Skocz do zawartości
Kowal

Kask z intercomem

Recommended Posts

Witam,

Szukam dla siebie i mojej dziewczyny kasku z wbudowanym lub opcja dołączenia intercomu.Podobaja mi się kaski z podnoszoną szczęką jednak słyszałem ze są to kaski z reguły cięższe,prawda to?W sumie to chyba do prawie kazdego kasu idzie dołaczyc intercom jednak może ktos poleci jakas firme albo model kasku który spisuje sie na dłuższe wycieczki?jest w miare lekki,wygodny i cena nie zabija?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy idzie to nie wiem ale na pewno do niektórych mozna :-)

Mam do dorzedania airoh mathise w rozmiarze xxl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jaki masz budżet :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam nolana n104 i nie czuje zeby byl jakis ciezki. Interkom kup osobno wyjdzie raczej taniej i lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oboje jeździmy w multitech-ach z podłączoną scala rider

rewelacja

wczesniej miałem nolana n102 z jakimś alanem i słuchawki gniotły uszy, może dedykowany n-com lepiej by się wtedy sprawdził

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no słyszałem, że nolanowskie zestawy są niezbyt udane :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiekszosc ludzi jezdzi ze scala, wiec jak chcesz wbudowany to zostaje ci schubertch, jak zewnetrzny to dowolny model scala rider i dowolny kask :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Schuberth jest ok, dopóki wszystko działa. Właśnie odzyskałem intercom po zabawie trwającej od początku maja (pośrednictwo przez Motoakcesoria). Żenada i jeszcze raz żenada. Korespondencja z Magdeburgiem w stylu historii z ojcem Majora Majora, który żył z nieuprawiania lucerny.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja nie wiem co Wy z tymi Schubertami robicie :-D Mam go już jakiś czas i nic mi się nie stało, zestaw śmiga elegancko.

Leff też serwisował blendę przeciwsłoneczną 2x, tylko u niego to trwało krócej, bo wpadł na pomysł i wysłał bezpośrednio do Schuba :-D

Dodam że cały czas jeżdżę z otwartą czachą i przy prędkości ponad 140 już dawno powinna mi blenda odpaść, a ona nic, nawet nie chce się naderwać :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo olewasz instrukcję i działa ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jaki masz budżet :?:

Mam 2000 zł,ale chciał bym wszystkiego nie wydac;p jak bedzie trzeba to bedzie trzeba ale szukam w miare taniej opcji.Schubert raczej odpada bo za 2000 zł to może udało by sie kupić jeden kask :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no w sumie tak, a jeszcze z zestawem, to ponad 3000 za sztukę :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z mojej perspektywy za 2000 to kupisz ewentualnie 2 kaski plus za 600 moze uda Ci sie wyrwac uzywany bt na allegro. Nie oszczedzaj na tym sprzecie to bedzie Ci sluzyl dluugo. W tym przedziale cenowym ktory proponujesz nie znajdziesz kasku z wbudowanym intercomem, a pozastym tylko scala z wbudowanych jest ok a schuberth ze scala razy 2 to wydatek minimum 6500 zl.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No własnie wiem że to już jest sprzęt na lata i nie ma co skapić specjalnie ale fundusz jest jaki jest wiec faktycznie zakupie dwa kaski a intercom poczeka.Poszperam za jakimś uzywanym intercomem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

za ok 650zł można kupić najtańszy system dla dwojga scali, wystarczy pogmerać w necie

chyba że jest potrzebny wiekszy zasięg to ceny znacznie ponad 1kzł

ale powiem szczerze. mamy drugi sezon ten najtańszy zestaw i sprawdza sie zarówno w opcji pasażerskiej jak i drugiego motocykla, w terenie zasięg ograniczony do max 100m ale nam to obecnie wystarcza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no do mnie osobiście przemówił zestaw Schuba, bo nie odstaje jak paralityk, jest schowany ładnie w kasku :-)

a na dodatek w Moto-akcesoriach jest teras rabat na turystykę :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

masz 2000 na 2 kaski i inerkomy ? to bedzie BAARDZO ciezko

co do interkomow to komplet scali do 2 kaskow to okolo 1000 zl, najtaniej wyszloby zakupienie 2 radyjek PMR (czesto w komplecie sa po 2) od 200 do 700 zl + zestawu do kasku na kabel - cos kolo 88 zl za 1 zestaw

opcje jest wiele

2xPMR + 2x zestaw do kasku - najtanszy zestaw G5 195 + 2 x 88 zl=371 za zestaw dla 2 osob

PMR razem z zestawem do kasku i to samo dla 2 osoby 376 zl

PMR bluetooth + zestaw bluetooth 319+235 i to samo dla drugiej osoby

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodatkowa uwaga, jezeli macie zamiar jezdzic na 1 motocyklu to mozecie uzywac 1 radia PMR i 2 zestawow kablowych (aktywuje sie wtedy funkcja interkomu)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

masz 2000 na 2 kaski i inerkomy ? to bedzie BAARDZO ciezko

co do interkomow to komplet scali do 2 kaskow to okolo 1000 zl, najtaniej wyszloby zakupienie 2 radyjek PMR (czesto w komplecie sa po 2) od 200 do 700 zl + zestawu do kasku na kabel - cos kolo 88 zl za 1 zestaw

opcje jest wiele

2xPMR + 2x zestaw do kasku - najtanszy zestaw G5 195 + 2 x 88 zl=371 za zestaw dla 2 osob

PMR razem z zestawem do kasku i to samo dla 2 osoby 376 zl

PMR bluetooth + zestaw bluetooth 319+235 i to samo dla drugiej osoby

Myślę że nie ma co kombinować tylko kupic jakiś zestaw w całości bo tak na prawdę na razie kobieta mnie dusi że jej sie nudzi tam z tyłu ale wydając kasę lepiej dołożyć i mieć cos porzadniejszego co by sie nadało też na wypad z kumplami.Znalazłem coś takiego http://www.karen.pl/...der_Q2_Pro.html i z tego co szukałem to na prawdę dobra cena i za dwa komplety wyszło by troche ponad 1000zł.Ktoś coś takiego ma?bo często wymienialiście sprzęt scali no i tak tylko tego producenta szukałem.Po wiekszym szperaniu przestałem sie łudzić żę 2 tys. mi wystarcza wiec coś bedzie trzeba wykombinowac;)dzieki wszystkim za pomoc i zainteresowanie. :beer:

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jest jeszcze Midland i tam chyba zestaw dla 2 osób wyjdzie koło 1 tys zl, i też daje radę, chyba że Ciebie nie zrozumiałem :-P

http://allegro.pl/midland-btx2-new-interkom-bluetooth-single-w-wa-i3412356861.html

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kowal poszukaj zestawow multi, w 1 pudelku 2 komunikatory - one sie najbardziej oplacaja w zakupie dla pary :)

szukaj czegos w takiej formie http://www.komputronik.pl/product/124916/Akcesoria/Akcesoria_do_telefonow_i_smartphonow/Scala_Rider_Q2_MultiSet_Pro.html

przyjrzyj sie zestawowi scala rider Q3 Multiset

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej kup Jej ipod'a i słuchawki i będzie zadowolona. :) Ty też. ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ahh gdyby to takie proste było :roll: już to jej proponowałem.Jednak przekonała mnie że jednak trzeba zakupić intercom... ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×