Skocz do zawartości
MaciekKRK

Aplikacje mobilne dla motocyklistów

Recommended Posts

Dziękuję za tak duże zaangażowanie. Pomysł na storzenie czegoś takiego powstał z potrzeby. Jak już coś "zmontuję" z przyjemnością się z Wami podzielę efektami moich wypociń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja odstaję od ogółu, wsiadam, zapier(jadę)dalam, zsiadam, jadę, wymieniam olej i co tam potrzeba czasem sprawdzę czy spalanie na dystrybutorze i to na wyświetlaczu się zgadza i tyle. Nawet nie mam taczowego fona.

Ale jedni lubią wąchać kwiatki na łące, jedni je jeść, a jeszcze inni jak im z doopy wali. Życie :D

Edytowane przez lcoo
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest tak ja ze wszystkim - o gustach raczej się nie dyskutuje.

Ja generalnie jestem na przykład strasznym ortodoksą jeżeli chodzi o motoryzacje.

Uważam, że prawdziwe samochody, motocykle w sumie też, już dawno przestali robić. Jeżdżę 24 letnim autem i 16 letnim motocyklem. Sprawia mi to dużą przyjemność. Niektórzy się śmieją, niektórzy podziwiają, ale ja nie mam z tym żadnego problemu. Takie auto lub motor, jeżeli o nie dbać, przeżyje właściciela. Po co? Dobrze utrzymanych perełek motoryzacji jest coraz mniej i mają coś w sobie. Podoba mi się prostota, niezawodność i niesamowita trwałość. Podziwiam osoby, którzy wtedy projektowali naprawdę trwałe silniki i piękne samochody. To były czasy inżynierów, a nie księgowych.

Obecnie zadaniem inżyniera jest zaprojektowanie silnika samochodowego, który przejedzie okres gwarancji cyzli 150 - 200 tys km i się rozpadnie tak, żeby właścicielowi nie opłacała się naprawa. Podobnie z resztą podzespołów.

W przypadku nowoczesnych telefonów powszechnie nazywanych smartfonami z chęcią korzystam z udogodnień, które nam dają. Nie znaczy, że mają przesłaniać lub przesłaniają cel przewodni czyli jazdę. Czasami nawet nie biorę ze sobą telefonu. Ale możliwość zrobienia notatek, zapisu trasy, śladu, przeliczenie paliwa lub zrobienia zwykłego zdjęcia uważam za przydatne funkcje, które wbrew pozorom ułatwiają życie i pozwalają się obejść bez innych niepotrzebnych rzeczy jak np. komputer w motocyklu ;)

Moim zdaniem największą zaletą tego typu rzeczy w telefonie jest możliwość wyboru - możesz korzystać lub nie.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smutna prawda. Jesteśmy traktowani jak debile, którym każe się zmieniać rzeczy co kilka miesięcy bez powodu i wmawia, że to dla ich dobra. Ogłupianie na maksa, szczególnie szkodliwe dla młodego pokolenia, które nie ma sentymentu do niczego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmmm, ja jezdze tylko z mapa na motku, a ze wskaznikow mam tylko szybkosciomierz, kilometromierz i kontrolke rezerwy...

ale mysle, navi jest dobrym pomyslem...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmmm, ja jezdze tylko z mapa na motku, a ze wskaznikow mam tylko szybkosciomierz, kilometromierz i kontrolke rezerwy...

ale mysle, navi jest dobrym pomyslem...

To ty jesteś po prostu ascetą w tym zakresie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ty jesteś po prostu ascetą w tym zakresie.

To wychodzi na to że ja się umartwiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bond ma dobry gust. Prawie wszystkie jego samochody mi się podobają. Szczególnie ostatni.

Motor też ma właściwy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bond ma dobry gust. Prawie wszystkie jego samochody mi się podobają. Szczególnie ostatni.

Motor też ma właściwy.

Nasz Bond forumowy czy ten filmowy gogus?:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bond ma dobry gust. Prawie wszystkie jego samochody mi się podobają. Szczególnie ostatni.

Motor też ma właściwy.

