi o komunikację przez PMR 446 (np. z samochodem)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

firmowa, czyli opcjonalna? pewnie do scali też by się znalazło. Gdzieś widziałem filmik promujący interkomy na BT, które na dystans komunikowały się właśnie przez PMR. Dziwi mnie, że motorola nie ma jakiegoś prostego dedykowannego rozwiązania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykopałem temat.

Ktoś używa/ma styczność z interkomem N-COM (najchętniej wersja B3) ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam B3 , nic nie mogę mu zarzucić , mam też B5 który jest odczuwalnie lepszy jakościowo i ma dużo lepszą antenkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem. Ale B3 i B5 to chyba do innych kasków. Pierwszy do integrala a drugi do szczęki. Bo ja mam N86 i podobno tylko B3 pasuje. A jak wygląda temat z rozmową z innymi interkomami - innych producentów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeszcze nie miałem okazji sprawdzić , ja mam B3 w N104 i B5 w N91 , na razie komunikuje się tylko z moim plecaczkiem jak razem jedziemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mojej żony nasłucham się dosyć na co dzień od 24 lat. Po to miałbym kupować interkom, aby jej słuchać jeszcze w czasie jazdy :-o

Nie, nie i jeszcze raz nie :drinkbeer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od Marioli :-D

Nie ma to jak zdrowe darcie ryja pod wiatr. To takie odprężające. ;-)

f7c36891255fb78d6a34f854b7a6a68f.jpg

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mojej żony nasłucham się dosyć na co dzień od 24 lat. Po to miałbym kupować interkom, aby jej słuchać jeszcze w czasie jazdy :-o

Nie, nie i jeszcze raz nie :drinkbeer:

chociaż bogato się ożeniłeś?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasinkowa to np relacje opublikowała, Frankówa stawiała pierwsze kroki na skuterze w błysku fleszy vena a moja współlokatorka na ten przykład była że mną w Toruniu na motocyklu . A co?

c33b833279202af353723619c96a53e0.jpg

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×