Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pewnie nikogo to nie obchodzi ale co tam, przywykłem sam sobie odpowiadać.
Padło na 5S bo liczyłem że będzie to stara dobra 5 w wersji poprawionej i tak właśnie jest!
Cały marketingowy opis to stety prawda :)
Dalej jest zajebista obsługa pokrętłem, uchwyt pasuje, cała instalacja słuchawek też pasuję. Obudowa dłuższa ok 1cm. Zmienili gniazdo ładowania na USB C i oczywiście działa podczas ładowania. Widać wreszcie stan baterii, na telefonie też. Jest apka na telefon która da się ustawić funkcję, stara 5 wymagała do tego komputera. Jest korektor dźwięku, prosty i tylko domyślne ustawienia ale jest. Ale naj ważniejsze że nowa 5 ma lepszy dźwięk i to słychać! Basu przybyło i teraz słucha się jak na słuchawkach a nie głośniczkach telefonu. Ale to chyba słuchawki robią sporą robotę bo na starych gra słabiej. Po lewej nowe, po prawej stare.
Reszta wyjdzie w trasie...
64eeea0695d5f336c18a0fb19bf8fe83.jpgd8deef86d2ea386db5ead3803ddd53a2.jpg

Wysłane z mojego S61 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, raby napisał:

Pewnie nikogo to nie obchodzi ale co tam, przywykłem sam sobie odpowiadać.
 

Raby, co Ty pitolisz, obchodzi.

Ja podnieciłem się zestawem 3S-WB co polecił mi kumpel, bo:

- gabaryty nikłe

-jakość (wg kumpla) dobra i zgodna z podanymi parametrami i swoją robotę robi

-cena przystępna w porównaniu z innymi wynalazkami

Mój Scala Rider dogorywa już ledwo trzymając się kasku, pałąk kilka razy owinięty taśmą izolacyjną, czas mu dać odejść (chociaż ciągle skubany działa 8-9 godzin) i...trzeba będzie szukać czegoś kto już posmakował...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakość dźwięku to głośniki, można wyciągnąć ze starych słuchawek i zrobić budżetowy upgrade. Sporo słuchawek ma dobre głośniki w rozmiarze 45 mm.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi nie chodziło o głośniki a elektronikę i baterie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A bateria pozostała taka sama, czy większa? Mówiłeś chyba, ale nie pamiętam. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W nowym nie wiem jaka jest. Zrobiłem z nim ze 100km i nie ładowany jeszcze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jeszcze.. jaka cena? ..gabaryt srogi

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok 700 ale ja wyrwałem taniej.

Gabaryt nie specjalnie duży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejne spostrzeżenia o 5S:

- Łączenie z telefonem natychmiastowe i automatyczne, wystarczy włączyć interkom a on zrobi resztę. SMH5 często trzeba było ponawiać do połączenia przyciskiem lub wybierać w telefonie ręcznie.

- SMH5 czasami przy obrocie głowy potrafił zerwać dźwięk, 5S tego nie ma.

pewnie to zasługa standardu BT: 3 kontra 5

- No i dźwięk bez wątpienia lepszy!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam od pięciu lat midlanda bt next, stary bluetooth, stary interkom. Nic nie zrywa, łączy od strzała.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hilfe !!!

Pacjent Schuberth src pro . Mam problem bo coś nagrzebałem :D w aplikacji Cardo /zmieniłem telefon i wszystko od nowa .../ z pasmami FM . Normalnie w europie mamy pasmo powiedzmy od 87,5 do 108 MHz . A ja mam zakres od około 75 do około 89 MHz i mogę sobie tylko to najsilniejsze w naszym pięknym katolickim podobno kraju posłuchać . Pytanie brzmi jak uruchomić reset do ustawień fabrycznych - instrukcja nie mówi nic na ten temat a samo włączenie i wyłączenie nie pomaga - baterii wyjąć się nie da bez demolki :default_happy:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Japońskie czyli "krótkie ".


