Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zakupiłem upragniony kufer z płytą (wysłałem do motobagażu fotkę i model motocykla z prośbą o pasującą płytę - powinni się znać).

Dziś dostałem oczekiwaną paczkę i pomijając obiad zabrałem się do montażu. I pierwszy zonk - za krótkie śruby :oops:

dscn5007.jpg

Z tyłu na "słowo honoru" łapią, z przodu za cholerę nie chcą.

dscn5008.jpg

Do tego mam inny problem, jak już zdobędę odpowiednie elementy mocowania, nie wiem jak zamontować płytę.

Najlepsza opcja jest taka że płyta lekko cofnięta na siedzenie (wtedy na wymontowanym bagażniku płytę zamocuję i spokojnie śruby mocujące bagażnik do moto wkręcę) - ale jak kanapę podnosić?

IMAG0277.jpg

IMAG0278.jpg

Jest jeszcze 2 opcja by kufer wystawał do tyłu - ale to rozwiązanie wydaje mi się niezbyt solidne.

IMAG0279.jpg

IMAG0280.jpg

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktoś jakiś pomysł?

Ja mam kilka pomysłów.

A przy okazji - co zrobisz z tą płytą?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

art trochę damskie dłonie masz :P

na reszcie się nie znam więc nie pomogę

p.s. czy to Twoja efka w sobotę na jagielońskiej stała??

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Płyta nie może zachodzić na siedzenie, dlaczego? Dlatego, że go nie zdejmiesz w razie konieczności. Śruby dostaniesz gratis u pierwszego lepszego mechanika. Wystająca część płyty, to nie problem, bo nie bd w kufrze woził ładunku większego niż 20kg. Spokojnie załatw sobie dłuższe śruby i zakręcaj!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

red dłonie małżonki, a efka też nie moja na Jagiellońskiej była

Dave chcę zamontować, tylko obawiam się właśnie zbytniego "wychylenia" za bagażnik moto, bo jednak to dość spory kufer będzie

tomasz0803 no tak muszę zrobić, dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda jakby to była jakaś uniwersalna płyta. Nie dość, że śruby nie tej długości, to jeszcze na ostatnim zdjęciu widać, że jest dziwnie podparta.

Jeżeli nie znajdziesz dedykowanego mocowania (i płyty) do swojego modelu, to zdecydowanie montowałbym "za siedzeniem", czyli ostatnie przymiarki.

A może to mniej więcej tak miało być. Wygląda na to, że do Twojego modelu już wycofali produkt ze sprzedaży, ale taką fotkę znalazłem:

pl185_big.jpg

Myślę, że to powinno rozwiązać Twój dylemat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwiązuje - to jest płyta uniwersalna tak jak ta na foto wyżej, tylko śruby muszę dokupić. Chodziło mi tylko o to czy może tak wystawać, ale jak widać nawet musi ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie montuj tak aby wystawał. Tam nie będzie dużego ciężaru więc nie stanowi to problemu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z jaką max V jechałeś z nowym kuferkiem?

Ja aktualnie mam bardzo podoby problem, jutro spróbuje Twojego rozwiązania.

Zoabczymy co się da zrobić.

Ogólnie rzecz biorąc, 2 tygodnie temu na aukcjach na allegro kupiłem kufer firmy K-MAX model 50 (tak by mieścił 2 kaski).

Dołączona była płyta montażowa, której dziury nie pokrywają się ze standardowym "stelażem" w F650/ F650ST.

Jak wygląda kufer + płyta montażowa można zobaczyć na aukcji:

http://allegro.pl/duzy-kufer-50-litrow-kmax-k-max-2-kaski-jak-givi-i3322755983.html

Przejrzałem całe allegro i tablicę i niestety, lecz nie ma dedykowanych gotowych stelaży do tego modelu, oczywiście jest pełno do wersji GS. Jest wiele róznych do innych modeli, lecz kupowanie czegoś, co nie będzie można zwrócić, mija się z celem.

Zaprojektowałem własny stelaż, który polegałby na wygięciu kilka blachy w takie specjalne kontowniki + dospawania płyty, do której by się dalej doczepiło płytę z kuferka.

Wykonałem go w formie papierowej.

Zdjęcia poniżej, po kliknięciu uruchamiają się większe zdjęcia

a3b7d3ec2658cd52m.jpg

a43b9a01bf8154f3m.jpg

91bd6d04bf938fcdm.jpg

eca59e652fcf6f84m.jpg

Jak się nie uda Twoje rozwiązanie, to trzeba będzie kombinować z powyższym, za co z góry dziękuje za zainteresowanie Lisska :-)

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SelenxS - 120 póki co i nie odpadł ;-)

Płyta musi pasować do kufra i do bagażnika (rozumiem, że masz taki standardowy jak mój) - ja poprosiłem by w motobagażu mi dobrali pasującą płytę (bo się nie znam, to moje pierwsze moto) i pasuje, choć śruby były za krótkie.

