Skocz do zawartości
Mario2000

Witam wszystkich, trochę zawiedziony użytkownik F650GS dakar

Recommended Posts

Moja przygoda z motocyklem bmw nie zaczęła sie za ciekawie, kupiłem Gsa miesiąc temu od handlarza niestety jak to od handlarzy zawsze coś nie gra. Okazało sie ze wałek zdawczy ma zjechane frezy, a zebatke ma przyspawana, dobrze ze nie miałem żadnego wypadku bo spawy już puszczaly. Mam do was wielka prośbę, żeby doradzić co teraz zrobić ponieważ sama cześć jak to w bmw kosztuje 1050 zł + uszczelki i robocizna podejzewam jakieś 1800 zł razem jak nie wiecej. Znalazłem tez używany wałek za 350 zł i silnik bez wtryskow za 2500 zł. Pytanie co bardziej sie opłaca i mniej będzie pracy, a zarazem pewniejsza opcja. Czy kupić używana cześć, czy nowa, trzecia opcja to drugi silnik. Sam nie wiem ceny części do bmw to jakiś koszmar nie sądziłem, ze taka rzecz może tyle kosztować. Dodatkowo na moim silniku farba odchodzi w niektórych miejscach i trochę mnie to drażni, chciałbym to jakoś zrobić, ale pewnie bez piaskowania sie nie obedzie. Proszę o poradę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj.Mechanik ze mnie żaden niemniej radziłbym szukać używanych części w dobrym stanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powitac! Tez bym szukal w uzywkach. Na pewno ktos z forum ma jakis silnik w czesciach. Moze Vengosh/Jarek jesli nie sprzedali?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne to przywitanie ... :roll: takie dość interesowne bym powiedział. Istota treści też nie na przywitanie - to zwykły post merytoryczny ( zresztą bardzo ciekawy).

Spawanie zębatki zdawczej powinno być karalne :( ( sorki chłopaki niektóre forumowe, ale biorąc pod uwagę miejsce, powody spawania i siły tam działające tak uważam ) .

Co do reszty... wymiana wałka, kupno silnika ... moje opinie, rady i sugestie po uporządkowaniu wątków - co ma być w Przywitalni niech będzie w Przywitalni, a co w mechanice w mechanice.

Moze Vengosh/Jarek jesli nie sprzedali?

Mam kilka wałków, skrzyń biegów, mogę złożyć silnik, znam problemy i koszty, ale jak pisałem wcześniej ..... , a ode mnie tyle w tym miejscu:( w Przywitalni )

Witaj wśród nas! :beer:

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cześć :)

i powodzenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powitać.

Odpowiedź już masz tylko musisz się do wskazówek zastosować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram Jarka. Porzadek musi byc :) Timot - Jarek na dzien dobry zaproponowal Ci pomoc. Docen to.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek na dzien dobry ...

Zgadza się, ale dzisiaj dzień świąteczny ;) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedzi i za miłe przywitanie. Macie racje ze temat nie jest na przywitanie więc zakładam posta w dziale mechanika. Może trochę interesowne to moje przywitanie ale problem co dalej z tym zrobić nie daje mi spokoju a pogoda super a motor w garażu.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć ...

Dasz radę jeszcze pohasać ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj ;-) Skund żeś konkretniej? :beer: Zawiedziony czym: modelem, sprzedawcą, poprzednim użytkownikiem, czy sobą żeś się dał z lekka w maliny wpędzić? ;-) :beer: Bezawaryjnego użytkowania, po naprawie :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cześć -3maj się Jarka to możesz jeszcze pojeździsz tym motkiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. Szkoda, że przygoda z tym moto rozpoczęła się niefortunnie. Mam nadzieję, że dalej będzie już tylko lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×