Nasz Bond forumowy czy ten filmowy gogus? :)

filmowy nie uzywal nalewek bojowych :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nasz Bond forumowy czy ten filmowy gogus?:)

Bond jest jeden. Było kilka sobowtorów, ale marnie skonczyli.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smutna prawda. Jesteśmy traktowani jak debile, którym każe się zmieniać rzeczy co kilka miesięcy bez powodu i wmawia, że to dla ich dobra. Ogłupianie na maksa, szczególnie szkodliwe dla młodego pokolenia, które nie ma sentymentu do niczego.

Mocno się nie zgadzam, ale o tym pogadamy na zlocie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A znacie jakieś moto/podróżnicze aplikacje ale na Symbiana ?

Tak - jeszcze są telefony z tym "czymś" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na symbiana będzie ciężko. Sygic kiedyś był na symbiana ale z racji naturalnej powolnej śmierci tego systemu Sygic przestał być chyba aktualizowany już dawno temu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam,

ostatnio znalazłem chyba całkiem fajną alternatywę dla germina TrekBuddy

http://www.napieraj....=article&id=398

czy może z forumowiczów coś takiego testował?

Testował to za duże słowo, ale przeglądałem i aktualnie zakupiłem jakieś mapy na ten program. Mapy turystyczne płatne, ale pewnie w necie idzie znaleźć darmowe. Mapy kupowałem tu:

http://compass.krakow.pl/mapy-gps-trek-buddy/

ReddyS

>tapatalk<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

ostatnio znalazłem chyba całkiem fajną alternatywę dla germina TrekBuddy

http://www.napieraj....=article&id=398

czy może z forumowiczów coś takiego testował?

Wspominałem już o TrekBuddy tutaj

http://f650gs.pl/topic/3364-nawigacja-w-f-650-twin/page__st__40

Program według mnie bardzo dobry, korzystam z wersji forumowej, cały czas ulepszanej. Tutaj jest skarbnica wiedzy o programie oraz różne jego wersje do ściągnięcia:

http://www.trekbuddy.net/forum/viewforum.php?f=14

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszerzając temat muszę powiedzieć że Endomondo niejednokrotnie włączam (trening - jazda konna) chociażby po to by kiedyś wrócić pamięcią do najciekawszych tras tzw wokół komina. Endomondo korzysta z map googla a jesli obszar po którym się pomykało jest ładnie sfotografowany przez satelite to mozna sobie zerknąć jeszcze co w okolicy się pomineło i czy nie warto by było wrócic tam kiedyś z ekipą.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajrzyj sobie na stronę http://www.traseo.pl/. Bardzo fajny serwis i aplikacja z darmowymi podkładami (mapy Google i Open Street Map), na które można nagrywać własne trasy. Można także przeglądać trasy wgrane przez innych. Aplikacja działa w systemach iOS oraz Android.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zajrzyj sobie na stronę

Widziałeś kiedy był ostatni wpis w tym wątku?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałeś kiedy był ostatni wpis w tym wątku?

Oj tam, się czepiasz...

Ma dobrą saperkę to kopie... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A skoro już odkopane ....

Pojawiło się już jakieś motoendomondo? :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto coś poleci na IOS do nawigowania ? Model 4 .

Yanosik siadł , bo wymagania oprogramowania min 8 .

Googlowe wymaga gdzie jestem i logowania co chwilę , wiec mnie wqrza.

Coś prostego i działającego na starszym programie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A skoro już odkopane ....

Pojawiło się już jakieś motoendomondo? :-)

Googlowskie "moje trasy"?

A jak chcesz "kalorie" liczyć, to do tego fuelio od Sygica (używam, robi robotę, jeśli masz przebieg motka w milach jak ja, możesz ustawić automatyczne liczenie spalania w l/100 km przy wpisywaniu przebiegu w milach)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Googlowskie "moje trasy"?

A jak chcesz "kalorie" liczyć, to do tego fuelio od Sygica (używam, robi robotę, jeśli masz przebieg motka w milach jak ja, możesz ustawić automatyczne liczenie spalania w l/100 km przy wpisywaniu przebiegu w milach)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Gugiel się wycofał z "moje trasy".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×