Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po drugiej wypłacie kupie sobie ładne lampy hella. A teraz bd się woził z tymi ledami...

Pomysł wpadł wczoraj pod wieczór. Wtedy też zaczołem je tworzyć, dzisiaj skończyłem.

CIMG1994.JPG

CIMG2003.JPG

CIMG2004.JPG

CIMG2001.JPG

CIMG2002.JPG

CIMG2000.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie z białymi czapeczkami nie bedą mieli nic do homologacji tych światełek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja Ci zaraz dam Bajer :lol:

a z tym kablem będziesz jeździł :?: :-D

CIMG2001.JPG

ważne jest jakie daje światło ;-)

Edytowane przez bajer
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie z białymi czapeczkami nie bedą mieli nic do homologacji tych światełek?

Niestety,jeżeli te światełka nie mają homologacji to mogą dowód rej.capnąć.Nie zawsze udaje się trafić na wyrozumiałych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka czapek znam, także... :D

Faktycznie mogą się do tego przykleić.

Kabel ma 25 metrów i daje rade... :P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kabel ma 25 metrów i daje rade... :P

To następny po podwórku będzie jeździł ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To następny po podwórku będzie jeździł ;)

Diody zobowiązują. ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wykorzystałem kawałek taśmy led (1 czy 2 diody) żeby podświetlić tablicę z tyłu, bo fabryczny zadupek ze światłem wziął i odpadł w mojej pomarańczy. Badania przeszedł. Ale z przodu już trochę inna bajka.

Ale zawsze fajnie coś samemu sklecić, nie :) Rozumiem Cię doskonale.

Edytowane przez stoner

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie rozumiem czego się tak boicie z tą homologacją...

Zrobił ciekawe oświetlenie, sam bym takie chciał u siebie i ?

Zachowujecie się jak by codziennie jeździł na przeglądy.

Trochę dystansu bo naprawde, dobra robota ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dawno o tym myślałem ze względu na "widzialność" motocykla w dzień, ale się okazuje że nie wolno w tym kraju "być bezpiecznym"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miko, wolno, tylko że to cholernie dużo kosztuje-albo walka zdrogówką, przeglądami, albo homologowane zestawy kosztujące nieprzyzwoicie dużo (np. zestawy touratecha do Dakara, po bodajże półtora tysiączka od sztuki o ile pamiętam)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie rozumiem czego się tak boicie z tą homologacją...

Zrobił ciekawe oświetlenie, sam bym takie chciał u siebie i ?

Zachowujecie się jak by codziennie jeździł na przeglądy.

Trochę dystansu bo naprawde, dobra robota ;)

Już Ci mówię czego się boję z tą homologacją. Otóż sporo osób przeprowadza modyfikacje dzięki którym skutecznie uprzykrza życie osobom podróżującym po tej samej drodze tylko z przeciwka. Mówię tutaj chociażby o ksenonach albo raczej zenonach z allegro za 100zł, które świecą wszędzie tylko nie na drogę albo modne całkiem niedawno niebieskie diodki na spryskiwaczach.

Homologacja jest po to aby ktoś przeprowadził badania i sprawdził czy aby taka lampa spełnia jakieś określone normy i nie stanowi niebezpieczeństwa zarówno dla właściciela jak i osób jeżdżących po tej samej drodze.

Druga strona medalu jest taka, że homologowane produkty w przypadku motocykla kosztują straszne pieniądze.

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino masz oczywiście rację. Ale jeśli chodzi o używanie tych dodatkowych LED-ów tylko w dzień w celu poprawy swego bezpieczeństwa, to ja to popieram. Wszelkie niehomologowane śwaitła, czy też żle ustawione lampy uprzykrzają życie innym ale raczej po zmroku. W słoneczny dzień trudno zostać oślepionym. Oczywiście kwestia homologacji i nieprzyjemnych spotkań z upierdliwym policjantem to już inna bajka. Ale wbrew opiniom większośc policjantów myśli logicznie i pozytywnie ;-)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciągle nie mogę wpaść na pomysł, dlaczego my, w przeciwieństwie do Niemców, ciągle kombinujemy i jesteśmy mądrzejsi od wszelkich przepisów. Skoro oświetlenie ma spełniać określone normy to nie tylko po to, żeby nas pognębić. Sposobem na poprawę widoczności w dzień jest np. kask, kurtka, kamizelka w odpowiednim kolorze. Ale po co wydawać kasę jak można jeździć choinką oblepioną bliżej niezidentyfikowanymi diodkami? Wiem, że zatwierdzone oświetlenie jest drogie, ale kamizelka to już grosze. Czy warto prowadzić pustą dyskusję z policjantem? I ryzykować wycieczkę do WK po dowód?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... i nieprzyjemnych spotkań z upierdliwym policjantem to już inna bajka...

No.......... ja wczoraj też spotkałem takiego upierdliwego policjanta...... nie chciał dać mniej jak 10 pkt :lol: te wszystkie przepisy są zupełnie niepotrzebne :-P

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem, nie znam się, ale czy taki "ledowy bajer" też jest nielegalny jak będzie świecił w terenie? przecież nie musi go włączać na drogach publicznych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dakarowy - jak dają to brać! Ponoć od przybytku głowa nie boli. Chociaż, z drugiej strony, widziałem kiedyś program o kobiecie samotnie wychowującej 12 czy 16 dzieci... od tamtej chwili, nie mam pewności, czy to przysłowie ma sens... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdyby Ci Bajerko miało kejtrów przybyć? :D To też nie ten teges? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem, nie znam się, ale czy taki "ledowy bajer" też jest nielegalny jak będzie świecił w terenie? przecież nie musi go włączać na drogach publicznych

W terenie mozesz sobie robic co chcesz. Przepis dotyczy drog publicznych. Jezeli wyjezdzasz na droge publiczna to musisz zakryc sobie te lampki bo inaczej nawet jak ich nie uzywasz to mozesz dostac mandat lub nawet miec zabrany dowod rejestracyjny. Zwroc uwage, ze czasami terenowki maja pokrowce na dodatkowych niehomologowanych swiatlach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W terenie mozesz sobie robic co chcesz. Przepis dotyczy drog publicznych. Jezeli wyjezdzasz na droge publiczna to musisz zakryc sobie te lampki bo inaczej nawet jak ich nie uzywasz to mozesz dostac mandat lub nawet miec zabrany dowod rejestracyjny. Zwroc uwage, ze czasami terenowki maja pokrowce na dodatkowych niehomologowanych swiatlach.

O to to. Dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdyby Ci Bajerko miało kejtrów przybyć? :D To też nie ten teges? ;)

jestem na etapie rozdawania, mam 3 do "oddania" w dobre ręce, potem będę nabywać kolejne :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jestem na etapie rozdawania, mam 3 do "oddania" w dobre ręce, potem będę nabywać kolejne :-P

:shock:

że tak kolokwialnie powiem... o żesz qwa, ja pie..ole

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajerka, będą rodowodowe charty do wzięcia

Suka się lada moment ma szczenić ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

charciol jest tylko jeden - dzisiaj będzie dzień kąpania, bo jutro wystawa- więcej charcioli nie przeżyje, a przynajmniej nie mój kręgosłup. miałam na myśli świnki wietnamskie zwane również buldożkami francuskimi w Bajerowie, rzecz jasna u nas urodzone z rodowodem - tak dla jasności ;)

a jakby trza pomóc przy porodzie charcioli czy cuś to śmiało mówić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×