Ride, eat, sleep, repeat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta , ale jak to zrobiłem to nie wiem . Jeszcze przy podpięciu do komputera celem zrobienia porządku /jednak to nie to samo co apka na telefonie/ w czasie upgrade kabel mnie opuścił :default_icon_beer: co spowodowało całkowitą śmierć SRC . Zawał Halina :D . Taki jeden miły Pan z Schubertha wpadł na pomysła i zadziałało za drugim razem . Jestem ekspertem od zwieszonych nie żyjących nie świecących światełkiem życia SRC :default_icon_beer: . Jak ktoś ma Cardo po gwarancji to nawet nie próbujcie dzwonić do serwisu bo go nie ma - jest biuro handlowe . Jak się zjebało w czasie gwarancji odeślij dostaniesz nowe , po gwarancji proś to dostaniesz duży rabat . Cardo nie zajmuje się SRC , to produkt bez wsparcia technicznego Cardo - zrobili dla nich sprzęt i trzymają na stronie aplikację do grzebania w menu , wkurzonych kierują do Schubertha a ci z kolei mówią że sorki ale brak współpracy - kup pan Senę ... . Poniekąd słusznie . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@mario2007 Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, na mojej aplikacji jest to bardzo domyślne.

My Schuberth

b82d79948f44a5be1d24b59da2075874.png

FM Radio

a5f45ea4c6935feafab16cdd1ec0474d.png

Region klikasz

b42463a88bb3add853e4e126e33990ac.png

i ustawiasz Europe albo Wordwide

f77b3f715caeee754a00187cb54fbb7f.png

Domyślne ustawienia u mnie były na Wordwide i także działało.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SC10U to jest Sena a SRC Pro to jest Cardo - i to jest podstawowa różnica bo w apce na telefon nie ma możliwości zmiany regionu , trzeba podpinać garnek do kompa . Już pomału szukałem SC10U jak umarł dziad i nie dawało się go uruchomić :D ale na szczęście żyje . Ja go lubię pomimo tego że nie ma balansu dźwięku i nie mogę sobie podstroić lewego uszkodzonego ucha . Natomiast konstrukcyjnie ma to kilka lat i nic tego nie zmieni .Czekam na coś z DAB+ , nie wiem dlaczego ta technologia jeszcze nie trafiła do interkomów motocyklowych - jakość dźwięku jest niesamowita , moje radio "kuchenne" gra zajebiście a kosztowało w porównaniu z interkomem dobrej klasy jakieś grosze . Ale to pewnie wynika z jakiegoś lobby - czym będziemy handlować za 5 lat , z czegoś trzeba żyć.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elegancko, a tym bardziej, jak mam ustawione na HD.

Czasami przy komunikatach z nawigacji głos pani jest trzeszczący ale zrozumiały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, mario2007 napisał:

A to z TomToma pani niestety zawsze trzeszczy i jak huknie w ucho to spaść można.

A ta czasami ma chrypkę w Garminie zapakowanym w BMW Navigator V.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurde, mam problem z moim interkomem CARDO Freecom 4.

W poprzednich telefonach ze starszą wersją androida do obsługi głosowej miałem sprytny programik Cyberon Voice Commander.

Jakoś nie nauczyłem się nigdy google asystenta, tak jak Ania siri nie ogarnia, albo raczej to siri nie ogarnia Ani.

Teraz mam antka 12  albo 13 i cyberon już nie hula,

ma ktoś wiedzę jak obsłużyć głosowo interkom w kasku? obejrzałem sobie nawet jakiś filmik z instrukcją, ale mimo wciśnięcia 2 przycisków na centralce to nie wywołuje mi okna z asystentem, zresztą na filmiku jest srajfon z siri... (na srajfonie okno już wywołuje, ale logika siri jest zagadką)

 

nie wiem czy to kwestia ustawień telefonu, czy czego.... ale... cyberonem mogłem i aplikacje wywoływać, i numery, osoby, ostatnie wybierane, itp.

teraz... nie da radym chyba że ręcznie co w czasie jazdy jest raczej słabe 

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Interkom w jakiś sposób powinien włączać asystenta. Posiedź w domu z interkomem w ręce, patrząc na telefon, popróbuj kombinacji przycisków, naciśnij długo, krótko, dwa-trzy razy... Coś powinno w końcu zaskoczyć. Kolejnym krokiem jest poćwiczenie komend asystenta google na sucho ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

interkom kombinację do wywołania telefonu ma przypisaną. Skoro na srajfonie ta kombinacja wywołuje telefon to i na antku powinna. to raczej kwestia ustawień telefonu albo przypisania jakiś uprawnień do... no w sumie sam nie wiem do czego i jakich.

no oczywiście zawsze mogę znaleźć rozwiązanie w postaci nabycia sterownika Carpe Iter, który po BT obsłuży mi telefon, ale to koszt ponad 200jurków

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×