Skocz do zawartości
Tomasz

[K] Kupię wentylator do Dakara lub F650GS Sprawny!! :) Rocznik 2001

Recommended Posts

Witam

Padł mi wentylator w Dakarze rocznik 2001, może ktoś ma używkę od Dakar lub F650GS z tych lat??

Ewentualnie jak ktoś zna zamiennik to prosiłbym o wskazanie.

Sprawa pilna bo sezon w pełni i chce się jeździć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To co jednak spalony :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie tam spalony - jak ma zwarcie to nie spalony ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak zwał tak zwał ale wymienić trzeba :(

Jak zwał jest ważne - bo jak zwał "X" to się nie da naprawić, a jak "Y" to się da naprawić, a jak "Z" to się da naprawić, ale się nie opłaca :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli dobrze pamietam to w Aprilii Leonardo 125 jest taki sam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomko z tego co wiem zrobił interes życia i kupił oryginał już ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda bardzo podobnie, ciekawe jak wygląda mocowanie wentylatora w ramce. Tak, zamówiłem już z małego GSa z nalepką BMW bo inaczej bym nie zasnął spokojnie ;-) Przy okazji przepłukałem chłodnice z zewnątrz. Błotu, kurzowi i owadom mówię zdecydowane-NIE!! :-D

PS Widzę, że wentylator już się sprzedał, a morał z tego takie ze Dakar i mały GS to skuterki bo maja od nich wentylatory :D

Edytowane przez _Tomko_

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że wentylator już się sprzedał...

Ale czy ostatecznie ? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś takowy właśnie wentylator przyszedł pocztą do mnie. Wieczorem napisze czy działa a przede wszystkim czy jest taki sam jak oryginalny w Dakarze :)

DO MOJEGO DAKARA POWYŻSZY WENTYLATOR Aprilia Leonardo 125 150 PASUJE IDEALNIE, JAK OD NIEGO, TRZEBA TYLKO ZMIENIĆ WTYCZKĘ I SPRAWDZIĆ CZY WE WŁAŚCIWYM KIERUNKU OBRACA SIĘ WENTYLATOR. PÓKI CO TESTY WSTĘPNE PRZESZŁY POMYŚLENIE ;)

PS Może mod/admin przeniesie powyższy temat do działu o naszych modyfikacjach dla kolejnych którym padnie wentylator i będą mogli go kupić za małą kasę :)

Edytowane przez _Tomko_

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, dziś był taki upał (w korkach na mieście termometr pokazał mi 36 stopni) i tak się wsłuchiwałem czy włącza się wentylator, ale nic nie wyczułem. Nic złego się nie dzieje, żadna kontrolka od przegrzania się nie zapala.

Nic mi się nie psuje więc tak tylko z ciekawości sobie wymyślam :)

Chciałem zapytać czy wentylator załącza się często i przy jakiej temperaturze i czy go bardzo słychać? (tak jak w samochodzie?)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, dziś był taki upał (w korkach na mieście termometr pokazał mi 36 stopni) i tak się wsłuchiwałem czy włącza się wentylator, ale nic nie wyczułem. Nic złego się nie dzieje, żadna kontrolka od przegrzania się nie zapala.

Nic mi się nie psuje więc tak tylko z ciekawości sobie wymyślam :)

Chciałem zapytać czy wentylator załącza się często i przy jakiej temperaturze i czy go bardzo słychać? (tak jak w samochodzie?)

Jesli temperatura bedzie zbyt wysoka (czytaj - wentylator sie nie zalaczy w odpowiednim momencie i nie schlodzi) zapali sie kontrolka temperatury cieczy. W Twoim motku byla sprawna :).

EDIT: Po odpaleniu na postoju wentylator zalaczal sie dosc szybko. Moze go po prostu nie slyszysz?

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jak się włącza to z pewnością go usłyszysz. Najlepiej jednak test przeprowadzić na postoju, odpalić motek i poczekać na załączenie, w mieście jednak trochę decybeli dobiega z zewnątrz. Jeżeli nie działałby ci wentylator, to w upał np na światłach pewnie momentalnie przegrzałby się silnik i strzelił wąż od chłodnicy także aż tak bym się nie martwił ale w razie czego zrób ten test, o którym pisałem powyżej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie na odcinku ok. 10-11km z pracy włącza się dwa razy i to na oko na tych samych światłach. Jak jest gorąco i dużo świateł po drodze to potrafi chodzić non-stop. Może dlatego go nie słyszysz bo chodzi cały czas. W krótkich spodenkach czuć gorące powietrze na prawej nodze. Przyłóż np. przedramię za prawym plastikiem i na pewno poczujesz czy chodzi czy nie. A jak nie to zjedz na parking i pogazuj. Musi się włączyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuszna uwaga :) . Bo na motocyklu to wiatrak po kolanie dmucha i jest gorąco :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×