Skocz do zawartości
waflo

Czy warto kupić nowszy, ale zaniedbany??

Recommended Posts

hehe o przyczepce i o kufrze :lol:

pierwsze co będę musiał to założyć smarowanie łańcucha :lol: - jestem dość leniwy.

Co do kwestii przyczepki - masz w 100 % rację - chyba patrzyłem na moto przez pryzmat przyczepki :)

No właśnie nie bardzo mam z kim podjechać. Mam jednego kumpla, który miał dwa motorki ale zauważyłem przy ostatniej i jedynej wspólnej inspekcji :D , że on jakoś chyba mniej wie ode mnie albo nie zwraca uwagi na niektóre rzeczy.

Mam tylko problem z oceną prawidłowej pracy silnika na słuch :D - rzeczy najważniejszej.

Dzwoniłem do gościa mówił, że kupił go na tzw. pierwszy motocykl sprowadzonego z niemiec dwa lata temu. W tym czasie zrobił nim jakieś 2tyś km. W ubiegłym roku wymienił klocki przód+tył oraz opony i to co jest napisane w ogłoszeniu. Mówił, że opony mają jeszcze te gumowe dzięciołki po bokach.

Dodatkowe info: zaraz jak go kupił w garażu nie utrzymał go na podpartej nodze i się przewrócił - w ten sposób nabył pierwsze odgniecenie (nie przetarcie).

Jak go zobaczę dzisiaj wieczorem to napiszę coś więcej.

...żebym tylko ja go nie położył w tym samym garażu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

waflo no na pierwszy rzut oka to stan wizualny oki ale ciekawe co drzemie w srodku :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby co, to ja jestem w Krakowie do jutra do południa, nie jestem jakimś super znawcą ale mniej więcej wiem gdzie spojrzeć na GS-a, poza tym jestem na motocyklu więc będziemy mogli porównać dźwięk silnika :). Jeżeli pasuje Ci jutrzejszy dzień to Daj znać. Mam tylko jeden problem - brak GPS-a, a po ulicach w Waszym pięknym mieście to się nie orientuję. Ja jestem w Hotelu Piast przy Radzikowskiego.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ładnie się szlachta bawi... :) i problem masz rozwiązany :lol:

A gościowi co sprzedaje powiedz, żeby się nie spinał, bo ilość odwiedzin strony wywindowaliśmy my z forum, a nie potencjalni klienci :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh - spadłeś mi z nieba -!!!!! słuchaj podaj mi swój nr telefonu.

Umówiłem się z gościem na dzisiaj wieczór. Odpowiadałoby Ci ?

Podaj mi nr - zadzwonię to się jakoś umówimy.

PS

to sobie wybrałeś miejsce - najbardziej zakorkowana część miasta. Wiesz, że to rondo przy którym nocujesz ma być trzy poziomowe? haha. A teraz najlepsze - mają je skończyć do końca tego roku buuuahaha

Czekam na NR 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh - wielkie, wielkie dzięki za poświęcony czas i jakże cenne uwagi !! Bez względu na to czy kupię tego żółtka, czy nie, pamiętaj, że jestem Twoim dłużnikiem !! :beer: :beer: :beer:

Pytanie do wszystkich - jak Wasze moto zapala? Z użyciem manetki gazu, czy bez? Co według Was może być przyczyną konieczności posmyrania manetki gazu przy kręceniu rozrusznikiem? Dla utrudnienia dodam, że elementy mechaniczne tak na ucho wydają się być sprawne.

Ewentualnie myślę jeszcze nad http://allegro.pl/show_item.php?item=1201769619 - co o nim sądzicie?

Vengosh - to o nim alternatywnie Ci mówiłem - nie działa jedna z podgrzewanych manetek. Nie wracasz do domu przypadkiem tamtędy? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tamtędy akurat nie :). Ten wygląda na bardziej używanego od tego, którego dzisiaj widzieliśmy :-D (choć też moim zdaniem na zdjęciach prezentuje się nieźle no i jest bardziej odpowiedni do Twojego wzrostu)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh jak masz ochotę polukać na tego dakara to dostałem przed chwilą od gościa więcej fotek na maila.

Podaj mi swojego to chętnie Ci je podeślę :) - rzucisz fachowym okiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

<!-- e -->,z tą fachowością to bym nie przesadzał :)

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pierwszy rzut oka jak dobrze widze to w ks. serwis. jest przeglad przy stanie licznika ok. 9 ty km z groszem a na liczniku ponad 20 ty - pytanie moje jest nastepujace od marca tyle zrobil km, a przez poprzednie lata jezdzil tylko sporadycznie? :roll: chyba ze ktos dziwnie ta pieczatke postawil "Liberty ..." -ja tam osobiscie w ks. serwis. nie wierze :? Trza go oblookac bo ze zdjec to niewiele wynika - jest troche strzodzony, ale w koncu to dakar. Z ta manetka to tez troche podpadziocha..., a jesli ma polamane plastiki to ciekawe jaka to musiala byc wywrtoka? :oops: Poza tym co do odpalania poprzednika - czysto teoretycznie powinien odpalac bez gazu, ale co jest przyczyna to nie wiem, bo sie nie znam, przed kupnem mojego ogladalem 3 modele i kazdy znich mial taki problem, ale jak znalazlem mojego - ten juz tego problemu nie mial i nikt nie byl mi w stanie powiedziec dlaczego tak jest :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja przy zapalaniu dodaję troszkę gazu, wtedy szybciej łapie. Bez dodawania też zapali, ale trzeba go troszeczkę "pokręcić".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten żółty, którego oglądaliśmy bez gazu wogóle nie chciał współpracować i nie była to wina akumulatora bo rozrusznik kręcił żwawo.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

było dokładnie tak jak mówi Vengosh :) Bez poszturania manetki nie było szans go odpalić.

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu BMW - Ridera. Starałem się im to opisać najdokładniej jak umiałem; mówili, że może to być filtr paliwa, ale trzeba go podpiąć pod komputer. Miły gość w słuchawce powiedział "w pięciu stówkach powinien się Pan zmieścić ze zrobieniem tego".

Swoją drogą ciekawe, czy ogłoszenie jest nadal aktualne bo gość mówił, że dzisiaj ma być klient bardzo zainteresowany tym motocyklem. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh - wiesz, że się spóźniłem z tym GSem, którego oglądaliśmy :cry: :cry: :cry:

Dzwonię do gościa w sobotę, że chcę po niego przyjechać, a on mi mówi, że sprzedany :evil:

no żesz k...a

PS Co do tego zapalania - dzwonili do serwisu i mówili, że razem z podpięciem do kompa zmieszczę się w 500zł ( w tym filtr lub regulacja).

Nadal jestem w punkcie wyjścia i pewnie jeszcze będę Was gnębił.

Wybaczcie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może nie ma tego złego...stan faktycznie był dobry ale to był zupełny golas i zanim zaczął Byś jeździć na jakieś dalsze trasy musiałbyś władować trochę kasy (a sam motocykl nie był tani), no i to niskie siodło..., zamęczyłbyś się przy Twoim wzroście. Zobacz ofertę użytkownika z W-wy w dziale "sprzedam", tam Masz w pełni wyposażonego GS-a i młodszego. Trzeba by się tylko zapytać o brak nalepek na jednej ze stron :?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×