Skocz do zawartości

Recommended Posts

22 godziny temu, arthurr napisał:

Z Izraela ściągnąłem... scale g9 :D

Pfffffffffff tam , ja karimatę z Brazylii :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz tylko ją zdziurawić i... jechać reklamować :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, arthurr napisał:

To teraz tylko ją zdziurawić i... jechać reklamować :D

Już po gwarancji :( .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wy-znaffcy, do jakiego modelu Scala Rider to jest uchwyt? DSC_1080.JPG

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda jak do g9/ g9x ale z przodu ma taki zatrzask, którego u mnie przy g9 nie ma. Byś może to do g4 spasuje - bo bazy podobne.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może jeszcze z innej stronyDSC_1081.JPGDSC_1082.JPGDSC_1083.JPG

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu:

https://www.moto-akcesoria.pl/akcesoria-do-interkomow/835--baza-do-interkomu-cardo-scala-rider-g9x.html

na 3 zdjęciach haczyk jest, na jednym nie ma. Ale przyjąłbym że to do g9x (g9 i g4 też wepniesz)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

YO! :default_icon_beer:

Dziękuje za podpowiedz. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak kupowałem drugi kpl. mikrofon z tym uchwytem właśnie to było opisane ze pasuje G4 i G9. Jak co to mogę jeszcze wysłać zdjęcie ino jak do kasku dotrę bo obecnie trochę innego używam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, przemekdab napisał:

podobny, ale jednak 

To jaki w końcu? :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłeś ? :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, FALCON napisał:

Znalazłeś ? :)

A co? Szukasz łącza do przyczepy? :default_laugh:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę mieć kontakt ze wspólnikiem jak go bede holowal do Ciebie w maju :)


Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja tu odświeżę: których interkomów NIE polecacie i dlaczego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkich. Zeby nie wqrwialy. Ja lubie jednal miec niezmacona mysl na moto.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie nie wkurwia, a przynajmniej navi mi pika w głowie, jak za bardzo odkręcę. Plus muszę mieć się jak z xelową komunikować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wszystkich. Zeby nie wqrwialy. Ja lubie jednal miec niezmacona mysl na moto.
To juz nie wystarcza Ci widok Twej twarzy nieskalanej myślą?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, dakarowy napisał:

To juz nie wystarcza Ci widok Twej twarzy nieskalanej myślą? emoji28.png
 

niezmącona myśl  to nie to  samo co  twarz nieskalana myślą , ale niech Ci bedzie, że śmiesznie Ci wyszlo ;) 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, xel napisał:

To ja tu odświeżę: których interkomów NIE polecacie i dlaczego?

Żeby nie było że nie w temacie

Nie polecam Seny 10U wbudowanej do kasku Shoei Neotec, bo... bateria trzyma max. 6-7h, co w porównaniu np. z wbudowanym systemem SRC Schubertha jest jakąś totalna porażką.

Niby montaż fajny, wygląd ok, bo w zasadzie widać tylko mikrofon i działa w miarę ok, ale bateria trzyma słabo ;)

9 godzin temu, żeglarz napisał:

niezmącona myśl  to nie to  samo co  twarz nieskalana myślą , ale niech Ci bedzie, że śmiesznie Ci wyszlo ;) 

Przestań się łamać.. z każdego czasami można się pośmiać, to i z Ciebie wypada :default_icon_razz: :default_icon_mrgreen: :default_icon_beer:

Poza tym PIS... PO.. i LOVE :default_laugh:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również jestem zainteresowany. Oprócz scali, którą każdy zachwala znalazłem takie intercomy na które użytkownicy nie narzekali.

Ten intercom T-Max Freed Conn użytkują @princessa z @mariusze30 i bardzo sobie chwalą. Cena około 330 zł jak w przypadku Scali nie zabija.

74220705068381911637.jpg

Natomiast na temat tego intercomu rozmawiałem z młodym motocyklistą dosiadającego Bartona Hyper 125 :) .

Również go sobie chwalił, mówił, że parował go i ze scalą i z kilkoma innymi intercomami. Niestety o baterii i czasie nie zagadnąłem. cena około 240 zł.

96127904468363604979.jpg

Dla mnie potrzebny jest intercom komunikujący się z GPS za pomocą protokołu A2DP, niestety EJASE-E6 takowego nie obsługuje.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten ostatni to gratuluje dłubania guziczków w rękawiczkach w czasie jazdy. Nawet mając to przed nosem na kierownicy mógłby być problem. 

Co do T-Max to obczytywałem fora i spotkałem się z opinią, że tak jak ładnie gada między motocyklami, tak są problemy z interkomem między kierownikiem i pasażerem. Plus chyba na sztywno się definiuje kolejność przekazywania między kolejnymi motocyklami, wg opisu (nie testowałem) Cardo dynamicznie przełącza łańcuszki bez względu na kolejność motocykli w konwoju. Próbowałem dopytywać o rozmowy z pasażerem, gdy jakiś czas temu ktoś tutaj na forum sprzedawał komplet, ale akurat przypadkowo interkomu nie używał, więc nie potwierdził/nie zaprzeczył ;)  

Generalnie warto doczytać detale przy konkretnych urządzeniach, niektóre różnice są na dość wyuzdanym poziomie, zupełnie nieistotne gdy chcemy jeździć samemu. Ale warto dobrze przemyśleć sposób użytkowania i potrzebne opcje, żeby za chwilę nie zmieniać. 

Kwestę wyglądu pomijam, chociaż rozmiar też chyba warto sprawdzić, bo wielki kalafior z boku hełmu niekoniecznie wygląda. 

 

Edytowane przez BrunoJ
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chwilowo celujemy w Midlanda bt next pro: Żeby miał duży zasięg (1600 m deklarowane na papierze) i łączył się bez problemu z moim starym bt next: Liczę, że największa kompatybilność i bezproblemowość będzie jednak w ramach jednego producenta.

Mój staroć też ma 1600 m deklarowane i pamiętam, że na równej drodze dało się uzyskać realnie koło kilometra zasięgu. W oparciu o to obawiam się, że takie, co mają deklarowane max 500 czy 600 m mogą mieć problem przy np 200-300 m w rzeczywistości.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@BrunoJ o tychże małych przyciskać nie pomyślałem ale i tak nie spełnia moich wymogów. Na T-Max bym się skusił dlatego, że w większości przypadków jeżdżę sam a potrzebny jest mi do łączności z nawigacją i komórką zarazem, a do tego, jak wysyła informacje GPS, potrzebny jest protokół A2DP. Jeśli będę tak zwracał uwagę na wszystkie za i przeciw to chyba nigdy intercomu nie kupię, bo i o scali również czytałem nie tylko superlatywy.

@xel dzięki za opinię o czymś nowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, xel, my z Sylwią mamy  Midlandy BTX2 i trochę mnie wkurzają; jakość dźwięku i samo łączenie się są bez problemu, ale potem system albo sam często wyłącza się w czasie rozmowy i trzeba nieźle krzyknąć w mikrofon, żeby go obudzić, albo w drugą stronę - nie przechodzi w standby, mimo że nikt od dawna się nie odzywa (co może prowadzić do nieporozumień, gdy się zapomnisz i na przykład z uznaniem gwizdniesz sobie na widok jakiejś laski na chodniku). Nie potrafię tego zmienić, ale w sumie już z rok nie sprawdzałem firmware'u, może coś poprawili.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×