Ogólnie zapomniałem podziękować publicznie sponsorom śrub do mojej płyty, których nie było w żadnym okolicznym sklepie z art. metalowymi.

logo.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Art a co to w ogóle jest za kufer?? Bo fajny taki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SelenxS - 120 póki co i nie odpadł ;-)

Płyta musi pasować do kufra i do bagażnika (rozumiem, że masz taki standardowy jak mój) - ja poprosiłem by w motobagażu mi dobrali pasującą płytę (bo się nie znam, to moje pierwsze moto) i pasuje, choć śruby były za krótkie.

(...)

Tak, mam "standardową" pasująca do wszystkich stelaży płytę.

Właśnie przymierzyłem i niestety, u mnie jest taki problem, że gdy przykłada się w opcji 1, (patrz poniżej) to zakrywa wszystkie śruby mocujące srebrny stelaz do eFki.

2ccbad173d724e81m.jpg

Gdy wezmę przełoże stelaż o jedno żeberko niżej (opcja 2, poniżej zdjęcia), to wtedy jest dostęp do 2 śrub (z 4), dwa otwory są zasłonięte krawędziami (zaznaczone kolorem kolorem bordowym), ale 2 otwory są dalej zasłonięte - u góry tam gdzie jest zaznaczone na czwerwono na płytce. By mieć dostęp do śrub mocującvych srebrny stelaż do ramy, trzeba byłoby wyciąć jakąś wyżynarką elementy zaznaczone na czerwono.

13194c1fbffbed1em.jpg

29452ad6cb35a604m.jpg

639be4fef2f31378m.jpg

Teraz pytanie do Was - jak sądzicie, czy coś się może stać z płytką jeśli wytnę zaznaczony na czerwono kawałek?

Naruszenie konstrukcji etc?

P.S. Art - mam tak jak Ty - śruby są za krótkie... :(

Pozdrawiam

B.S.

Edytowane przez SelenxS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz pytanie do Was - jak sądzicie, czy coś się może stać z płytką jeśli wytnę zaznaczony na czerwono kawałek?

Naruszenie konstrukcji etc?

P.S. Art - mam tak jak Ty - śruby są za krótkie... :(

Pozdrawiam

B.S.

Pytanie... Ta plyta jest z tworzywa? Jesli tak to bym jej nie cial. Zwlaszcza przy zaczepach. Jesli oslabisz konstrukcje to moga sie zwyczajnie wylamac. Widzialem juz cos takiego przy niekombinowanych plytach (duzy kufer+ciezki bagaz). Poszukaj takiej plyty jak w pierwszych postach. Taka na pewno dopasujesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich! :)

Mutomb - będzie tak jak poradziłeś - bez przycinania, a to wszystko dzięki uprzejmości i umiejętności jednego z naszych forumowiczów - pokłony dla Lissek - powstal stelaż z powyższych rysunków z posta.

Wygląda następująco:

4e4c69c71988ef78med.jpg

051e99a248e752admed.jpg

A po przyłożeniu płytki od kufra wygląda to tak:

dcd1e986c21a8f47med.jpg

88d4940d026ed0d1med.jpg

Po powrocie z wyjazdu umieszczę fotki jak wygląda na moto :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podoba mi sie. Tylko spawy polozylbym na calej dlugosci :) Chyba, ze gdzies tam jest jeszcze zlapane czego na zdjeciach nie widac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spawy są 6 punktowe na jedno mocowanie - widać na 2 zdjęciu 2 spawy "wewnętrzne" i po 2 po zewnętrznej stronie :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

płyta napewno powinna wystawać ja mam orginał i też wystaje nic się nie dzieje cały kufer jest styłu za kanapą moim zdaniem dobry zakup

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej!

No to stelaż zamontowany i już wszystko gra :-)

Efekt widać poniżej :-)

Jedyny minus, to że tylne otwory (przy tylnej częsci od strony loga BMW) które zostały wywiercone przez Lisska źle się spasowały - podałem błędne dane , przez co musiałem kombinować (o co dokładniej chodzi, widać na 2 zdjęciu), ale już wszystko jest ok.

Teraz można normalnie, bez przeszkód otworzyć kanapę.

Sposób montażu:

Odkręcenie całego tylnego srebrengo seryjnego stelaża. Następnie z drutu gwintowanego zrobienie 4 częsci i wkręcenie na miejsce starych śrub.

Nasadzenie starego seryjnego stelaża, gdzie dalej został nałożony nowy, wykonany przez Lisska. Przykręcenie z podkładkami + nakładkami kołpakowymi.

A dalej standardowo przewiercenie i zamontowanie płytki "uniwersalnej" monokey.

2025b2df7ffb366dmed.jpg

97ea12c0871cb00cmed.jpg

629bc23bf48f3898med.jpg

63259186c49d7ec2med.jpg

W ten oto sposób, płytka "uniwersalna" monokey jest zamontowana, zamontowany kufer, gdzie mieszczą się bez problemy 2 kaski i bezproblemowo dwie osoby do pracy mogą pojechać ;-)

Przyczepności wszystkim!

Pozdr.

Bartek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż jak jechałem na Mazury pożyczałem kufer od kumpla. Płyta też nie pasowała ale poradziłem sobie wycinając kawałek blachy i przyczepiając do bagażnika ale bez zbędnego kombinowania i podnoszenia jeszcze kufra do góry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki ładny kufer, a takie niewdzięczne zawiasy pasażerowi po plecach będą jeździły...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×