Skocz do zawartości
MaciekKRK

Aplikacje mobilne dla motocyklistów

Recommended Posts

Witam,

Chciałem Was zapytać czy ktoś z was korzysta z jakiś aplikacji na iOS lub Androida które można by nazwać aplikacją dla motocyklisty? Jeśli nie korzystacie to czy byście korzystali i jakie funkcje powinna spełniać taka aplikacja. Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jakiś mały startup w planach? :)

mi brakuje uniwersalnej aplikacji, która oprócz zapisywania trasy (jak endomondo) można by było zaznaczać tankowanie, przejechane km, robić przykładowo notatki, wpisywać naprawy itd.

Np. dodaję informację odnośnie naprawy, a aplikacja uzupełnia o datę i aktualny przebieg. żeby w każdej chwili można było wyciągnąć podsumowane np. całości lub poszczególnych czynności np. przejechanej trasy i zużycia paliwa lub napraw w ciągu ostatnich dwóch lat itd.

Później np. jak sprzedaje moto wyciągam podsumowanie i wklejam do ogłoszenia i wszystko jest wiadomo.

Edytowane przez enlil
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... nie wyobrażam sobie jazdy bez telefonu i aplikacji, używam androida i na co dzień korzystam z Auto mapy, jak potrzeba to z map googla, czasem z programu googla moje trasy do zapisu śladu ...

ostatnio znalazłem też apke która przelicza średnie zużycia paliwa itp. nawet jak wpiszę przebieg w milach to i tak prze konwertuje zurzycie na l/km - nazywa się FuelLog, cos tam próbuje ostatnio z endomondo, tez można trasę zapisać

.. ale że zapytam jaki cel ma ta sonda, może lepiej napisz co potrzebujesz to odpowiemy czy to jest i czy się sprawdza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mówicie, że endomondo dla motocyklisty... ? :o

Do tematu zużycia paliwa, kosztów, przebiegu, itp używam i polecam "My Cars".

Do zapisu trasy, statystyk, itp. - "GPS essentials" (ewentualnie "GPSTrac" - sam zapis śladu).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Endomondo jest przykładem świetnie zrobionej aplikacji, niestety nie dla motocykla, ale da się zaadaptować.

My Cars zostawia wiele do życzenia pod względem realizacji technicznej, merytorycznej i graficznej. No i to nie jest aplikacja do motocykla.

GPs essential na pierwszy rzut oka ok, ale trzeba zobaczyć jsk w rzecziwistości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My Cars zostawia wiele do życzenia pod względem realizacji technicznej, merytorycznej i graficznej. No i to nie jest aplikacja do motocykla.

Mógłbyś rozwinąć co masz na myśli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jakiś mały startup w planach? :)

mi brakuje uniwersalnej aplikacji, która oprócz zapisywania trasy (jak endomondo) można by było zaznaczać tankowanie, przejechane km, robić przykładowo notatki, wpisywać naprawy itd.

Np. dodaję informację odnośnie naprawy, a aplikacja uzupełnia o datę i aktualny przebieg. żeby w każdej chwili można było wyciągnąć podsumowane np. całości lub poszczególnych czynności np. przejechanej trasy i zużycia paliwa lub napraw w ciągu ostatnich dwóch lat itd.

Później np. jak sprzedaje moto wyciągam podsumowanie i wklejam do ogłoszenia i wszystko jest wiadomo.

zainstaluj motonotes :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... tak jak pisałem FuelLog ... oprócz paliwa można wpisać także dodatkowe koszty jak na rzazie mnie się sprawdza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

FuelLog wygląda mi na okrojoną wersję My Cars, no ale co kto lubi...

Ktoś coś jeszcze poleca?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mógłbyś rozwinąć co masz na myśli?

Nie można było zmieniać datę przy uzupełnianiu informacji (poprawiono widzę), niezbyt stabilny na SGSII, jeszcze coś, ale już w tej chwili nie pamiętam.

Natomiast największe zastrzeżenie, które miałem i nadal mam, to brak intuicyjnej nawigacji, brak przyjaznego interface'u. Skupiono się tutaj na funkcjach, a zdecydowanie mniej na użytkowniku, który tego będzie używał.

Dodatkowo nie powala swym wyglądem.

Ale na plus jest to, że autor bardzo szybko poprawia błędy i śledzi na bieżąco komentarze.

Od dłuższego czasu używałem iOS i chyba zostałem rozpieszczony ładnymi, prostymi i intuicyjnymi aplikacjami, których wcześniej w ogóle nie było na Androida. Teraz to się mocno zmienia. Any.Do, Endomondo, Feedly są dobrymi przykładami.

Motonotes - nie do końca przemawia do mnie tego typu rozwiązanie. Potrzebuję mieć coś na wzór Evernote, ale dopracowane pod względem potrzeb motocyklowych.

PS I tak na marginesie, może to i nie jest dobry wątek, ale brakuje możliwości wklejania zdjęć na forum z telefonu w prosty i szybki sposób. I nie chodzi mi o to, żeby zapychać forumowy serwer tylko, żeby łatwo dawać linki z instagrama lub innych facebooków. TO daje mega możliwości pisania relacji ze zdjęciami z trasy bezpośrednio na forum.

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motonotes - nie do końca przemawia do mnie tego typu rozwiązanie. Potrzebuję mieć coś na wzór Evernote, ale dopracowane pod względem potrzeb motocyklowych.

to taka niby chmura do wszystkiego i do niczego :lol:

nie wiem co masz do moto notesa, oprócz nawigacji ma wszystko co chcesz :-P nawet informuje jak się zbliża czas na wymianę czegoś :-D

jest tankowanie, spalanie, zakup części przy jakim przebiegu, notes, itp itd

PS I tak na marginesie, może to i nie jest dobry wątek, ale brakuje możliwości wklejania zdjęć na forum z telefonu w prosty i szybki sposób. I nie chodzi mi o to, żeby zapychać forumowy serwer tylko, żeby łatwo dawać linki z instagrama lub innych facebooków. TO daje mega możliwości pisania relacji ze zdjęciami z trasy bezpośrednio na forum.

TAPATALK - admini wiedzą, a my czekamy :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

do motonotes niczego nie mam, zainstalowałem sobie, ale nie używałem dłużej.

A jaki jest problem z tapatalk, bo Czarek z Alikiem na zlocie mi tłumaczyli, że fajna sprawa itd. Czemu jest problem z zainstalowaniem? Nie umiom czy nie chcą?

Czy stara dobra zasada jest ciągle aktualna jak wszystko działa, to lepiej nie ulepszać?

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko nakładkę tapatalk na silnik naszego forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko nakładkę tapatalk na silnik naszego forum.

no to chyba nie jest dużym problemem? :) Czy jest? Bo się nie znam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to chyba nie jest dużym problemem? :) Czy jest? Bo się nie znam.

no nie wiem czy każdy admin może to dodać :-( chyba musi być Admni adminów :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Admn adminów :lol:

Krzysztof Jerzyna :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no nie wiem czy każdy admin może to dodać :-( chyba musi być Admni adminów :lol:

A jest taki? Słyszałem, ze Admin ma swojego Admina, ale chyba nie o tego chodzi :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzysztof Jerzyna :-)

Jesli tak to musi byc ze Szczecina... Czyli jednym slowem dupa.. Nie ma i nie bedzie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jest taki? Słyszałem, ze Admin ma swojego Admina, ale chyba nie o tego chodzi :lol:

no właśnie o tego :lol: przecież Paweł ma limit na klawiaturze, po 10'000 uderzeń się blokuje na 24 godziny :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie o tego :lol: przecież Paweł ma limit na klawiaturze, po 10'000 uderzeń się blokuje na 24 godziny :lol:

no to później zostaje telefon i tym bardziej jest potrzebny Tapatalk :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łeb na karku...

Najlepsza aplikacja z jaką miałem do czynienia.

Spalanie obliczy, trasę wskarze, a i kiedy w żołądku pusto to podpowie co zrobić...

Swiat oszalał...

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

łbem się nie zaimponuje na FB, takie czasy ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łeb na karku...

Najlepsza aplikacja z jaką miałem do czynienia.

Spalanie obliczy, trasę wskarze, a i kiedy w żołądku pusto to podpowie co zrobić...

Swiat oszalał...

Myślałem, że ze mną coś nie tak, a jednak nie jestem sam. Bałem się, że jutro na motór nie wsiądę bez tego wszystkiego....

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako nawigacji używam Sygic. Jest to nawigacja offline. Na allegro można czasem trafić tanio licencję, a licencja jest dożywotnia, tak samo jak aktualizacje map. Mapy są z TomToma, ale jeździłem po Czechach, Niemczech, Francji, Szwajcarii i nigdy mnie nie zawiodła. W rezerwie mam też OsmAnd+. Ta zawiea opensource-owe mapy, a wersji free można ściągnąć do 10 map. Mapy wyglądają fajnie, nawigacja trochę zamula, ale da się jeździć, mapy zawierają szlaki turystyczne, i inne offroadowe ścieżki. Apka również offline-owa.

Do statystyk używam programu Fuelio Pro. Zlicza spalanie, robi fajne staystyki i wykresy. W wersji pro można dodawać inne koszty i przypomnienia po przejechaniu zdefiniowanego przebiegu.Wszystko ładnie można wyeksportować do exela i synchronizować z Dropboxem albo Google Drive.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×